Philadelphia – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.) | Washington – Chicago 6:1 (kon.) | Boston – Montreal 4:2 (kon.)
Carolina – NY Rangers 1:2 (kon.) | Ottawa – Tampa 7:2 (kon.) | Detroit – St. Louis 3:4 (kon.)
Florida – Toronto 2:6 (kon.) | Nashville – Seattle 2:1 (2:0 po s.n.) | Dallas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – Vegas 2:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 7:2 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 2:3 (kon.)

3. Erik Brännström (OTT) 1+1 (02:46:54)

Duel je u konce. Třetí třetina sice pro Tampu začala dobře, když Blesky snížily na 2:3, jenže pak přišel totální kolaps. Po snížení to trvalo jen 35 sekund, než Ottawa znovu navýšila. Do konce třetiny ještě přidala tři branky, a to v průběhu jedné a půl minuty. Nakonec tak vítězí 7:2.

59:45
    Ani Eyssimontova rána gólem neskončí. Opět zasáhl domácí brankář.

59:22
    V posledních dvou minutkách Tampa totálně přehrává Ottawu, jako by se ještě chtěl ukázat. Skóre ale mluví jasně.

59:03
    Tampu nyní v dalším postupu zastavil ofsajd.

58:44
    Cirelli sahal po přihrávce u levé tyčky. Kdyby kotouč zachytil, tak by mohl ještě ohrozit gólmana, ale nestalo se tak.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:15
    Victor Hedman si fotbalově zpracoval kotouč, který následně zblízky vyslal na gólmana. Ten si ale jednoduše poradil.

56:38
    Zápas se už jasně dohrává. Tampa krouží s pukem pomalu a moc se do pásma soupeře nehrne.
    54:39 Austin WATSON - 7:2

54:39
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Tak toto už zavání absolutním debaklem. AUSTIN WATSON se dostal ke kotouči na mezikruží a poslal ho bekhendem mimo dosah Elliotta. Senators si připsali tři góly z posledních čtyř střel. Asistence: Patrick Brown.
    53:35 Brady TKACHUK - 6:2

53:35
    Hosté to ještě zkusili s odkrytou svatyní, ale to jim také nevyšlo. Vše trestal BRADY TKACHUK., který poté, co Szützle vybojoval akci a následně dokázal přesně přihrát, poslal kotouč do volné branky hostů. Asistence: Tim Stützle.
    53:11 Brady TKACHUK - 5:2

53:11
    Zápas spěje jednoznačně k vítěznému konci ze strany Ottawy. BRADY TKACHUK totiž nyní po parádní přesilovkové souhře Senators zametl kotouč do volné části branky a i přestože se mu střela příliš nepovedla, skončila úspěchem. Asistence: Alex DeBrincat a Thomas Chabot.