Přerov – Č. Budějovice 2:3 (kon.)
konec
HC ZUBR Přerov
2:3 (1:1, 1:1, 0:1) Stav série: 1:2
HC Motor České Budějovice
Neděle 09.04.2023, 14:00 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • Liga juniorů • . kolo
Partner:
   
  60:00
  Zubři prakticky se sirénou dostali puk do branky, ale jeden z nich toho docílil rukou. Rozhodčí tak gól neuznal a Motor tento zápas vyhraje.
   
  59:23
  O kotouč se notnou chvíli bojovalo u mantinelu v obranném pásmu Motoru. Tento souboj vyhrál Přerov a Billa poté přihrál na ránu příklepem Holíkovi. Obránce Zubrů také poblíž modré čáry vypálil a Kalista si se zákrokem nebyl vůbec jistý. Nakonec ale roztáhnutý našel kotouč pod levým betonem.
   
  59:00
  Přesně minutu před koncem třetí třetiny odjíždí Žurek na střídačku. Přerov to zkusí v šesti.
   
  Oddechový čas pro tým HC ZUBR Přerov.
   
  58:53
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Dost možná zlomový moment utkání. Sice to tentokrát nebyla žádná velká šance, ale pro Motor je hlavní, že se dokázal prosadit a potřetí v zápase se ujímá vedení. ALEXANDR REMEŠ vystřelil přes obránce z levého křídla po ledě ke vzdálenější tyči a Žurek kotouč lapačkou ani betonem nedokázal zastavit. Kotouč byl dost možná ještě tečovaný bruslí přerovského hráče. Bez asistence.
   
  58:01
  Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  48:47
  Puk nyní prošel z pravé strany až do blízkosti branky Přerova. Tam ho získal Pitel, který střílel mezi ruku a tělo brankáře Zubrů. Žurek se však včas srovnal do pokleku a předvedl výborný postřeh.
   
  48:09
  Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
  Holík – 2+2, hrubost, odpyká Svoboda.

  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
  Kříž – 2 min., hrubost.
   
  41:48
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
  Březina – 2 min., sekání.
   
  41:48
  Obrovská šance Přerova v ponechané výhodě. Kolařík dorážel puk z těsné blízkosti, ale beton roztáhnutého Kalisty přehodit nedokázal. Zubry nicméně čeká 12 sekund přesilovky pět na tři.
   
  40:00
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
  Willmann – 2 min., podrážení.
   
  39:48
  Na skákavý pas z levé strany si najel Kříž, kotouč usměrnil přímo na vyrážečku Žurka, který šel do pokleku. Vzápětí měl dost prostoru na střelu Březina, křížný pokus tahem ale o kousek minul levou tyč přerovské branky.
   
  39:02
  Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
   
  37:41
  Dvě vyložené možnosti měl v početní výhodě Hála. Nejprve dostal přihrávku z úrovně brankové čáry, ale ze slotu přerovskou branku minul. Poté si najel na pas, který šel opět mezi kruhy, a zakončil mezi betony přerovského gólmana. Právě pomocí betonů ale Žurek dokázal udržet kotouč ve své moci, i když si tím dobrou chvíli nebyl vůbec jistý.
   
  36:29
  Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
  Holík – 2 min., sekání.
   
  36:03
  Remeš dorážek kousek od brankové čáry, ale přes ni kotouč propasírovat nezvládl. Žurek teď v polokleče či v polosedě Přerov opět podržel.
   
  34:19
  Chybu Motoru v obranném pásmu mohl potrestat Halík. Ten obdržel puk od zadního mantinelu najetý mezi kruhy a vystřelil kousek nad ledem k pravé tyči. Kalista si ale povyjel a koncem betonu možnost přerovského útočníka zneškodnil. Povedený zákrok také od gólmana Jihočechů.
   
  31:58
  Motor jel do brejku dvou proti jednomu. Kříž se zmocnil kotouče dříve než přerovský obránce Billa. Pod jeho hokejkou poté nabídl velkou možnost Pitelovi, ale ten z prostoru u levé tyče mířil jen do klečícího Žurka. To byl výborný přesun a zákrok brankáře Zubrů.
   
  30:35
  Přerov je kompletní a na obou stranách byly k vidění obrovské šance. Obě měly podobný charakter, nejprve po přihrávce Putze minul přerovskou branku zblízka najetý Březina, poté nabídku od Hradila nedokázal využít Lysoněk, který pronikl do těsné blízkosti Kalisty.
   
