Lotyšsko
Sobota 15.04.2023, 13:00 • Zimní stadion Písek • Reprezentace do 18 let

To by bylo z mé strany vše a přeji vám poklidný zbytek víkendu. A zase někdy u hokeje napočtenou. (15:27:35)

Konec modelových nájezdů! Češi uspěli, avšak nebyla to procházka růžovou zahradou. Následný bonus v podobě nájezdů byl už jen třešničkou na dortu.

Šimek už měl Ozolse položeného, ale nedokázal zdivočelý puk poslat za brankovou čáru.

Hrabal opět nepropustil touš za svá záda.

Šalé s přehledem proměňuje.

Lotyš opět na Hrabala nevyzrál.

Petr nekompromisně zavěsil.

Lotyšský nájezdník nikoliv.

Holinka proměňuje!

Tréninkové nájezdy začaly. První střelci na obou stranách neúspěšní.

Prodloužení branku nepřineslo, avšak lepším týmem byl český výběr. Jde se na nájezdy!

Ozols úspěšně zastavuje jednu střelu za druhou.

Češi se usazují v útočné třetině. Do konce prodloužení zbývá 2:16.

Prodloužení už běží. Zatím bez větších šancí. Odehrála se první minuta nastaveného času.

To ale není vše. Týmy se dohodly, že se odehraje ještě prodloužení a následně samostatné nájezdy.

60:01

Po závěrečném hvizdu ještě ozdoba pro fanoušky – bitka!

Vyloučení v týmu Česko:
    Ročák – OK, bitka.

Vyloučení v týmu Lotyšsko:
    Boltramovičs – OK, bitka.

59:39
    Česko právě vstřelilo branku!
    O vítězi je rozhodnuto! Výhru pečetil gólem do prázdné brány ADAM ŽIDLICKÝ. Písecký zimák zavalila vlna euforie. Asistence: Jakub Štancl.

59:00
    Hosté opět bez brankáře!

Oddechový čas pro tým Lotyšsko.

58:43
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Risk bez brankáře Lotyšům vyšel a dostali se na dostřel! Krásnou kombinační hru zakončil přesnou ranou MARKUSS STREIKIŠS. Asistence: Davids Livšičs.

58:10
    U zadního mantinelu se vedou tuhé boje o kotouč.

57:58
    Lotyšsko to zkusí bez brankáře!

57:58
    Cjunskisovu střelu od levého mantinelu ukryl Hrabal do lapačky.

57:19
    Ozols má puk ve své moci. Vhazovat se bude po jeho levici.

56:52
    Ofsajd zastavuje Lotyše v útočení.

Repre v Písku táhne! Dnes si našlo cestu na písecký zimní stadion neuvěřitelných 850 diváků. Jen pro představu – na derby s Táborem dorazí zhruba pět stovek lidí.

53:40
    Šalé byl v prostoru mezi kruhy a poslal puk na lépe postaveného Csabiho. Druhý jmenovaný ale trefil pouze boční síť.

52:13
    Posledních pár minut se hraje víceméně jen ve středním pásmu. Češi se pokoušejí probít skrz obranný val, ale to se jim příliš dobře nedaří.

50:57
    Češi drží puk za Hrabalovo brankou a nikam nepospíchají.

49:56
    Lotyšsko se podívá do útočného pásma. Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.

48:11
    Další využitá přesilovka! Dvořákovu střelu od modré čáry úspěšně tečoval JIŘÍ FELCMAN. Brankář Ozols se pouze ohlédl. Asistence: Jakub Dvořák.

47:55
    Ozols úspěšným zákrokem přerušuje hru.

47:41
    Domácí si zahrají opět v početní výhodě. Mežinš je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

45:55
    Domácí hokejisté drží puk za vlastní brankou. Obě mužstva střídají.

45:00
    Až do kuchyně! Češi využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Šalé poslal ukázkový pas na DOMINIKA PETRA, který i tentokrát zasouval kotouč do prázdné klece. Asistence: Eduard Šalé, Adam Jiříček.

44:40
    Domácí už to postavili! Dočkáme se gólu?

