Winnipeg – Calgary 1:3 (kon.) | NY Rangers – Tampa 6:3 (kon.) | Anaheim – Edmonton 1:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
HC Baník Sokolov
Čtvrtek 06.04.2023, 16:00 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga dorostu - baráž • 5. kolo

Hokejisté Vsetína poráží Sokolov 4:2 a před posledním kolem baráže si tak udrželi šanci na postup. K tomu ale musejí v sobotu zvítězit na ledě Litvínova.

Domácí dnes byli lepší, dá se říci, že měli zápas pod kontrolou. V 6. minutě jim zajistil vedení Jakub Frolo a ve druhé části zvýšili David Miklas s Yannickem Windeggerem už na 3:0. Hosté do přestávky snížili ve vlastním oslabení po úniku Adama Haneka. Valaši však pokračovali v aktivitě i v závěrečné dvacetiminutovce. Několik tutovek neproměnili, ovšem v 53. minutě je přeci jen definitivně uklidnil svým druhým zásahem Yannick Windegger. 90 sekund před koncem lehce vylepšil ofenzivní statistiky Sokolova využitou přesilovkou Tomáš Teuchert, ovšem na víc už hosté neměli čas. Zvlášť, když se v poslední minutě ještě nechal vyloučit právě Teuchert. (18:10:59)

59:56
    Hosté vyhodili. Víc se toho v tomto utkání už nestane.

59:35
    Jakub Frolo střílel z pravého kruhu. Do akce musela Novákova lapačka.

59:15
    Tomáš Teuchert je vyloučen za nedovolený zásah do hlavy nebo krku. Hosté tak asi ztrácejí poslední promile naděje na zdramatizování duelu.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.
    58:30 Tomáš TEUCHERT - 4:2

58:30
    Baník právě vstřelil branku!
    Hosté přeci jen využívají přesilovku a snižují tak na rozdíl dvou branek! TOMÁŠ TEUCHERT objel s pukem branku a vybruslil si na pravý kruh. Odtud vystřelil a kotouč zapadl ke vzdálenější tyčce Uhrinovy svatyně. Gólman Vsetína měl zakrytý výhled. Asistence: Petr Vojáček.

58:04
    Uhrin zasáhl vyrážečkou proti ráně od modré čáry.

57:29
    Hosté se sami vyhodili z útočného pásma nepřesnou přihrávkou.

56:57
    Ještě jedno vyloučení na vsetínské straně. Dvě minuty za faul loktem dostal Jakub Frolo.

56:19
    Adam Koláček se dostal mezi kruhy. První střelou trefil obránce, ale ještě si našel odražený puk a zkusil to bekhendem. Novák si poradil a ztlumil kotouč ve výstroji.

55:59
    Domácí jsou v plném počtu. Stále vedou o tři góly a směřují k povinné výhře.

55:19
    Od levého mantinelu to zkoušel Martin Krejbich. Uhrin vyrazil střelu sokolovského kapitána do rohu.

55:08
    Petr Vojáček vypálil z pravé strany. Uhrin byl připraven a přerušil hru.

54:55
    Domácí vyhazují a šetří tak další sekundy.

Vsetín právě vstřelil branku!
    Nyní už to tam domácím spadlo! Jakub Frolo vytvořil za brankou tlak na rozehrávajícího hráče Sokolova, kterého obral o kotouč. Po jeho nahrávce pak pálil z levého kruhu YANNICK WINDEGGER. Novák levým betonem vyrazil před sebe, puk však dojel právě Windegger, který ho už neměl problém dorazit do volné části branky – 4:1. Asistence: Jakub Frolo.

51:58
    Další nápor Vsetína a práce pro Nováka. Domácí mají velký tlak, ale nedaří se jim střelecky.

51:20
    Frolo s Davidem Miklasem jeli ve dvou na jednoho. Zakončoval druhý jmenovaný, Novák se však stačil přemístit!

50:23
    Postavení mimo hru také na druhé straně. Hra je teď hodně kouskována.

50:04
    Ofsajd Sokolova.

49:40
    Frolo přebral puk od Koláčka a střílel z pravého kruhu. Rána mu však vůbec nesedla a puk těsně minul v rohu kluziště stojícího čárového rozhodčího. Domácí útočník se mu pak po přerušení hry přijel omluvit. Byť v tom samozřejmě nebyl nejmenší úmysl.

49:19
    V útočném pásmu nyní po delší době operují také hráči Baníku.

47:52
    Dlouhý pobyt domácích v útočné třetině utnul opět Novák, který dokázal přikrýt puk. Jeho spoluhráči tedy mohou vystřídat.

