Chelsea – Real Madrid 0:2 (kon.) | Neapol – AC Milán 1:1 (kon.)
SSC Neapol
1:1 (0:1)
AC Milán
Úterý 18.04.2023, 21:00 • Stadio Diego Armando Maradona, Neapol • Liga mistrů • Čtvrtfinále

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 11:1. Rohy: 16:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:11. (23:00:18)

Je konec! AC Milán uhrálo v Neapoli remízu 1:1 a postupuje do semifinále Ligy mistrů. Domácí Neapol sice vstoupila do utkání aktivně a Rui po pěti minutách z přímého kopu těsně minul branku. Ve 21. minutě ale stejný hráč fauloval ve vápně. Penaltu ale zahodil Olivier Giroud, který o pět minut později selhal v další obrovské šanci. AC se však do vedení dostalo ve 43. minutě, kdy Rafael Leão obešel tři soupeře a Olivier Giroud otevřel skóre. Po změně stran mohl vyrovnat Kvarecchelija, ale dvakrát přestřelil branku. Deset minut před koncem zahrál Tomori rukou, ale následnou penaltu zahodil právě Chviča Kvaracchelija. Neapol se nakonec vyrovnání dočkala v nastavení, kdy se hlavou trefil Victor Osimhen. Čas na další zásah už ale domácí neměli.

90+5

90+4
    Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Mathías Olivera).
    90+3. Victor OSIMHEN - 1:1

90+3
    Neapol právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Neapol se v samotném závěru duelu vrací do boje o postup do semifinále! Raspadori odcentroval vnějším nártem do vápna a VICTOR OSIMHEN přesnou hlavičkou překonal Maignana!

90+3
    Lozano se uvolnil na pravé straně a odcentroval. Před Osimhenem znovu zasáhl Simon Kjaer.

90+2
    Chviča Kvaracchelija překvapil obranu AC centrem z velké vzdálenosti. Jeho pobídka prošla na malé vápno, kde se míče nikdo nedotkl a Maignan jej raději vyrazil.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90
    Domácím už moc času skutečně nezbývá. AC navíc skvěle přesouvá svůj defenzivní blok. Neapol musí kombinovat daleko od vápna.

89
    Domácí krátce před koncem zahodili další šanci! Mathías Olivera po rohu hlavičkoval z malého vápna, ale netrefil branku!

88
    Neapol zahrávala další rohový kop. Centr přiletěl k zadní tyči, ale tam znovu dominoval skvěle hrající Simon Kjaer.

87
    Origi si na polovině hřiště pomohl nedovoleným zákrokem. Neapol už vrhá všechny síly do útoku.

86
    Ismáíl Binnásir se na levé straně zbavil obránce a odcentroval. Jeho pobídku odvrátil před Origim Giovanni Di Lorenzo.

85
    Po rohovém kopu AC se do odraženého míče opřel právě Saelemaekers, ale jeho sražený přízemní pokus byl pro Mereta lahůdkou.

84
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází Alexis Saelemaekers.

83
    Ismáíl Binnásir udržel míč na polovině Neapole a uklidnil hru z pohledu AC Milán. Pro Neapol už bude hodně těžké zvednout se.
    82. Penalta

82
    Neapol zahodila obrovskou šanci na návrat do boje o postup! K penaltě se postavil Chviča Kvaracchelija, ale Maignan jeho pokus vyrazil!

Tomáš Kubečka

Branky: 90+3. Osimhen (Raspadori) – 43. Giroud (Leão)

Karty:   45+7. Di Lorenzo (NEA), 90+4. Olivera (NEA) – 45+1. T. Hernández (ACM), 45+6. Maignan (ACM)

Neproměněná penalta: 82. Kvaracchelija (NEA), brankář Maignan zneškodnil – 22. Giroud (ACM), brankář Meret zneškodnil

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani (74. Östigaard), Jesus, Rui (34. Olivera) – Ndombèlé (63. Elmas), Lobotka, Zieliński (75. Raspadori) – Politano (34. Lozano), Osimhen, Kvaracchelija.
    Náhradníci: Gollini, Idasiak – Bereszyński, Gaetano.

AC Milán: Maignan – Calabria (C), Kjaer, Tomori, T. Hernández – Krunić, Tonali – B. Díaz (59. Messias), Binnásir, Leão (84. Saelemaekers) – Giroud (68. Origi).
    Náhradníci: Mirante – Ballo-Touré, De Ketelaere, Florenzi, Gabbia, Kalulu, Pobega, Rebić, Thiaw.