Winnipeg – Calgary 1:3 (kon.) | NY Rangers – Tampa 6:3 (kon.) | Anaheim – Edmonton 1:3 (kon.)
New York Rangers
6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Tampa Bay Lightning
Čtvrtek 06.04.2023, 01:30 • Madison Square Garden, New York • NHL

60:00
    Tak nakonec ano, jak Ben Harpur, tak i hostující Corey Perry si do statistik zapíší pětiminutové tresty za bitku.

52:41
    Je tu další potíž pro hostující tým, na trestnou lavici totiž s dvouminutovým trestem za podrážení odjel Nikita Kučerov!

39:25
    Braden Schneider i Ross Colton vyfasovali klasické pětiminutové tresty za bitku, hostující hráč navíc dvě minuty za vyprovokování bitky a desetiminutový osobní trest.

36:13
    Jak pro Vincenta Trochecka, tak i pro Corey Perryho samozřejmě následovaly pětiminutové tresty za bitku.

31:34
    Při následných pokusech hostů o pojištění dorážky, kdy Šesťorkin schytal nepříjemný úder holí, se za jeho brankou strhla velká mela, kterou rozhodčí nemohli nechat jen tak. Domácí Ryan Lindgren obdržel dvě minuty za hrubost, stejný trest si vyslechl i hostující Anthony Cirelli a dvě minuty za sekání si odsedí jeho spoluhráč Alex Killorn. Je tu přesilovka pro NY Rangers.

28:50
    Nakonec je z toho všeho přesilovka pro Tampu Bay, na trestnou lavici odjel s dvouminutovým trestem za sekání Adam Fox.

19:54
    Ještě jedno vyloučení za vysokou hůl, na trestnou lavici odjel K'Andre Miller.

17:09
    Nakonec je z toho přesilovka pro NY Rangers. Jak Ben Harpur, tak i Patrick Maroon obdrželi očekávané pětiminutové tresty za bitku, hostující hráč pak ještě navíc dvě minuty za nesportovní chování.

10:28
    Hosté budou moci odpovědět v přesilovce, dvě minuty za vysokou hůltotiž vyfasoval Alexis Lafreniere.

05:29
    Je tu první vyloučení utkání, přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za sekání obdržel Steven Stamkos.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Kreider (Tarasenko, Zibanejad), 8. Kakko (Chytil, K. Miller), 11. Motte (Goodrow, B. Schneider), 28. Motte (Lafreniere, Goodrow), 52. Kreider (Zibanejad, Fox), 54. Panarin (Zibanejad, Fox) – 11. Killorn (Sergačjov, Kučerov), 28. D. Raddysh (Killorn, Hagel), 32. Hagel (Cirelli, Hedman)

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, B. Schneider, Mikkola, Harpur – Vesey, Zibanejad (A), Kreider – Tarasenko, Trocheck, Panarin – Kakko, Chytil, Lafreniere – Motte, Goodrow (A).
    Trenér: Gerard Gallant

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Perbix, Hedman (A), D. Raddysh, Sergačjov, Černák, Cole – Kučerov (A), Point, Stamkos (C) – Colton, Paul, Hagel – Killorn, Cirelli, Maroon – Perry, Bellemare, Jeannot.
    Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Chmielewski, Rooney – Marquis, Gibbons

Diváci: 18 006