Jungadler Mannheim – Slovakia Lions 4:1 (kon.) | Nitra – Slavia 7:1 (kon.) | Sparta – Plzeň 4:3 (1:0 po s.n.)
Slavia – Jungadler Mannheim 3:1 (kon.) | Sparta – Nitra 2:5 (kon.) | Slovakia Lions – Plzeň 1:7 (kon.)
Slovakia Lions
1:7 (0:1, 0:4, 1:2)
HC Škoda Plzeň
Sobota 15.04.2023, 17:30Memoriál Jana Marka

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

00:01

00:16
    Hned po vhazovaní se puk dostal před plzeňskou branku, dlouho tam ale nezůstal.

00:42
    Virág si si připisuje první zákrok.

01:54
    Slovakia Lions se dlouho drží ve svém útočném pásmu, pochvíli jsou ale Plzní vytlačeni před jejich branku.

03:20
    Volk teď sám najížděl na Maříka, ten ale odrazil puk betony.

04:06
    Ve velké šanci se ocitl Pěronkevič, branku ale nevstřelil.

04:45
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Mazanec – 2 min., sekání.

05:44
    Plzeň teď obrala Lions o puk a dostali se od svého útočného pásma. Dlouho tam ale nepobyli.

07:36
    Řehoř vypálil riskantní ránu od modré, Virág ale jeho ránu schoval mezi hrudník a lapačku.

08:40
    Skala se pokusil o branku na modré, šanci ale neproměnil. O pár chvil později to zkusil znovu.

09:40
    Šušoliak vytlačil Plzeň z pásma a vydal se na útok, ale skóre nezměnil.

10:25
    Plzeňští se dostali so svého pásma a zkouší trefit branku. Nejblíže byl Hořejší, ten těsně ale minul bránu.

11:10
    Po zastavení hry brankářem se hosté Plzně drží stále v pásmu, jeden z nich trefil tyčku.

12:07
    Šušoliak opět vytlačil Čechy z pásma, Plzeňští se ale rychle vrátili.

13:31
    Zakázané uvolnění Lions.

14:04
    Hra se teď odehrává bez větších šancí obou stran.

15:20
    Boj o puk u mantinelu vyhráli Lions, šanci dostal Juřík. Mařík ale zakročil a puk do branky nedošll.

16:39
    Pěronkevič vystřelil nebezpečnou ránu na Maříka, ten ale puk schovává do své lapačky.

17:05
    Plzeň právě vstřelila branku! Mezi betony puk do branky dostal DENIS ŘEHOŘ a otevírá skóre na 1:0.

18:41
    Vyloučení v týmu Slovakia Lions:
    Šušoliak – 2 min., podrážení.

19:17
    Plzeňští měli spoustu šancí, bohužel žádnou z nich neproměnili.

20:00

V první třetině skóre otevřela Plzeň, které branku získal Denis Řehoř svou ránou mezi betony. I Slovakia Lions měli spoustu šancí, žádnou bohužel neproměnili. Do další třetiny se přenáší trestné minuty Šušoliaka.

20:01

20:21
    Puk od Plzně skočil v ochranné síti.

20:24
    Hořejšímu teď nesedla přihrávka jsou mimo útočnou třetinu.

20:45
    Haring – 2 min., nedovolené bránění.

21:45
    Plzeň právě vstřelila branku! ONDŘEJ SABINIOK právě vstřelil puk do odkryté brány!

22:58
    Virág teď zalehl puk, který ohrozil branku.

23:09
    Paučík teď vypálil na levou stranu branky, Mařík jeho střelu kryje.

24:16
    Buzek – 2 min., krosček.

24:57
    Juřík teď zkusil štěstí na cestě k bráně, kdy vypálil od modré čáry. Mařík ránu odrazil do rohu hřiště a hraje se dál.

27:30
    Plzeň se po delší době dostala do útočného pásma, Lions se nedaří je vytlačit ven.

28:36
    Nyní se odehrává boj v rohu na straně Lions. Akce končí ofsajdem Plzně.

29:43
    Plzeň právě vstřelila branku! K pravému hornímu rohu Virágovy branky dopravil puk ALEŠ HOFRAJTR a zvyšuje skóre na 3:0.

31:19

32:18
    Dobře rozjetou akci Plzeňských na bránu bohužel přerušuje ofsajd.

33:29
    Ofsajd Lions.