44:15
    Lotyši se úspěšně brání. Dvakrát po sobě vyhodili puk až do útočného pásma.

43:35
    Holčákovu dělovku z levé strany kryje Ozols.

43:13
    Češi si zahrají přesilovou hru! Ansons jde na trestnou lavici za podrážení.

42:53
    Ofsajd následně i na straně druhé.

42:46
    Slibnou akci domácích přerušuje ofsajd.

41:38
    Strazdinš se dostal do drobného úprku, ale český gólman dokázal přečíst nájezdníka.

40:40
    Jiříček našel Štancla. Český útočník ale nedokázal obehrát hostujícího beka.

40:01

Střely na branku po dvou třetinách

ČR 12:21 LAT

Druhá třetina přinesla dvě změny stavu. Češi vstoupili do prostřední periody laxně, a z toho těžili hosté. Mateiko poslal svůj tým do vedení. Následně se ale výkon domácích začal zlepšovat, což přineslo vyrovnávací branku, o kterou se postaral Petr. Rozhodne o vítězi třetí třetina?

40:00

39:40
    Hosté jsou stále v ofenzivní třetině. Podaří se jim v samotném závěru prostředního dějství ještě skórovat?

39:10
    Lotyšsko ale stále drží útočné pásmo. Hrabal bez práce.

38:05
    Sudí je v pořádku. Češi opět vyhazují kotouč přes všechny čáry.

37:59
    Lotyšsko se už usadilo v útočném pásmu a kombinovalo. Rozhodčí byl zasažen pukem někam do oblasti kotníku. Hra se přerušuje.

37:10
    Domácí mužstvo uspělo na buly a puk okamžitě míří pryč z obranného pásma.

37:06
    Lotyšsko si zahraje přesilovou hru! Lukáš Heš je vyloučen za podrážení.

36:50
    Kočího střela oprášila lapačku Ozolse.

36:15
    Holčák vybojoval v neutrální zóně kotouč. Češi se ženou do útoku.

35:07
    Šalé trefil boční síť. Někteří fanoušci si zakřičeli gól.

33:47
    Lotyši pod tlakem posílají kotouč do středního pásma.

31:55
    Česko bylo opět blízko ke gólu! Před českým střelcem už byla pouze prázdná brána, ale tentokrát to domácím nevyšlo.

31:15
    Petr pronikl do útočného pásma, ale přes obránce už neprošel. Kotouče se tak ujímají Lotyši.

30:30
    Zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

30:10
    Mateiko opět při chuti. Tentokrát už ale na Hrabala nevyzrál.

28:40
    A máme vyrovnáno! Kočí sjel až pod levý kruh a jeho přihrávka prošla brankovištěm až na vzdálenější tyč, kde měl hokejku připravenou DOMINIK PETR, který už jen zasouval do prázdné svatyně. Asistence: Matteo Kočí.

27:30
    Inkasovaná branka domácí trochu povzbudila. Hned se na český výběr kouká lépe.

25:34
    Hosté otevírají skóre dnešního utkání! Livšics byl na pravé straně a našel přesnou přihrávkou ERIKSE MATEIKA, který byl zcela sám v prostoru mezi kruhy. Lotyšský kapitán se nemýlil a prostřelil Hrabala. Asistence: Davids Livčics.

25:10
    Csabi se mohl dostat do samostatného úniku, ale kotouč mu odskočil.

24:41
    Má předcházející slova potvrzuje zakázané uvolnění domácích. Čeští reprezentanti jsou v hlubokém předklonu.

24:10
    Česká republika se trápí, kdežto Lotyšsko hraje velmi pohledný hokej.

23:30
    Český výběr trefil tyčku!

23:10
    Židlický se úspěšně zbavil dvou pronásledovatelů, jeho následná přihrávka ale přesná nebyla.

22:49
    Streikišs si povyjel od mantinelu na pravý kruh a tvrdě vystřelil. Český gólman připraven.

22:28
    Lotyšská ofenzíva se usadila v útočném pásmu. Všechno končí úspěšným zákrokem Hrabala. Do druhé třetiny vkročilo Lotyšsko dobře.

