Dallas – Vegas 2:1 (1:0 po s.n.) | San Jose – Edmonton 1:6 (kon.) | Arizona – Anaheim 5:4 (po pr.)
Winnipeg – Nashville 2:0 (kon.) | Washington – Florida 2:4 (kon.) | Toronto – Montreal 7:1 (kon.)
Columbus – NY Rangers 0:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 7:4 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 4:0 (kon.)
Minnesota – St. Louis 5:3 (kon.) | Boston – New Jersey 2:1 (kon.) | Vancouver – Calgary 3:2 (1:0 po s.n.)
Seattle – Chicago 7:3 (kon.) | Los Angeles – Colorado 3:4 (kon.)
Mountfield HK
1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Stav série: 3:1
HC Vítkovice Ridera
Neděle 09.04.2023, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

32:48
    Domácím to dnes vůbec nelepí. Radek Smoleňák chtěl změnit směr a uklouzl a při snaze hrát puk podrazil svého soupeře. Jasné dvě minuty pro hradeckého kapitána.

28:28
    Hradec má šanci dostat se zpátky do zápasu. Roberts Bukarts inkasuje dvě minuty za sekání, i když se mu tento verdikt vůbec nelíbí.

25:14
    První přesilovku budou mít také hosté. Oliver Okuliar místo nadzvednutí hokejky soupeře trefil svého soka do štítku a dostává dvě minuty za vysokou hůl.

18:27
    Vítkovice teď jely do úniku třech proti dvěma, ale kličku skvěle vystihl Jérémie Blain. Ten si puk posunul k mantinelu a byl zezadu naremplován Dominikem Lakatošem. Ten odchází na trestnou lavici za vražení na hrazení.

Lukáš Foff

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 37. Eberle (McCormack) – 16. Dej (Lakatoš, Gewiese), 27. Dej (Bukarts, Gewiese)

Mountfield HK: Machovský (Kiviaho) – McCormack, Jank, Blain (A), Kalina, F. Pavlík (A), Rosandić – Werek, Miškář, Eberle – Kev. Klíma, Lalancette, Perret – Okuliar, Zachar, R. Pavlík – Smoleňák (C), Štohanzl, Pilař – Chalupa.
    Trenér: Tomáš Martinec

HC Vítkovice Ridera: Klimeš (Stezka) – Grman, Mikuš, L. Kovář, Koch, J. Stehlík, Gewiese, Prčík – Mueller (A), Krieger, Jarůšek – Lakatoš (C), Dej, Bukarts – Kalus, Kotala, L. Krenželok (A) – Lednický, Chlán, Fridrich.
    Trenér: Miloš Holaň

Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Ondráček, Špůr

Diváci: 6 890 (vyprodáno)