46:50
    Po dobře sehraném přečíslení byl sám před Novákem Jakub Frolo. Ten se snažil po rychlé kličce zasunout kotouč za čáru u levé tyčky, ale gólman Sokolova k ní dokázal natlačit špičku betonu! Další výtečný Novákům zákrok.

46:19
    Výborně Robin Novák, jenž výtečně přečetl hru a vyjel daleko z brány proti Ostrčilovi, který by na něho jel sám. Domácímu útočníkovi tak sebral velkou příležitost!

45:40
    Domácí se nyní usadili v útočném pásmu. Rádi by přidali čtvrtý gól a tím zřejmě definitivně zlomili odpor soupeře.

44:47
    Půlminutu v početní převaze Valaši nezužitkovali. Hraje se 5 na 5.

44:16
    Domácí v plném počtu. Nyní tak mají k dispozici zkrácenou přesilovku.

42:46
    Hostující Jan Teterja se za brankou pokusil o lakrosovou fintu, když si puk hodin na čepel a ze vzduchu ho chtěl hodit za záda brankáře. To ale přečetl jeden z obránců, který sokolovského hráče čistým hitem srazil k ledu. Čisté už nebylo počínání Jana Krejbicha, který vysekl hokejku z rukou Frola. Síly na ledě se tak vyrovnají.

42:15
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Miroslav Žárský. Sokolov si poprvé v utkání zahraje přesilovku.

41:40
    Zakázané uvolnění Baníku.

41:04
    Obrovská šance domácích! Jan Ostřížek dostal přihrávku před téměř odkrytou branku, ale nedokázal puk zvednout nad položený levý beton Robina Nováka. Poté svému brankáři pomohli obránci, kteří kotouč dostali z brankoviště.

40:38
    Dobré nahození Yannicka Windeggera od modré čáry. Puk byl tečován těsně vedle branky Sokolova.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:32.

Ve druhé třetině padly tři góly. Dva vstřelili domácí, kteří tak vedou 3:1. Ve 24. minutě zvyšoval na 2:0 David Miklas, který sebral puk protihráči a následně i přesně vystřelil. Třetí zásah ROBE přišel po krásné souhře, kterou zakončil do odkryté branky Yannick Windegger. Se Sokolovem pak mohlo být ještě hůře. Trest na 5 minut + do konce utkání totiž vyfasoval Naď. V dlouhém oslabení se však paradoxně dočkali úspěchu hráči Baníku. Teterja vyslal do úniku Adama Haneka a ten svou šanci proměnil.

40:00

39:11
    Hosté jsou v plném počtu. Pětiminutové oslabení tedy přestáli bez obdrženého gólu a sami naopak jeden vstřelili.

38:41
    Oboustranné vyloučení. Za vzájemnou strkanici dostávají tresty za hrubost Tobiáš Ostrčil (Vsetín) a Jan Uhlík (Sokolov).

38:41
    Novák zasáhl po střele z pravého kruhu. Poté odolal i snaze domácích dorážet.

37:43
    Další vyhození Baníku. Domácí tahle početní výhoda zatím paradoxně přibrzdila.

37:20
    Hosté nyní šikovně sbírali čas za brankou soupeře.

36:55
    Valaši samozřejmě pokračují v dlouhé přesilovce. Ta se zatím nevyvíjí tak, jak by chtěli.
    36:12 Adam HANEK - 3:1

36:12
    Hosté skórují ve vlastním oslabení! Po zablokované střele domácích se dostal k puku Jan Teterja. Ten vyslal do samostatného úniku ADAMA HANEKA, který si vybruslil před Uhrina a střelou na vyrážečku snížil stav – 3:1. Asistence: Jan Teterja.

34:57
    Hostům se podařilo vyhodit.

34:10
    Hostující Miroslav Naď dostává trest na 5 minut + do konce utkání! Pro Sokolov další velká nepříjemnost a pro Vsetín šance na navýšení stavu.

33:20
    Domácí i nadále pokračují v aktivitě. Jsou na koni. Sokolov hrozí jen sporadicky.
    32:25 Yannick WINDEGGER - 3:0

32:25
    Tak tohle byla parádní vsetínská souhra! Jakub Frolo nahrál v útočném pásmu doleva Tomášovi Hermanovi. Ten na nic nečekal a poslal kotouč před branku, kam si nepovšimnut sokolovskou obranou sjel YANNICK WINDEGGER, který měl před sebou už jen odkrytou klec – 3:0. Asistence: Tomáš Herman a Jakub Frolo.

31:22
    Domácí zastavil odpískaný ofsajd.

31:06
    Další Uhrinův zákrok. Někam do jeho břicha mířila střela Dominika Skály.

