Minnesota – Chicago 3:1 (kon.) | Florida – NY Rangers 3:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 0:2 (kon.)
Montreal – Columbus 8:2 (kon.) | New Jersey – Ottawa 5:3 (kon.) | Carolina – Toronto 5:3 (kon.)
Dallas – Vancouver 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 4:3 (kon.) | Edmonton – Vegas 3:4 (po pr.)
Anaheim – St. Louis 3:6 (kon.) | Arizona – Colorado 3:4 (0:1 po s.n.) | Carolina – Boston 3:4 (0:2 po s.n.)
konec
Montreal Canadiens
8:2 (2:2, 4:0, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 26.03.2023, 00:00 • Bell Centre, Montreal • NHL
Předzápasové kurzy
Partner:
  53:49 Nick SUZUKI - 8:2
   
  53:49
  Montreal právě vstřelil branku!
  Kapitán domácích NICK SUZUKI zvyšuje již na 8:2 poté, co puk nabral ve středním pásmu, přejel přes modrou a následně zamířil mezi Hutchinsonovy betony. Asistence: Johnny Kovacevic a Jordan Harris.
  51:48 Alex BELZILE - 7:2
   
  51:48
  Montreal právě vstřelil branku!
  Z následné protiakce tak udeřili Canadiens! Na 7:2 upravuje ALEX BELZILE, jehož zpětný bekhendový pas na Tierneyho si do sítě srazil Peeke. Asistence: Chris Tierney.
  36:42 Rafaël HARVEY-PINARD - 6:2
   
  36:42
  Montreal právě vstřelil branku!
  RAFAËL HARVEY-PINARD přidává třetí přesnou trefu a kompletuje tak hattrick, což v NHL dokázal poprvé ve své krátké kariéře. Domácí ostrostřelec stál na konci rychlé kombinace, kterou zakončil usměrněním prudké přihrávky z hole Hoffmana. Asistence: Mike Hoffman a Michael Matheson.
  33:08 Brendan GALLAGHER - 5:2
   
  33:08
  Montreal právě vstřelil branku!
  A už je to 5:2! Svůj 199. gól ve své kariéře střílí BRENDAN GALLAGHER, jenž nejprve Merzlikinse nepřekonal, po přihrávce Evanse zpoza branky už zkušený útočník pálil z mezikruží a tentokrát se nemýlil. Asistence: Jake Evans a Jesse Ylönen.
  27:17 Rafaël HARVEY-PINARD - 4:2
   
  27:17
  Montreal právě vstřelil branku!
  A na druhé straně se již skóre mění! Druhý gól zapisuje do statistik RAFAËL HARVEY-PINARD, jemuž puk na levý kruh připravil Hoffman. Domácí střelec se poté jen podíval a poslal puk do horní poloviny branky – 4:2. Asistence: Mike Hoffman a Nick Suzuki.
  20:13 Rafaël HARVEY-PINARD - 3:2
   
  20:13
  Montreal právě vstřelil branku!
  Blesková akce a Habs vedou! Po vyhraném buly vletěl do útočné třetiny Matheson, jehož bekhendový blafák ještě Merzlikins zastavit. Důrazný RAFAËL HARVEY-PINARD ale dojel před branku a volný puk poté doklepl do sítě. Asistence: Michael Matheson a Nick Suzuki.
  18:00 Kirill MARČENKO - 2:2
   
  18:00
  Columbus právě vstřelil branku!
  Napotřetí už to ruskému útočníkovi vyšlo. Ten se prosazuje střelou z pravé strany, kterou vyslal z téměř nulového úhlu a KIRILL MARČENKO je tak střelcem vyrovnávací trefy na 2:2. Asistence: Andrew Peeke a Gavin Bayreuther.
  09:43 Jesse YLÖNEN - 2:1
   
  09:43
  Montreal právě vstřelil branku!
  Canadiens se ale velmi rychle dostali zpět. Gallagher ve svém pásmu nabral touš, ten dovezl až do útoční třetiny a tam jej přenechal JESSE YLÖNENOVI, jenž si povyjel do mezikruží a propálil Merzlikinse podruhé. Asistence: Brendan Gallagher a Joel Edmundson.
  03:39 Mike HOFFMAN - 1:1
   
  03:39
  Montreal právě vstřelil branku!
  Je vyrovnáno! Po přechodu modré Matheson přistrčil puk na hůl MIKEA HOFFMANA, jenž z levého kruhu vypálil přímo k vzdálenější tyči a Canadiens tak srovnávají krok. Lépe už to snad ani trefit nešlo. Asistence: Michael Matheson a Nick Suzuki.
  01:32 Lane PEDERSON - 0:1
   
  01:32
  Columbus právě vstřelil branku!
  Nahozený kotouč, rychlé napadání a první gól zápasu. Po zisku kotouče od Roslovica, se od Johnsona dostal puk až na levou stranu, odkud jej do poloprázdné klece uklidil LANE PEDERSON. Asistence: Kent Johnson a Jack Roslovic.

  Tomáš Taybner

  Branky a nahrávky: 4. Hoffman (Matheson, Suzuki), 10. Ylönen (Gallagher, Edmundson), 21. Harvey-Pinard (Matheson, Suzuki), 28. Harvey-Pinard (Hoffman, Suzuki), 34. Gallagher (Evans, Ylönen), 37. Harvey-Pinard (Hoffman, Matheson), 52. Belzile (Tierney), 54. Suzuki (Kovacevic, Harris) – 2. Pederson (K. Johnson, Roslovic), 18. Marčenko (Peeke, Bayreuther)


  Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Matheson, Savard, Edmundson (A), J. Barron, Harris, Kovacevic – Harvey-Pinard, Suzuki (C), Hoffman – Drouin, Dach, Gurjanov – Ylönen, Evans, Gallagher (A) – Pezzetta, Tierney, Belzile.
  Trenér: Martin St.Louis

  Columbus Blue Jackets: Merzlikins (38. Hutchinson) – A. Boqvist, Blankenburg, Berni, Peeke, Bayreuther, Christiansen – J. Gaudreau (A), Jenner (C), Marčenko – L. Foudy, Roslovic, K. Johnson – E. Robinson, Kuraly, Fix-Wolansky – Pederson, McKown, Bemström.
  Trenér: Brad Larsen

  Rozhodčí: Rank, Schrader – Kelly, Berg
  www.ibrshop.com