Bulharsko – Nový Zéland 7:2 (kon.) | Belgie – SAE 3:4 (kon.) | Mexiko – Turecko 0:5 (kon.)
Edmonton Oilers
3:4 (2:0, 0:0, 1:3 - 0:1) Stav série: 0:1
Los Angeles Kings
Úterý 18.04.2023, 04:20 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Utkání je u konce a hned v prvním duelu jsme dostali dramatickou podívanou. Hosté byli chvíli od porážky, když zachraňovali remízu jen několik málo sekund před koncem třetí třetiny a i v prodloužení byl pod tlakem. V jednu chvíli to už vypadalo na konec zápasu, když dal gól Derek Ryan, jenže jej dosáhl vysokou holí a nebyl tak uznán. Los Angeles ustálo nápor a pak samo udeřilo prakticky z první příležitosti. Na trestnou lavici zamířil domácí Desharnais a přesilovka byla využita během chviličky. Po kombinaci v útočném pásmu zakončoval volný Alex Iafallo a rozhodl o výhře hostů v poměru 4:3. Los Angeles tak v sérii vede 1:0.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké úterní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:45:16)

Utkání sledovalo 18 347 diváků.

Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, nebo slovenský hráč.

Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Přesilovka neměla dlouhého trvání, hosté se hned pustili do kombinace, finální příhra přišla zpoza branky na ALEXE IAFALLA a ten ranou z první překonal Skinnera – 3:4. Asistence: Viktor Arvidsson, Anže Kopitar.

69:03
    Je tu problém pro Edmonton, neboť Vincent Desharnais při obranném zákroku fauloval a musel odjet na trestnou lavici, kde si odsedí dvouminutový trest za podrážení.

68:55
    Přečíslení domácích tři na dva, z levé strany střílel Kulak, jenže kus nad Korpisalovo břevno.

68:34
    Po dlouhé době se do zakončení dostali i hosté, jenže nahození od Roye byla zablokováno a Edmonton se pak hned dostal do kontru. Bouchardovu střelu Korpisalo pokryl a pak se navíc pískala posunutá branka LA.

68:04
    Po dalším rychlém kontru zakončoval Darnell Nurse, jeho rána zápěstím ale byla sražena do ochranné sítě.

67:24
    Kulakova bomba od modré čáry skončila těsně vedle branky, Edmonton pokračuje ve svém náporu.

66:43
    Hosté se pouze brání a soupeři nechávají někdy až moc volného prostoru pro zakončení.

66:19
    Korpisalo se rozhodně nenudí, nyní řešil závar na svém brankovišti, kdy se o dopíchnutí snažil zejména Hyman.

65:28
    Na Korpisala si nepřišel ani Yamamoto střelou z mezikruží. Edmonton ale zatím v prodloužení vládne.

64:47
    Bouchardova střela z levé strany byla sražena do ochranné sítě.

64:12
    Vypadá to, že i v prodloužení uvidíme tvrdě a nesmlouvavě vedený zápas, počet hitů tomu opravdu napovídá.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Draisaitl (Janmark), 13. Bouchard (Nugent-Hopkins, Hyman), 49. Draisaitl (E. Kane) – 41. Kempe (M. Roy, Kopitar), 52. Kempe (Byfield, Kopitar), 60. Kopitar (Danault, Arvidsson), 70. Iafallo (Arvidsson, Kopitar)

Edmonton Oilers: Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – Janmark, Bjugstad, Kostin – Ryan, R. McLeod, Foegele.
    Trenér: Jay Woodcroft

Los Angeles Kings: Korpisalo (Copley) – Doughty (A), Anderson, M. Roy, Gavrikov, Durzi, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Kaliyev, Lizotte, Iafallo – MacEwen, Kupari, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Hanson, Furlatt – Tobias, Barton

Diváci: 18 347