30:33
    David Sztolarik sprintoval dopředu na pravém křídle. Ještě ho podporoval Vojáček, prvně jmenovaný ale volil střelu, která skončila na hrudi Jana Uhrina. Vsetínský gólman si sáhl na puk po delší době.

29:58
    Nyní se neujala svižná střela Yannicka Windeggera z větší vzdálenosti, která skončila vedle levé tyčky Novákovy branky.

29:13
    Nahození Václava Sadílka odrazil Novák hokejkou do rohu. Vzápětí byla hra přerušena poté, co zůstal puk pověšen na zadní straně brankové síťky sokolovské svatyně.

28:29
    Koláček téměř poslal do úniku Tobiáše Ostrčila. Domácímu útočníkovi však puk přeskočil čepel hole.

27:54
    Hostům odpískáno postavení mimo hru. Sokolov hraje pátý zápas v baráži a stále zůstává na jediném vstřeleném gólu.

27:06
    Jan Petrák si hledal prostor ke střele. Tu zablokoval bránící vsetínský hráč.

26:20
    Pala na modré nastřelil napadajícího hráče Baníku. Ten byl ale dezorientován a přišel tak o šanci vydat se do samostatného úniku.

25:41
    Miklas opět sebral kotouč protihráči a směřoval do šance. Svou střelu ale tentokrát nasměroval do brusle obránce.

24:20
    Domácí hrají s chutí a pokračují v náporu. Jdou si pro tři body, které jsou pro jejich postupové ambice velmi důležité.
    23:23 David MIKLAS - 2:0

23:23
    Domácí zvyšují gólem, který se hodně podobal tomu prvnímu! DAVID MIKLAS v útočném pásmu sebral kotouč váhajícím hostům, vybruslil s ním na pravý kruh a ranou k bližší tyčce na lapačku překonal brankáře Nováka – 2:0. Bez asistence.

21:50
    Vsetínští vstoupili do druhé části aktivně a zatím Sokolov přehrávají.

21:11
    Drábek připravil dobrou pozici pro Matyáše Bartoňka, který střílel z mezikruží. Novák jeho pokus pokryl a přerušil hru.

20:54
    Domácí se prezentovali nahozením, které bylo nabídkou na teč pro Bartoňka. Puk odrazil do bezpečí Novák.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:46.

První třetina vyšla lépe Vsetínu, který vede nad Sokolovem 1:0 zásahem Jakuba Frola 6. minuty. Valaši byli lepším týmem a skóre mohli i navýšit. Nejblíže k tomu byl Koláček, který nastřelil tyčku.

20:00

19:31
    Nebezpečné nahození Jana Teterji od modré čáry. Uhrin mnoho neviděl, puk však minul pravou tyčku jeho branky.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

17:11
    Zakázané uvolnění domácích.

16:50
    Další práci pro vsetínského brankáře připravil Petr Vojáček. Ten dostal puk na levé křídlo, Uhrina však nepropálil.

15:58
    Pro střelu Dominika Skály z levého kruhu si sáhl domácí Uhrin lapačkou.

15:11
    Další přečíslení domácích dva proti jednomu. Windegger nahrával Adamovi Koláčkovi, který z levé strany orazítkoval tyčku!

14:50
    Přečíslení 2 na 1 táhl Jakub Frolo. Vyřešil to střelou z pravé strany, kterou Novák vyrazil. Hostující gólman pak pokryl i bekhendovou dorážku Tobiáše Ostrčila.

14:31
    Domácím odpískáno postavení mimo hru.

14:04
    Na straně hostí zahrozil Dominik Skála. Jeho střela z osy ale minula branku Vsetína.

13:50
    Hra se teď relativně uklidnila a ani jeden z týmů se nedokáže dostat do nějaké větší příležitosti.

12:58
    Kotouč se po soubojích ve středním pásmu odrazil do hlediště. Zřejmě od hráče Vsetína, protože se vhazuje v obranné třetině domácích.

12:11
    Zakázané uvolnění Sokolova.

11:59
    Tobiáš Ostrčil číhal na útočné modré za zády sokolovské obrany. Prudkou přihrávku však špatně zpracoval.

11:31
    Sokolovský obránce neustál před vlastní brankou bruslařský obrat a pustil do šance Davida Miklase. Ten střílel z levé strany do připraveného Nováka.

11:10
    Hosté byli pod tlakem a osvobodili se pouze za cenu dalšího zakázaného uvolnění.

10:06
    Aktivní Jakub Frolo si vyjel od zadního mantinelu do střelecké pozice na levém kruhu. Vypálil však vedle.

09:30
    Nyní dobrá akce hostujícího hráče, který pronikl dopředu na levém křídle. Jeho ránu vykopl levým betonem Uhrin.