  28:00
  Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
  Hyža – 2 min., hákování.
   
  26:20
  Přerov právě vstřelil branku!
  Zubři opět odpovídají a srovnávají skóre, stejně jako v první třetině. Kapitán Hanáků Holík z pravé strany adresoval kolmý pas těsně před Kalistovu branku. Tam se kotouče jako první zmocnil najetý MIROSLAV ŠTÍBR a usměrnil ho do sítě. Kalista se přesunoval a natahoval levým betonem marně. Asistence: Adam Holík.
   
  25:06
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Motor jde podruhé v zápase do vedení. Z levé strany se před Žurka protáhl Drančák, ale jeho bekhendový blafák ještě Zubři přežili. Drančák byl nicméně vzápětí faulován a Jihočeši dostali ponechanou výhodu. Přes Putze se pak kotouč dostal k ALEXANDRU REMEŠOVI, který střelou po ledě překonal padajícího přerovského gólmana. Asistence: David Putz a Samuel Drančák.
   
  21:17
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
  Petrásek – 2 min., podrážení.
   
  19:01
  Probíhá poslední minuta první třetiny.
   
  10:27
  Další možnost Jihočechů. Koblížek nedokázal těsně před brankou odpálit kotouč a zblízka tak pohotově zakončoval Vavřík. Mířil ale přímo do míst, kam s betony zaklekl dobře nachystaný Žurek.
   
  09:40
  Velká šance Motoru při hře ve čtyřech na obou stranách. Petrásek projel z rohu útočného pásma před Žurka. Tísněný zakončil bekhendem po ledě, přerovský brankář dokázal pravým betonem kotouč vyrazit.
   
  09:11
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
  Placek – 2 min., podrážení.
   
  07:38
  David Buršík (PRE) zahrál vysokou holí, za což dostává trest na 2+2 minuty.
   
  02:42
  Přerov právě vstřelil branku!
  Zubři 13 sekund před koncem přesilovky srovnávají skóre. Buršík při kombinaci v útočném pásmu dostal od Hradila kotouč na pravý kruh a kolmo ho poslal před bránu. Tam se nacházel volný LUDVÍK LYSONĚK, který puk nastavenou čepelí hole usměrnil za klečícího Kalistu. Asistence: David Buršík a Radim Hradil.
   
  01:36
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Pekr v přesilovce ztratil kotouč u útočné modré čáry a Jihočeši ujeli při oslabení do brejku dvou na jednoho. Puk měl na hokejce FILIP PETRÁSEK, který se rozhodl nepřihrávat a vystřelit. Z pravého kruhu zamířil přesně do vzdálenějšího horního rohu přerovské branky. Motor jde tak brzy do vedení, navzdory početní nevýhodě. Bez asistence.
   
  00:55
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
  Willmann – 2 min., hákování.

  Petr Komárek

  Branky a nahrávky: 3. Lysoněk (Buršík, Hradil), 27. Štíbr (Holík) – 2. Petrásek, 26. Remeš (Putz, Drančák), 59. Remeš


  HC ZUBR Přerov: Žurek (Vojtek) – Koblížek, Nesvadba, Holík (C), Billa (A), Nášel, Brázda, Pekr – Kolařík, Harásek, Hanák, Buršík, Švejda, Halík, Hyža, Svoboda, Lysoněk, Šilhavý, Hradil, Štíbr (A)
  Trenér: Pavel Neuman

  HC Motor České Budějovice: Kalista (Maleček) – Hail (A), Placek, Gřegořek, Březina (C), Willmann, Gajdolín, Lukáš – Pitel, Petrásek, Kotous, Kříž, Sochor, Hoch, Remeš (A), Šimon, Vavřík, Hála, Drančák, Putz
  Trenér: Karel Herr

  Rozhodčí: Koziol, Rapák – Bartek, Kučera

  Diváci: 170
  Přerov 1 3 Č. Budějovice
  #1 Středa 05.04.2023 • 17:30
  Č. Budějovice - Přerov 1:5
  #2 Čtvrtek 06.04.2023 • 16:15
  Č. Budějovice - Přerov 5:2
  #3 Neděle 09.04.2023 • 14:00
  Přerov - Č. Budějovice 2:3
  #4 Pondělí 10.04.2023 • 12:15
  Přerov - Č. Budějovice 1:2