1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Česko
Sobota 15.04.2023, 17:00 • Eissporthalle Frankfurt • Euro Hockey Challenge

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u přípravného zápasu Euro Hockey Challenge mezi hokejisty Česka a Německa. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00 na led Eissporthalle ve Frankfurtu nad Mohanem.

NĚMECKO

Dvojzápas Česka s Německem se po čtvrtečním duelu v Kasselu přesouvá do dvou hodin vzdáleného Frankfurtu nad Mohanem. Domácí výběr bude chtít v sobotním duelu napravit prohru z prvního zápasu, do kterého přitom vstoupil lépe. Ubránil úvodní nápor Čechů a v deváté minutě se díky Tobiasi Ederovi dostal do vedení. Jenže Češi skóre střetnutí obrátili a nakonec vyhráli 6:2 – na tom už nic nezměnila ani druhá branka domácích, kterou v 52. minutě vstřelil Jonas Müller. Německo nicméně předvádělo aktivní hokej s forčekingem a i přes dvě inkasované branky bylo ve vlastních přesilovkách nebezpečné.

ČESKO

Čeští hokejisté vstoupili do úvodního přípravného utkání před mistrovstvím světa pravou nohou. K vysokému triumfu je nasměrovala druhá třetina, ve které Němcům dvěma brankami odskočili. Dvakrát Češi skórovali i v oslabení, přesilovky ale žádné nevyužili. Také proto na nich pracovali během pátečního tréninku. „Martin (Erat) na tom s klukama pracuje každý den, výsledky se dostaví,“ myslí si asistent trenéra Libor Zábranský. V brance by měl v sobotu nastoupit Štěpán Lukeš. „A hráči, kteří v prvním zápase nezasáhli do hry, budou v sestavě,“ dodal Zábranský.

Předpokládaná sestava Česka v dnešním utkání: Lukeš (Malík) – Jordán, Zámorský, Němeček, Zábranský, Kučeřík, Mozík, Pýcha, Moravčík – Tomášek, Špaček, Chlapík – Flek, Horák, Horký – Hrabík, Najman, Pour – Lenc, Černoch, Beránek – Kovařčík.

Německo: Ancicka (Bugl) – Müller (A), Forhler, Mebus, Zimmermann, Weber, Karrer, Mik, Wirth – Noebels (C), Wiederer, Bokk – Karachun, Kammerer (A), Fischbuch – Tuomie, Leonhardt, Fleischer – Soramies, Eder, Ehl – Samanski
    Trenér: Harold Kreis

Česko: Lukeš (Malík) – Jordán (C), Zámorský, Němeček, Zábranský, Kučeřík, Mozík, Moravčík, Pýcha – Chlapík, Špaček (A), Tomášek – Flek (A), Horák, Horký – Hrabík, Najman, Pour – Lenc, Černoch, Beránek – Kovařčík
    Trenér: Kari Jalonen

Rozhodčí: Hunnius, Hoppe – Hurtik, Menz.

Ještě jednou vás vítám u sledování druhého přípravného zápasu české reprezentace před mistrovstvím světa. Češi se v něm opět utkají s Němci, které ve čtvrtek v Kasselu porazili 6:2. Na odvetu se týmy přesunuly do nedalekého Frankfurtu nad Mohanem.

Hokejisté jsou na pozápasovém rozbruslení, hala se mezitím slušně zaplňuje. Česko dnes nastoupí v bílých dresech, Německo v tmavé variantě.

Na ledě zazněla česká a německá hymna a zápas za chvíli začne. Atmosféra už je teď výborná, v hale je jen několik málo volných míst.

00:01

00:10
    Chlapík se hned po vhazování nabízel do brejku, němečtí obránci ho ale o puk připravili.

00:42
    Noebels nahrál spoluhráči do středního pásma, čímž úvodní německý útok skončil.