09:09
    Série zakázaných uvolnění Sokolova.

07:58
    Domácí tedy vstřelili poměrně rychlý gól a začínají naplňovat roli favorita. Uvidíme, zda se Baník popere o výsledek.
    05:52 Jakub FROLO - 1:0

05:52
    Skóre ale otevírají domácí hokejisté! Ti získali kotouč díky dobrému forčekinku. JAKUB FROLO si s ním vybruslil na pravý kruh a švihem vymetl bližší horní růžek nad ramenem brankáře Nováka. Asistence: David Miklas.

04:52
    Hosté se začínají osmělovat a stále častěji podnikají útočné výpady. Zatím bez větších šancí.

03:28
    Hostující obránce Jan Uhlík držel puk u levého mantinelu. Z rohu ho pak nahodil do ohně a zasahovat musel vsetínský gólman Jan Uhrin, který drží puk v náručí.

02:39
    Hosté chybovali při rozehrávce za brankou a do velké šance se tak dostal Adam Koláček. Ten zblízka pálil jen do Nováka!

02:20
    Jakub Frolo zavezl puk do pásma z pravé strany. Přihrávkou do mezikruží oslovoval Davida Miklase, který nedokázal zakončit dostatečně razantně.

01:18
    Do utkání vstoupili aktivněji vsetínští hokejisté. Ti už také zaměstnali hostujícího brankáře Robina Nováka.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Uhrin (Kroupa) – Hynek, Stodůlka (C), Herman, Sadílek, Kučný (A), Pala – Bartoněk, Žárský, Ostrčil, Miklas, Koláček, Frolo, Drábek, Matějová, Windegger, Vlk, Ostřížek.
    Trenér: Marek Melenovský

HC Baník Sokolov: Novák (Čurlin) – Krejbich (C), Naď, Teterja, Bachar, Halberštát, Uhlík, Knap – Petrák (A), Hanek, Vojáček, Teuchert, Sztolarik, Eismann (A), Skála, Uhlík, Vykoupil.
    Trenér: Petr Holejšovský

Rozhodčí: Blaha, Čech – Mikšík, Jurčík.

První zápas v Sokolově skončil výhrou Vsetína 3:0. Hráči ROBE vykročili za úspěchem ve druhé třetině, v níž zlomili bezgólový stav Tadeáš Pala s Adamem Koláčkem. Skóre duelu pak zpečetil v závěru do opuštěné klece Jakub Frolo.

VHK ROBE Vsetín:
    Vsetín jednoznačně opanoval Východní skupinu druhé nejvyšší soutěže. V baráži je znát, že je ze dvou účastníků z Ligy juniorů tím kvalitnějším týmem. Vsetínským sice patří v tabulce baráže až třetí místo, ovšem na kontě mají už sedm bodů a stále mohou postoupit mezi elitu. Valaši vstoupili do barážových bojů porážkou 4:7 v Táboře. Následně zvítězili 3:0 v Sokolově. Poté doma podlehli 2:3 po nájezdech Litvínovu a naposledy rovněž na Lapači zdolali 5:2 Tábor. Valaši spoléhají na produktivní duo Adam Koláček (v baráži 4+3) – Jakub Frolo (1+6). Prvně jmenovaný je díky počtu vstřelených gólů dokonce na čele kanadského bodování baráže.

HC Baník Sokolov:
    Sokolov se do baráže probojoval jako druhý tým Ligy juniorů – skupiny Západ. Vítězné béčko Karlových Varů se z pochopitelných důvodů ucházet o místo mezi elitou nemůže. Barážové konkurenci už Baník nestačí. Ve čtyřech utkáních nezískal ani bod, navíc vstřelil jediný gól. Západočeši začali porážkou 0:8 v Litvínově. Poté padli 0:3 doma se Vsetínem a jedinou branku vsítili v duelu v Táboře, kde však stejně prohráli 1:5. Na Apríla pak podlehli na domácím ledě 0:4 Litvínovu. Autorem čestného úspěchu Sokolova v baráži je Adam Hanek.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Ve čtvrtek pokračuje baráž o Extraligu dorostu. Já Vás provedu soubojem Vsetína se Sokolovem. Oba celky po čtyřech kolech uzavírají čtyřčlennou tabulku. Zatímco ale domácí Valaši ztrácejí na vedoucí Tábor jen tři body, Baník dosud nebodoval a na postup mezi elitu již může zapomenout.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Frolo (Miklas), 24. Miklas, 33. Windegger (Herman, Frolo), 53. Windegger (Frolo) – 37. Hanek (Teterja), 59. Teuchert (Vojáček)

Rozhodčí: Blaha, Čech – Mikšík, Jurčík