21:52
    Motsův bekhend skončil v lapačce českého maskovaného muže. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

21:10
    Šimek našel rozjetého Petra. Ten ale nedokázal vystřelit, neboť mu v tom zabránil jeden z hostujících beků.

20:20
    Mateiko nahodil puk na Hrabala. Český brankář okamžitě hokejkou odpálil puk daleko od svého působiště.

20:09
    Lotyšsko zahájilo prostřední periodu Icingem.

20:01

Osmnáctiminutová přestávka skončila, jdeme na druhou třetinu!

Máme za sebou úvodních dvacet minut, ve kterých měl více ze hry výběr trenéra Petra. Lotyšsko se postaralo o několik nebezpečnějších střel, ale gólmani na obou barikádách nekapitulovali.

20:00

19:05
    Kruminš si najel do mezikruží a tvrdě vypálil. Vyrážečka českého brankáře byla v pohotovosti.

18:27
    Až teď byla po dlouhé době k vidění střela. Postaral se o ni Leonovs. Hrabal připraven.

18:00
    Po dalších dvou odehraných minutách je obrázek hry naprosto totožný.

16:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu. V útočné fázi obě mužstva chybují.

14:25
    Lotyšsko drží puk ve středním pásmu. S útočením svěřenci kouče Sorokinse vyčkávají.

14:00
    Česká republika si nerozuměla v kombinaci. Píská se zakázané uvolnění.

12:40
    Ozollapova střela zamířila rovnou do lapačky Hrabala. Český gólman okamžitě rozherává.

12:10
    Češi hýří aktivitou v útočném pásmu. Ke střele ale zatím nedošlo.

Obě mužstva hrají v plném počtu.

11:15
    Icing Lotyšů. Do návratu potrestaných hráčů zbývá přesně patnáct vteřin.

10:40
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude před Ozolsem.

10:18
    Leonovs se do toho opřel na modré čáře. Jeho střela skončila v lapačce českého brankáře.

09:30
    Následně vznikla strkanice. Vochvest a Mots si odsedí dvě minuty za hrubost.

09:25
    Těžké chvíle pro českou obranu! Lotyši procpali puk do brankoviště a pokoušeli se dorazit kotouč za brankovou čáru. Všechno ale naštěstí pro domácí vyřešil Hrabal, který za svůj zákrok následně sklidil nemalé ovace.

08:51
    Motsova střela byla sražena domácím obráncem. Hrabal tak stále čeká na svůj první zákrok.

08:00
    Niedrajs vystihl nepřesnou přihrávku Čechů a přímočaře to vzal do útočného pásma. Aktuálně se touš nachází v rohu kluziště, kde se o hrací předmět svádí těžké boje.

07:20
    Ani tentokrát se hosté nepodívají do útočné části – ofsajd.

06:30
    Štanclovu ostrou střelu z pravého kruhu vyráží Ozols do rohu. Zatím největší šance domácích v této přesilové hře.

06:00
    Jecho to vzal na sebe a pronikl do útočného pásma. Brzy byl ale odzbrojen a Lotyši opět posílají puk do bezpečí.

05:20
    Hosté vyhazují puk až před brankáře Hrabala.

04:45
    První trest v tomto utkání! Rauls Ozollapa oslabí svůj tým na dvě minuty. Nedovolené bránění.

04:30
    Skok drží puk za vlastní brankou a pokusí se založit ofenzivní akci.

03:35
    Fanoušci chtějí gól. Uvidíme, jestli hráči jejich požadavek vyslyší.

03:08
    Matějíček si dlouho chystal puk na modré čáře. Jeho střela skončila na prvním bránícím hráči.

02:00
    Lotyši se dostali poprvé v utkání do útočného pásma. Nahozený puk ale sbírá domácí obránce a Lotyši tak opět musí dozadu.

01:15
    Ofsajd domácích přerušuje hru.

00:56
    Šalé se uvolnil v útočném pásmu a hledal spoluhráče za brankou. Lotyšský zadák ale vložil do přihrávky hůl a počínající akci Čechů zastavil.

00:08
    Česká reprezentace uspěla na úvodním buly a okamžitě se hnala do útočného pásma. Obrana hostů si ale dokázala s prvním útočným výpadem poradit.

