Columbus – NY Islanders 5:4 (po pr.) | Buffalo – New Jersey 5:4 (kon.) | Colorado – Arizona 3:1 (kon.)
Philadelphia – Detroit 3:0 (kon.) | Boston – Tampa 2:1 (kon.) | Nashville – Seattle 2:7 (kon.)
Los Angeles – Winnipeg 4:1 (kon.) | Calgary – San Jose 5:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:1 (kon.)
Florida – NY Rangers 3:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 0:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:2 (1:2, 1:0, 2:0) Stav série: 3:0
HC Vítkovice Ridera
Sobota 25.03.2023, 17:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava otočila stav zápasu třetího čtvrtfinále z 0:2 na 4:2 a postupuje do semifinále play off DHL extraligy juniorů, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý. (16:40:58)

Historie přepsána, tedy z pohledu Dukly, která slaví postup do semifinále play off juniorské extraligy. Jihlavští junioři se nikdy tak daleko nedostali, nyní ale mohou slavit. Do třetího zápasu vstupovali s vedením 2:0 na zápasy, ale už v sedmé minutě prohrávali 0:2 trefami Sebastiana Glase a Jakuba Slusarczyka a hned poté museli čelit pětiminutovému oslabení.

Jenže Vítkovičtí se provinili faulem, ve hře čtyři na čtyři Dukla snížila dorážkou Daniela Pavelce. I když poté Jihlavští nevyužili dlouhou přesilovku tři na pět, mrzet je to nemuselo. V polovině zápasu z přesilovky vyrovnal Marek Chvátal a ve třetí části Jihlava rozhodla. Další přesilovku využil Tomáš Vandas po přihrávce Chvátala a v poslední minutě trefil prázdnou klec Matěj Vovsík.

Dukla se tak může v semifinále těšit buď na Třinec nebo na Spartu. Pro Vítkovice, druhý nejlepší tým základní části, který dlouhodobou část nevyhrál jen díky horšímu skóre proti Ocelářům, tak sezona končí.

59:48
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Chaloupka – 2 min., vysoká hůl.

59:40
    Dukla právě vstřelila branku!
    MATĚJ VOVSÍK trefuje prázdnou klec a junioři Dukly poprvé v historii postupují do semifinále! Bez asistence.

59:32
    Zakázané uvolnění Dukly.

59:14
    Rána hostí končí mimo, Dukla se poté osvobozuje.

59:03
    Oddechový čas hostí.

59:00
    Souběžně s akcí Vítkovic, kdy byl Maláč opět na svém místě a vyrazil střelu do ochranné sítě, je Irgl odvolán.

58:43
    Nyní navíc hrají červenožlutí velmi dobře ve středním pásmu.

58:29
    Dukla vyhazuje puky velmi chytře – tak, aby nešlo o zakázané uvolnění.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté stále hrají v pěti s gólmanem.

57:26
    Rauš ostře pálil z pravého kruhu, ovšem těsně minul vzdálenější tyčku.

56:35
    Druhá část přesilovky se Vítkovicím nepovedla a Dukla je v pěti.

56:21
    Matěj Kravec dobře zapracoval na obranné modré a přerušil nahrávku soupeře. Puk končí mimo ledovou plochu.

56:05
    Dukla opět vyhazuje puk přes všechny čáry.

55:35
    Rána Chaloupky z pravého kruhu minula vzdálenější tyč a puk se přes mantinel proklouzal do středního pásma.

55:11
    Další rána Kotáska z první a další zákrok Maláče. Z dorážky se hosté neprosadili.

54:54
    Maláč si výborně poradil s nebezpečnou a schovanou střelou Kotáska.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 12. D. Pavelec (Matějíček, Vovsík), 31. Chvátal (Klapica, Jungwirth), 47. Vandas (Chvátal, Straka), 60. Vovsík – 4. Glas (Krejsa), 7. Slusarczyk

HC Dukla Jihlava: Maláč – Číhal, Ludvík, Chvátal, Vandas, Matějíček, Vovsík (C), Šabatka – Jungwirth, Báťa, Klapica – Straka, Kuprijanov, Broš – Kravec (A), Menšík, Coufal – D. Pavelec, Sojka, Rauš (A)
    Trenér: Michal Broš

HC Vítkovice Ridera: Irgl (J. Smolka) – Puchala, Fibigr, Bystroň (A), Chaloupka, Bialy, Kalandra, R. Smolka – Krejsa (C), Milata, P. Pavelec, Tobola, Chlán, Přibyl, Glas, Kubík, Štiak, Slusarczyk, Vehovský, Kotásek (A)
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Micka, Valda – Horažďovský, Roupec

Diváci: 190 (vyprodáno)