Kolín nad Rýnem – Mönchengladbach 0:0 (kon.) | W. Brémy – Hoffenheim 1:2 (kon.)
Werder Brémy
1:2 (0:0)
TSG 1899 Hoffenheim
Neděle 02.04.2023, 17:30 • Wohninvest Weserstadion, Brémy • Německá Bundesliga • 26. kolo

Utkání je u konce a hosté se mohou radovat z veledůležitých tří bodů. Ve druhé půli se Hoffenheimu vydařil úvod a mezi 50. a 52. minutou se dvakrát gólově prosadil. Nejprve se hlavou trefil Andrej Kramarić a poté na něj navázal Christoph Baumgartner. Werder se ale nevzdal, začal tlačit a domácímu kouči vyšlo střídání. V 75. minutě šel na plac Amos Pieper a o minutu později se už radoval z gólové hlavičky. Úplný závěr byl velmi dramatický a pro Werder také smolný. Füllkrug zamířil těsně vedle, Philipp trefil tyč a v nastaveném čase se už Brémy chystaly na penaltu, jenže tu odvolalo video, které odhalilo předcházející ofsajd. Hoffenheim už těsný náskok uhájil a duel skončil výsledkem 1:2. Werder je po této porážce na 11. místě s 31 body, Hoffenheim má na 15. místě 25 bodů.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:46:18)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 11:16.

90+7

90+6
    Kramarić vybojoval rohový kop, tohle už pro Hoffenheim vypadá velice dobře.

90+5
    Pokutový kop je odvolán, neboť ruce předcházela přihrávka na Weisera, který byl v ofsajdu!

90+4
    Penalta pro Werder Brémy. Domácí podnikli akci k vápnu, finální příhra trefila Asllaniho ruku, ale bude se ještě kontrolovat video!

90+3
    Další akce Werderu, Bittencourtovi to ale vůbec nesedlo.

90+2
    Scházely pouze centimetry, aby bylo srovnáno! Dinkci se prosmýkl levou stranou, od brankové čáry našel Philippa a ten zblízka trefil pravou Baumannovu tyč!

90+1
    Hosté drží míč u svých kopaček, hraje se na útočné polovině Hoffenheimu.

90
    Budou se přidávat čtyři minuty.

89
    Střídání v týmu Werder Brémy:
    ze hřiště odchází Anthony Jung, přichází Eren Dinkci.

89
    A také pro domácího Leonarda Bittencourta.

89
    Menší strkanice o míč, rozhodčí to vyřešil žlutou kartou pro hostujícího Dennise Geigera.

88
    Domácí už musí pospíchat, takže se dají čekat hlavně nakopávané míče k vápnu.

87
    Hoffenheim nyní skvěle brání střed hrací plochy, nepouští tak Brémy do nějaké nebezpečné akce.

86
    Bebou se dostával do akce levou stranou, ale ještě před zakončením přišel čistý obranný zákrok Werderu.

85
    Vyrovnání měl na noze Niclas Füllkrug, jeho rána z hranice vápna ale trefila pouze sloupek, napínající síť Baumannovy branky!

84
    Vysoký míč proskákal k Pavlenkovi, Kramarić se k pasu nedostal.

Aleš Pur

Branky: 76. Pieper (Weiser) – 50. Kramarić (Angeliño), 52. Baumgartner (Kadeřábek)

Karty:   29. R. Schmid (BRM), 54. N. Schmidt (BRM), 89. Bittencourt (BRM) – 57. Bebou (HOF), 63. Baumgartner (HOF), 82. Nsoki (HOF), 89. Geiger (HOF)

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Stark (75. Pieper), Friedl (C) – Groß (75. M. Philipp) – Weiser, N. Schmidt (60. Stage), R. Schmid (60. Bittencourt), Jung (89. Dinkci) – Füllkrug, Ducksch.
    Náhradníci: Zetterer – Mbom, Grujev, Chiarodia.

Trenér: Ole Werner

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Vogt, Brooks, Akpoguma (76. Kabak) – Kadeřábek, F. Becker (67. Delaney, 81. Stiller), Geiger, Kramarić, Angeliño (81. Nsoki) – Baumgartner (67. Asllani), Bebou.
    Náhradníci: L. Philipp – Tohumcu, Bischof, Bičakčić.

Trenér: Pellegrino Matarazzo

Rozhodčí: Stegemann – Thomsen, Koslowski