00:01

Hráči nastupují na ledovou plochu, utkání za pár minut vypukne.

Česko: Hrabal (Kavan) – Dvořák (C), Matějíček, Kočí, Jiříček, Skok, Husinecký, Vochvest, Eichler, Ročák, Hamrla – Štancl (A), Felcman, Židlický – Šalé, Petr, Šimek – Csabi, Holinka, Holčák – Kučera, Hradec, Jecho – Heš, Fábry, Vehovský – Adámek
    Trenér: Jakub Petr

Lotyšsko: Ozols (Feldbergs) – Leonovs, Petrovičs, Cjunskis, Uljanskis, Bulans (A). Kurbaka (A), Retenais, Mežinš – Mots, Kruminš, Dommers – Ansons, Livšics, Mateiko (C) – Boltramovičs, Ozollapa, Česlis – Strazdinš, Streikišs, Niedrajs
    Trenér: Olegs Sorokins

Rozhodčí: Jiří Ondráček, Luděk Pilný – Roman Zídek, Lukáš Rampír.

Hvězda výběru Eduard Šalé dnes nastoupí!

Po odehrání duelu s Lotyšskem proběhne finální nominace na MS U18. Posléze odcestuje národní tým do Švýcarska, kde se letošní mistrovství bude odehrávat. Česká republika by měla v dějišti šampionátu odehrát ještě jedno přípravné utkání, a to s výběrem USA.

Zadák Dominik Badinka do dějiště šampionátu neodcestuje. Mladý bek podstoupil operaci slepého střeva. Realizační tým počítal i s hokejistou Janem Šprynarem. Ten si ale v zámoří poranil kotník a do mezinárodních duelů nezasáhne.

Do sobotní generálky ale nejspíše kvůli viróze nenastoupí Dominik Petr a největší hvězda výběru Eduard Šalé.

A jací hokejisté se v Písku vůbec připravují?

Brankáři:
    Jan Kavan (Kometa Brno), Adam Dybal (Karlovy Vary), Michael Hrabal (Omaha, USHL).

Obránci:
    Jakub Dvořák (Liberec), Adam Hamrla (Zlín), Matteo Kočí (Karlovy Vary), Martin Matějíček (Jihlava), Josef Eichler, Adam Jiříček, Jan Skok (všichni Plzeň), Vojtěch Vochvest (Mladá Boleslav), Dominik Badinka (Jokerit Helsinky, Finsko), Vojtěch Husinecký (Calgary, WHL).

Útočníci:
    Lukáš Heš (Zlín), Eduard Šalé (Kometa Brno), Matyáš Adámek, Adam Csabi (oba Karlovy Vary), Tomáš Holčák (JYP Jyväskylä, Finsko), Jan Kučera (Plzeň), Vojtěch Hradec (Mladá Boleslav), Andrej Fábry (Sparta Praha), Miroslav Holinka (Třinec), Adam Jecho (Tappara Tampere, Finsko), Dominik Petr (Lukko Rauma, Finsko), Jakub Štancl (Växjö, Švédsko), Jiří Felcman (Langnau, Švýcarsko), Maxim Vehovský (Vítkovice), Pavel Šimek (Saint John, QMJHL), Adam Židlický (Missisauga, OHL).

Český reprezentační výběr strávil v Písku několik týdnů. Mimo tvrdý dril si svěřenci kouče Petra zahráli i dvě utkání. Oba zápasy skončily pro českou osmnáctku pozitivně. Juniorku Karlových Varů přehráli 2:1. O dost větším rozdílem skončilo utkání s výběrem mládežníků Bilých Tygrů – 6:1.

Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje! Příprava české osmnáctky na MS vyvrcholí sobotním duelem s Lotyšskem! Utkání započne ve 13:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 29. Petr (Koči), 45. Petr (Šalé, Jiříček), 49. Felcman (Dvořák), 60. Židlický (Štancl) – 26. Mateiko (Livšics), 59. Streikišs (Livšics)

Rozhodčí: Jiří Ondráček, Luděk Pilný – Roman Zídek, Lukáš Rampír