Indonésie – Kuvajt 2:4 (kon.) | Filipíny – Mongolsko 7:6 (po pr.)
Indonésie
2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Kuvajt
Sobota 25.03.2023, 07:00 • Steppe Arena, Ulánbátar • Mistrovství světa - IV. Divize

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. Napočteno někdy příště! (09:21:04)

Střely na branku: 24 – 46.

Indonésie zítra šampionát uzavře těžkým soubojem s domácím Mongolskem, zatímco na výběr z Perského zálivu v osm ráno našeho času čekají Filipíny.

Máme dohráno! Naprosto objektivně lze říci, že ranní utkání ve Steppe Areně nakonec ovládl lepší tým. Kuvajt po vyrovnané první třetině převzal iniciativu a v následných dvou dějstvích byl na ledě aktivnějším celkem, trápení v koncovce se mu ovšem podařilo překonat až v poslední části. Obrat znamená zisk prvních tří bodů pro tým Lea Gudase na turnaji.

Nejlepší hráči utkání
    IDN: Daffa Bagaskara (1+0)
    KUW: Ahmad Al Saegh (12 zákroků)

59:55
    Indonésané ještě zkouší štěstí v šesti, kýžený efekt to ale asi nepřinese. Jeden z Kuvajťanů teď opuštěnou klec minul, píská se zakázané uvolnění.

59:28
    Utkání se dohrává převážně v kuvajtském pásmu, tým Lea Gudase ale protihráče nepouští do šancí.

58:55
    Al Saegh podržel svůj tým pěkným zákrokem. Indonésie se ještě nezvdává a chce aspoň snížit.
    58:08 A. Al Ajmi - 2:4

58:08
    Kuvajt právě vstřelil branku!
    Dovolím si říct, že v ulánbátarské Steppe Areně je definitivně rozhodnuto! Necelé dvě minuty před koncem se tečí z hranice brankoviště prosazuje AHMAD AL AJMI, kterého indonéská obrana nechala úplně volného u pravé tyče – 2:4! Asistence: Jasem Al Awadhi, Ali Al Sarraf.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:51
    Asmara znovu kryje, Khalaf se ho tentokrát pokusil překvapit střelou z prostoru pro vhazování.

56:43
    Je znát, že oba týmy už jsou na pokraji sil. Tempo v závěru utkání výrazně polevilo, o komplikovanějších kombinacích vůbec nemůže být řeč.

56:03
    Recept na indonéského gólmana nenašel ani Khalaf, Asmara se může těšit z dalšího úspěšného zákroku.

55:18
    Al Awadhi to mohl vymyslet o něco lépe, jeho ukvapený projektil z kruhu skončil na hrazení.

54:44
    Základní hrací doba se pomalu ale jistě chýlí ke konci, Indonésanům na vyrovnání zbývá jen něco málo přes pět minut. Kuvajt zatím situaci zvládá.

53:39
    Bekhendové zakončení kuvajtského kapitána zmizelo ve výstroji připraveného strážce indonéského brankoviště, dění se za chvíli zastavilo.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 18. Jordan (Novendra), 31. Bagaskara (Chandra) – 37. Al Zidan (Al Khashram), 42. H. Al Ajmi (Al Maraghy), 46. Al Sarraf (Al Awadhi), 59. A. Al Ajmi (Al Awadhi, Al Sarraf)

Indonésie: Asmara (Rais) – Prijanto, Hie (A), Jordan, Alqaeda, Chandra, Bagaskara – Yussanto, Novendra, Praptasuganda – Salomo, Fadilla, Tedja – Sutanto, Saputra (A), Synarso – Zea, Wijaya (C).
    Trenér: Shawn Berg (CAN).

Kuvajt: Al Saegh (Al Omran) – Al Daei, Al Awadhi, Al Duaij, Al Zidan, Khalaf, Al Foudari – Al Khashan, Ab. Al Ajmi, Al Sarraf – Ah. Al Ajmi (A), Al Khashram, Al Marghy – M. Al Ajmi, Al Mari, S. Al Ajmi (C) – Al Deai, Al Kandari (A).
    Trenér: Leo Gudas (CZE).

Rozhodčí: Kosaka (JPN) – Brejcha (CZE), Huang (SGP).