Minnesota – Chicago 3:1 (kon.) | Florida – NY Rangers 3:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 0:2 (kon.)
Montreal – Columbus 8:2 (kon.) | New Jersey – Ottawa 5:3 (kon.) | Carolina – Toronto 5:3 (kon.)
Dallas – Vancouver 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Washington 4:3 (kon.) | Edmonton – Vegas 3:4 (po pr.)
Anaheim – St. Louis 3:6 (kon.) | Arizona – Colorado 3:4 (0:1 po s.n.) | Carolina – Boston 3:4 (0:2 po s.n.)
Carolina Hurricanes
5:3 (2:0, 0:2, 3:1)
Toronto Maple Leafs
Neděle 26.03.2023, 00:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji pěknou neděli a všem Emanuelům vše nejlepší k svátku! (04:14:14)

3. Stefan Noesen (CAR) 1+0

Jak již bylo zmíněno, dnes se utkaly dva z nejlepších týmů letošní sezony NHL, což bylo jasně vidět. Hrál se velmi rychlý hokej, při kterém žádný z hráčů nevypustil jediný souboj, intenzita neupadla ani ve třetí třetině. Navíc byly k vidění zajímavé zvraty, když ve druhé třetině Toronto přetavilo svůj silný tlak ve dvougólové vyrovnání, ve třetí třetině ale začalo zase gól ztrácet. Necelé tři minuty před koncem však Maple Leafs znovu vyrovnali a zdálo se, že budou mít v závěru více sebevědomí, nicméně o půl minuty později Sebastian Aho opět vrátil vedení Hurikánům. Teräväinenova trefa do odkryté branky pak už jen korigovala skóre.

Utkání v PNC Arena sledovalo 18 895 diváků.

59:25
    Nyní už asi Toronto gólmana ani odvolat nestihne, protože se nemůže dostat do útočného pásma.
    58:43 Teuvo TERÄVÄINEN - 5:3

58:43
    Carolina právě vstřelila branku!
    A rázem je rozhodnuto, neboť TEUVO TERÄVÄINEN ve středním pásmu chytře zabrzdil, předvedl krátkou otočku a pak už bez rozpaků střelil kotouč do prázdné branky. Asistence: Sebastian Aho a Jesper Fast.

57:55
    Hosté se rychle dostávají do útočné třetiny a pochopitelně ihned odvolávají brankáře.
    57:34 Sebastian AHO - 4:3

57:34
    Kontroverzní situace dlouho domácí fanoušky nemrzela, neboť Slavinovu střelu podobným způsobem dorážel SEBASTIAN AHO. Jeho trefa do odkryté části klece však přišla bez jakýchkoli problémů. Asistence: Jaccob Slavin a Martin Nečas.
    57:02 Auston MATTHEWS - 3:3

57:02
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Po Buntingově teči a snaze o dorážení před brankou se puk odrazil k AUSTONU MATTHEWSOVI, jenž jednoduše zakončil do prázdné branky. Rozhodčí však před jeho finální střelou zapískal, takže by gól neměl platit, verdikt je ale opačný. Asistence: Michael Bunting a Morgan Rielly.

55:15
    Seth Jarvis vyhrál závod s Jakem McCabem, čímž zabránil zakázanému uvolnění. Poté navíc obětavě držel puk u mantinelu a šetřil čas.

54:37
    David Kämpf už byl připravený plácnout do kotouče klouzajícího na pravém kruhu, jeho střela ale byla nakonec zblokována.

53:21
    Na druhé straně se k podobné střele z levé strany dostal Sebastian Aho, kterému ale šlo především o to, aby co nejdéle udržel kotouč v útočném pásmu.

52:32
    Michael Bunting přebruslil obranu Caroliny, ale střílet musel z poměrně ostrého úhlu. Kočetkov proti němu agresivně vyjel a donutil ho k nepřesnému zakončení.

51:30
    Canes jednoduchým způsobem rozbíjejí útočné nájezdy Toronta a následně posouvají puk daleko od své branky.

49:45
    Najednou to jsou Maple Leafs, kdo si neví s kotoučem úplně rady. Po tlaku trvajícím v podstatě od začátku druhé třetiny je obdržený gól nepříjemně zaskočil.
    48:13 Stefan NOESEN - 3:2

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 2. Burns (Nečas, Gostisbehere), 11. J. Staal (Martinook, Fast), 49. Noesen (Kotkaniemi), 58. S. Aho II (Slavin, Nečas), 59. Teräväinen (S. Aho II, Fast) – 25. Järnkrok (Rielly, Marner), 33. Matthews, 58. Matthews (Bunting, Rielly)

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Andersen) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Nečas, S. Aho II (A), Teräväinen – Noesen, Kotkaniemi, Jarvis – Fast, J. Staal (C), Martinook – Puljujärvi, Stepan, Drury.
    Trenér: Rod Brind'Amour.

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Woll) – Brodie, Rielly (A), Holl, Giordano, Liljegren, McCabe, L. Schenn – Marner, Matthews (A), Järnkrok – W. Nylander, Tavares (C), Bunting – Acciari, Kämpf, Aston-Reese – Lafferty, Kerfoot.
    Trenér: Sheldon Keefe.

Rozhodčí: Skilliter, Dunning – Tobias, Murray.

Diváci: 18 895.