Philadelphia – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.) | Washington – Chicago 6:1 (kon.) | Boston – Montreal 4:2 (kon.)
Carolina – NY Rangers 1:2 (kon.) | Ottawa – Tampa 7:2 (kon.) | Detroit – St. Louis 3:4 (kon.)
Florida – Toronto 2:6 (kon.) | Nashville – Seattle 2:1 (2:0 po s.n.) | Dallas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – Vegas 2:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 7:2 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 2:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
Nashville Predators
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Seattle Kraken
Pátek 24.03.2023, 01:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

A to je z toho klání vše, děkuji za pozornost a přeji dobré ráno. (03:44:28)

Česká a slovenská stopa
    Do dnešního zápasu žádný český ani slovenský hokejový zástupce nezasáhl.

Tři hvězdy utkání
    1. Matt Duchene (NSH) 0+0, vítězný nájezd
    2. Juuse Saros (NSH) 26 zákroků, úspěšnost 96,3 %
    3. Kiefer Sherwood (NSH) 1+0

Nepříliš pohledný duel, jenž dospěl až do samostatných nájezdů, končí. Šťastnější jsou domácí, kteří proměnili dva ze tří, zatímco hosté ani jeden. Oba góly, které padly v základní hrací době, byly z kategorie šťastných, dalších zásahů se už diváci nedočkali a to ani v prodloužení, celkově mnoho šancí dnes k vidění nebylo.

Matt DUCHENE - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Nashville Predators.
    Autorem vítězné branky je MATT DUCHENE, který jel jako úplně první a překonal brankáře hostů rychlou střelou zápěstím, kterou odehrál do volné části svatyně Seattlu. Hosté se neprosadili ani jednou, v jednom případě trefili tyč.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení toho týmy mnoho nepředvedly, jakoby ani nechtěly skórovat a směřovaly rovnou k nájezdům. Ty také za malou chvíli budou následovat.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Luke Evangelista poslal svou střelu zápěstím jen do lapačky brankáře a až dvacet sekund před koncem se může nasadit ke hře 3 na 3.

64:02
    Běží poslední minuta prodloužení.

63:45
    Hraje se stále 4/4, neboť se ještě nepřerušovalo. Jaký to rozdíl oproti např. druhé části, kdy se přerušovalo během minuty i třikrát.

62:47
    Luke Evangelista se dostal před hostujícího gólmana, zblízka ale mířil pouze do něj. Skulinu v jeho výstroji se mu najít nepovedlo.

62:10
    Hosté drží puk na hokejkách, ale nikam se nehrnou.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 35. Sherwood (Barrie, Novak), rozh. náj. Duchene – 3. Sprong (Geekie, Dunn)