01:21
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi se ve Frankfurtu už po minutě a půl dostávají do vedení. Horkého střílenou nahrávku vyrazil Ancicka přímo k JAKUBU FLEKOVI, od kterého se puk odrazil do sítě. Brněnský útočník se tak stejně jako ve čtvrtek prosazuje. Asistence: Luboš Horký a Roman Horák.
    01:21 FLEK - 0:1

03:00
    Lukeš poprvé v akci. Noebels našel na levém kruhu Wiederera, jenž z otočky okamžitě pálil na bránu.

04:50
    Horákův útok znovu v útočném pásmu. A i když předváděl hezké kombinace, k ohrožení brány se nakonec nedostal. Kučeříkovu střelu od modré totiž Němci zblokovali.

06:10
    Ancicka si výborně poradil s nájezdem Beránka, kterého do úniku vyslal Černoch. Karlovarský forvard hledal skulinku v postavení německého gólmana, ale neúspěšně.
    06:10 Beránek (CZE)

06:20
    Po následném vhazování střílel od modré Chlapík, domácí ale jeho pokus na bránu nepřipustili.

07:10
    Rychlý protiútok Němců končí prudkou střelou Karachuna, Lukeš si s ní ovšem bez potíží poradil.

09:32
    Němci stejně jako ve čtvrtek agresivně napadají, českým obráncům se ale zatím daří jejich forčeking překonávat.

10:18
    Vyloučení v týmu Německo:
    Wiederer – 2 min., vysoká hůl.

10:18
    Tomášek si parádně prohodil Wiederera, místo střely pak ale možná už trochu navíc ještě nahrával. Německý forvard ho pak ovšem zasáhl vysokou holí a vykoledoval si dvouminutový trest.

10:43
    Až ke stropu napřáhl při střele od modré Zámorský, Ancicka si s ní ale poradil a Němci následně puk vyhodili.

11:04
    Chlapík našel v mezikruží Horkého, jehož pokus se snažil ještě dorazit Lenc. Hezká kombinace Čechů ale gólem neskončila.

11:27
    Roman Horák si dvakrát poodskočil do pozice mezi kruhy. První jeho pokus Ancicka chytil, druhý, nebezpečnější mířil mimo.
    11:27 Horák (CZE)

11:42

13:09
    Vyloučení v týmu Česko:
    Špaček – 2 min., vysoká hůl.

14:18
    Fischbuchovi křižný pas na spoluhráče nevyšel a Němci tak musí opět začít od vlastní branky.

15:00
    Domácí nevyužili špatné rozehrávky Čechů v oslabení, ve kterém ale jinak Jalonenovi svěřenci žádnou chybu neudělali.

15:09

15:59
    Skryt za českou obranou zůstal Alexander Ehl, jehož střelu však Lukeš vyrazil.

18:13
    Trojice Jordán, Zámorský, Najman si zajímavě prohazovala pozice v útočném pásmu, z něhož se pak ale sami vytlačili.

19:36
    Němci ujeli po zaváhání Čechů na modré čáře do brejku dvou proti jednomu, který se Parker Tuomie rozhodl zakončit střelou. Lukeš ji vyrazil do ochranné sítě.
    19:36 Tuomie (GER)

20:00

Úvodních dvacet minut nabídlo ve Frankfurtu nad Mohanem jediný gól, který dal už po 81 vteřinách Jakub Flek, když dorazil do branky vyraženou střelu Luboše Horkého. Češi měli navrch i ve zbytku první třetiny – domácí gólman Ancicka musel čelit šancím Beránka nebo Horáka, jenž dvakrát zahrozil v přesilovce. Německo se do útočného pásma dostávalo sporadičtěji a pokaždé narazilo na připraveného brankáře Lukeše.

Druhá třetina začne přibližně v 17:46.

Hráči už jsou na ledě, za chvíli začne druhá perioda.

20:01

20:41
    První česká lajna strávila minutu v útočném pásmu, Němci ji ale k ničemu nepustili.

22:31
    Němci pokračují v aktivním forčekingu a českým obráncům nedávají ani milimetr ledu zadarmo. Minimálně zdržet útočné akce se jim díky tomu daří.