33:38
    Ofsajd Plzně.

34:05

34:41

Řehoř se pokusil prostřelit obranu Lions, bezúspěšně.

36:23
    Plzeň právě vstřelila branku! Druhý gól právě vstřelil ALEŠ HOFRAJTR, který svou ránu mířil na horní tyčku a zvyšuje skóre!

37:50
    Hromádkovi nesedla přihrávka spoluhráče a museli tak vyjet na chvíli z pásma.

38:19
    Zakázané uvolnění Lions, vyhazuje se po Virágově pravici.

39:51
    Plzeň právě vstřelila branku! Do pravého dolního rohu se trefil ODŘEJ SABINIOK!

40:00

Druhá třetina byla o něco dramatičtější, padly hned 4 branky, všechny se připisují Plzni. Dva dal Aleš Hofrajtr, další dva Ondřej Sabiniok. Slovakia Lions se zatím nepodařilo prostřelit Maříka. Stav po druhé třetině je 5:0 pro Plzeň.

40:01

40:45
    Po vhazování se tentokrát drželi v útočném pásmu Slovakia Lions.

42:09
    Virág zakračuje schováním puku pod lapačku a zastavuje hru.

42:35
    Do útočného pásma se dostali plzeňští a zkusili několik střel.

43:48
    Zakázané uvolnění Lions. Po vhazování se puk na chvíli přesunul k Plzni.

44:40
    Nebezpečnou ránu soupeřů zastavuje Virág a zastavuje tak celou hru.

45:17
    Tým Slovakia Lions právě vstřelil branku! IVAN BERČÍK právě snížil vedení Plzně svou střelou od modré. Bez asistence.

45:47
    Plzeň právě vstřelila branku! Hned puk minuty po soupeřově brance se povedlo SEBASTIÁNU PAVLÁKOVI zvýšit skóre na 6:1.

46:57
    Po těsně za sebou jdoucích brankách se hra přesouvá ze strany na stranu.

48:08
    Sabiniok svou individuální akci rozjel už od modré, Virág si ale dal pozor a ránu nepustil.

49:19

49:59
    Plzeňští se po jejich ofsajdu drží v útočné třetině.

51:01
    Mazancovu ránu z levého kruhu schovává slovenský brankář pod lapačku.

51:47
    Paučík rozjel individuální akci, jeho prudkou střelu ale odráží Mařík do vzduchu.

53:52
    Po několika chvílích v útočném pásmu byla Plzeň vytlačena ven.

55:34
    Cíchova prudká rána si našla Virágovu lapačku.

55:50
    Hru svým zákrokem zastavuje Mařík.

56:02
    Jeden z hráčů Lions zůstal po nějakém zákroku ležet na zemi, žádný trest nebyl udělen.

57:14
    Plzenští byli po několika nebezpečných střelách vytlačeni ven.

58:15
    Matějkova rána nesedla jednomu z jeho spoluhráčů, akce byla přerušena brankářem Lions.

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:51
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Od modré čáry se do poloodkryté brány trefil TOMÁŠ PITTR.

Závěrečná třetina skončila 7:1 pro Plzeň. V této třetině ale skórovali i hosté ze Slovenska, konkrétně Ivan Berčík. Další dva góly ale opět střelili dva hráči z Plzně a tak končí dnešní zápas 7:1. Poslední gól padl v posledních devíti vteřinách utkání.

To je ode mě vše a hezký zbytek sobotního večera. (19:34:24)

Lucie Citterbartová

Branky a nahrávky: 46. Berčík (Pavlák) – 18. Řehoř, 22. Sabiniok, 30. Hofrajtr, 37. Hofrajtr (Sabiniok), 40. Sabiniok (Hofrajtr), 46. Pavlák, 60. Pittr (Malý)

Slovakia Lions: Virág M. – Virág J. Juřík, Cabadaj, Šálka,Haring, Ďuriš, Šušoliak, Berčík, Paučík, Volk, Čupka, Pončák, Pěronkevič, Droppa, Matkobiš
    HC Škoda Plzeň: Mařík (Jansa) – Buzek, Cícha, Hromádka, Prošek, Čunát, Skala, Holubec, Tolar, Malý, Mazanec, Hořejší, Řehoř, Sabiniok, Reiser, Beran, Pittr, Makovec, Matějka, Pavlák, Fábera, Hofrajtr