23:38
    Eder a Špaček oba chvíli po sobě spadli, rozhodčí ale zůstávají klidní.

23:59
    Němci se zapomněli v útoku a Špaček s Chlapíkem ujeli do brejku dvou proti jednomu. Druhému jmenovanému ale při střele sjel puk z hokejky.
    23:59 Chlapík (CZE)

24:55
    Horák posunul puk na rozjetého Fleka, ten však na Ancicku najížděl už příliš zleva. Následnou nahrávkou zpoza brány nikoho nenašel.

25:32
    Dvě střely Daniela Fischbucha krátce po sobě zaměstnaly pozornost českých hráčů. Větší potenciál měl druhý pokus německého útočníka z mezikruží, na branku ovšem nakonec nemířil.

27:14
    Němci nebezpečně operovali kolem Lukešovy brány. Eder nejprve centroval do brankoviště, o chvíli později střílel z pravé strany Soramies.

27:52
    Puk se po odrazech dostal k Černochovi, který našel na druhé straně Lence. Ancicka zasahuje.

28:00
    Chlapíkovu vyraženou střelu si před brankou našel dobře postavený Špaček, odkrytou část brány se mu však trefit nepodařilo.

29:03
    Oliver Mebus poslal puk do chumlu před brankou, kde se ho jako prvního zmocnili Češi. Hraje se tak opět na polovině soupeře.

30:41
    Teď se aktivní napadání Němcům málem vyplatilo. Po chybě hostů v rozehrávce střílel z mezikruží kapitán Noebels, Lukeše ale neprostřelil.
    30:41 Noebels (GER)

30:42
    Kučeřík – 2 min., sekání.

31:09
    Dominik Bokk hledal volného spoluhráče, nakonec se rozhodl vystřelit. Češi se pak osvobozují.

31:35
    Znovu v oslabení, znovu Jakub Flek. Tentokrát ale český útočník v německé přesilovce neskóroval, Ancicka si jeho střelu z pravé strany pohlídal.

32:17
    Noebels v ráži, ani jedna z jeho tvrdých ran z pravého kruhu však na branku nemířila.

32:42

33:13
    Zimmermann – 2 min., držení.

33:48
    Češi se rozhodně snaží v početní výhodě více střílet. Na bránu mířili Zámorský a Chlapík, brankář ale jejich pokusy viděl.

34:57
    Lenc dorážel přímo na hranici brankoviště, Ancicka se však rychle přesunul.

35:05
    Parker Tuomie ujel do samostatného úniku, Lukeš si ale jeho pokus skvěle pohlídal!
    35:05 Tuomie (GER)

35:13

35:53
    Nedáš, dostaneš v praxi. Němci zapomněli před brankou na DAVIDA TOMÁŠKA, jehož první střelu Ancicka ještě zastavil, následná dorážka už ale mířila za něj. Asistence: Jiří Černoch.
    35:53 TOMÁŠEK - 0:2

37:52
    Němci se ale nechtějí vzdát bez boje. Po druhém českém gólu se snaží o kombinace v útočném pásmu, zatím bez úspěchu.

38:40
    Velká příležitost pro Danja Leonhardta, který nabral rychlost na levém křídle, obehrál českého hráče, kterému navíc spadla hůl, a bekhendem zakončoval přímo před Lukešem. Zařízení však netrefil.
    38:40 Leonhardt (GER)

39:56
    Chaosu před českou bránou se snažil využít Noebels, obránci ovšem situaci nakonec pohlídali.

40:00

I po druhé třetině mohou čeští hokejisté odcházet do šaten spokojenější. Ve 36. minutě se jim totiž podařilo zásluhou Davida Tomáška odskočit Němcům na rozdíl dvou gólů. Jinak ale domácí byli v prostřední části zápasu nebezpeční a několikrát prověřili Štěpána Lukeše. Do šancí se zejména po únicích dostali Noebels, Tuomie a Leonhardt, většinou ale v rozhodující chvíli minuli.

Třetí třetina začne přibližně v 18:34.

40:01

41:35
    Najman zavezl puk do útočné třetiny a chtěl nahazovat na branku, narazil však na německé hole.

42:26
    Wirth – 2 min., držení.

43:14
    Najmanova nahrávka trefila bránícího Němce, který pak svůj tým osvobodil.

43:53
    Domácí se v oslabení brání bez problémů, teď opět vyhodili přes všechny čáry.

44:12
    Špaček sice našel křižnou nahrávkou Chlapíka, ten si ale musel kotouč zpracovávat a přišel tak o moment překvapení.

44:26

46:06
    Flek využil chyby Němců a v brejku našel Horkého, kterého skvěle vychytal Ancicka.
    46:06 Horký (CZE)

46:27
    Další chybu v obraně domácích už svěřenci Kariho Jalonena trestají. Tomášek našel z levé strany v mezikruží Špačka, který ještě situaci vyšperkoval a poslal střílený pas před odkrytou branku FILIPU CHLAPÍKOVI. Asistence: Michael Špaček a David Tomášek.
    46:27 CHLAPÍK - 0:3

48:28
    Černoch šikovně tečoval nabídku Moravčíka z pravé strany, puk končí na boční síťce.

48:47
    Dvě minuty po Chlapíkově trefě přichází čtvrtý gól Česka! Postaral se o něj RADAN LENC, který střelou z levé strany překonal Ancicku. Asistence: Jiří Černoch.
    48:47 LENC - 0:4

49:58
    Špačkova formace se sice do zakončení nedostala, ale s Němci si teď chvíli hrála bago. Češi poslední minuty kontrolují hru.

52:21
    Po delší době musí být Lukeš znovu ostražitý. Wiederer ho prověřil střelou z mezikruží, nebezpečná byla i následná dorážka z levé strany.

54:19
    Chlapík – 2 min., vysoká hůl.

54:24
    Německo právě vstřelilo branku!
    Pět vteřin po Chlapíkově vyloučení Němci poprvé v utkání překonávají Štěpána Lukeše. Český brankář neviděl dalekonosnou střelu obránce JONASE MÜLLERA, která se i díky cloně před bránou zastavila až v síti. Asistence: Dominik Bokk.
    54:24 MÜLLER - 1:4

56:12
    Černoch už poněkolikáté v dnešním utkání ujel do přečíslení, tentokrát s Beránkem, proti kterému se fantasticky přesunul Ancicka!
    56:12 Beránek (CZE)

57:13
    Ehl chtěl využít zaváhání Čechů na modré čáře, narazil ale na připraveného Moravčíka, který mu cestu k brance zatarasil.

58:46
    Pátý gól v domácí síti definitivně potvrzuje vítězství Česka. Kombinace Černocha a na pravém křídle zakončujícího ONDŘEJE BERÁNKA už tentokrát k brance vedla. Asistence: Jiří Černoch.
    58:46 BERÁNEK - 1:5

59:07
    Ancicka ukázal semafor proti střele Vojtěcha Mozíka, který střílel z vrcholku pravého kruhu.

Čeští hokejisté i ve druhém přípravném utkání před světovým šampionátem porazili Německo. Ve Frankfurtu nad Mohanem zvítězili 5:1. Vedení si svěřenci Kariho Jalonena vybojovali během prvních dvou třetin, další tři góly pak přidali v závěrečné periodě. Stejně jako ve čtvrtek se i dnes trefili Jakub Flek, David Tomášek a Filip Chlapík, úspěšný zásah si připsali rovněž Radan Lenc a Ondřej Beránek. Jediný německý gól vstřelil v přesilovce Jonas Müller, který tak překazil čisté konto Štěpánu Lukešovi.

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Jakub Flek a Alexander Ehl.

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokejových přenosů na počtenou! (19:06:26)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 55. Müller (Bokk) – 2. Flek (Horký, Horák), 36. Tomášek (Černoch), 47. Chlapík (Špaček, Tomášek), 49. Lenc (Černoch), 59. Beránek (Černoch)

Rozhodčí: Hunnius, Hoppe – Hurtik, Menz