Brno – Prostějov 22:13 (kon.) | Znojmo B – Prostějov B 17:9 (kon.)
České Budějovice – Brno 26:25 (kon.)
České Budějovice – Brno
Finále extraligy

26:25

Sobota 29.04.2023, 14:00 • Malá hala Vodova, Brno • Finálový den českého korfbalu

O vítězi extraligy muselo rozhodnou až prodloužení v systému Golden Goal. V něm byly úspěšnější České Budějovice. Napínavý zápas byl plný zvratů. Týmy si navzájem kradly dvou a tříbodové náskoky. Ten rozhodující si Jihočeši ukradli díky Haně Procházkové v samém závěru třetí minuty prodloužení. Konečný výsledek je 26:25 pro KCC Sokol České Budějovice. (15:44:02)

52:59
    Konec prodloužení.

52:59
    Hana Procházková ukončuje utkání! Budějovická hráčka to vzala na sebe a dává rozhodující bod. Budějovičtí jsou Mistři republiky.

51:53
    Veronika Čarvašová a poté Sára Sahatciu zkoušely štěstí. Bohužel pro Brno úspěšné pod košem nebyly.

50:50
    Z brněnského tlaku nic nebude. Obruč stála proti Brnu, a tak budou hrát České Budějovice.

50:02
    Desetiminutové prodloužení odstartovalo.

50:01
    Začátek prodloužení.

50:00
    Konec druhého poločasu.

49:51
    Vlastimil Krejčí měl v posledních sekundách šanci na srovnání, ale nevyužívá ji.

59:28
    Třicet vteřin před koncem Vendula Jemelíková srovnává na 25:25.

48:35
    Martina Klacková přidává další veledůležitý bod. Náskok Českých Budějovic je teď dvoubodový.

47:54
    Jakub Bláha možná rozhoduje dnešní klání. Míč poslal do koše a Budějovičtí se radují.

47:29
    Žlutá karta pro hráče KCC Sokol České Budějovice, Jakuba Bláhu.

47:29
    Z tlaku Budějovic nakonec nic nebude. K balonu se dostanou Brňané.

46:18
    České Budějovice orazítkovali obruč. Veledůležitý bod však nezapisují.

46:18
    Tým Korfbal Klub Brno si bere oddechový čas.

45:54
    Veronika Kozlová proměňuje penaltu a je znovu vyrovnáno! Strhující závěr utkání!

45:25
    Rostislav Kortus snižuje znovu na rozdíl jedné branky.

44:40
    Velké drama vrcholí. Týmy se přetahují o každý bod.

44:00
    České Budějovice už se také přehouply přes dvacetibodovou metu. Zasloužil se o tom Rostislav Kortus z penalty.

43:21
    Sára Sahatciu a Štěpánka Skálová – to jsou jména hráček, které se zasloužili o navýšení brněnského vedení.

42:32
    České Budějovice snižují na rozdíl jednoho bodu.

41:58
    Faulovaná Martina klacková přenechala penaltu Jakubu Bláhovi, který ovšem neproměnil.

41:15
    Českým Budějovicím vypršel čas na útok, a tak míč ztrácejí.

39:47
    Kristýna Holubčíková si s penaltou poradila na výbornou. Snižuje na 18:20 z pohledu Českých Budějovic.

39:10
    A Jiří Ziegler přidává další zásah do budějovického koše. Pro Jihočechy začíná být situace kritická.

38:21
    Sára Sahatciu se může radovat. Je to právě ona, která dává Korfbal Klubu Brno dvoubodové vedení.

37:59
    Dvě penalty dostala k dispozici Martina Klacková. Ta druhá už do koše zapadla a Budějovice jsou znovu velmi blízko vyrovnání.

37:20
    Peter Bušik penaltu proměňuje. Domácí fanoušci se radují z vedení 18:16.

36:00
    Rostislav Kortus rychle odpovídá na střelu Čarvašové.

35:44
    Veronika Čarvašová posílá Brno do dvoubodového vedení. Její střela z penalty byla přesná.

35:44
    Tým KCC Sokol České Budějovice si bere oddechový čas.

35:14
    Sára Sahatciu ukázala své střelecké schopnosti a posílá Brno opět do vedení.

34:00
    Vendula Jemelíková vystihla přihrávku napříč pásmy.

32:44
    Veronika Kozlová zpoza koše srovnává na 15:15.

32:27
    Žlutá karta pro hráče Korfbal Klubu Brno, Jiřího Zieglera.

31:57
    Brno otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch! Peter Bušík je dokonavatelem prozatimního obratu.

30:56
    Hráčka s číslem 14, Veronika Čarvašová, symbolicky vyrovnává skóre na 14:14

30:23
    Vlastimil Krejčí pohrdl šancí zvýšit náskok svého týmu z penalty.

30:10
    Brno proměňuje důležitou penaltu. O snížení se postaral Ondřej Sládek.

29:26
    Brno snižuje na rozdíl jednoho bodu.

29:05
    Jiří Ziegler měl velikou smůlu, když jeho načechraný hod trefil pouze obruč.

28:05
    Vlastimil Krejčí je prvním střelcem druhé půle. Zvyšuje na 13:11 pro České Budějovice.

27:46
    Brno hned třikrát zkusilo štěstí pod košem, ale ani jednou neuspělo.

26:47
    Velmi opatrný začátek druhé půle. Ani jeden tým nechce udělat chybu, která by v této fázi zápasu mohl být klíčová.

25:20
    První útočný výpad druhé půle ze strany Českých Budějovic nebyl úspěšný.

25:01
    Začátek druhého poločasu.

V prvním poločase finále extraligy měli nejdříve navrch Budějovičtí. Postupem času, ale iniciativu přebrali Brňané, kteří se výrazně přiblížili. V závěru měli šance i vyrovnat, to se jim však nepovedlo. Po první polovině panuje skóre 12:11 pro KCC Sokol České Budějovice.

25:00
    Konec prvního poločasu.

24:39
    Rostislav Kortus se provinil technickým přestupkem. Míč se tak vrací do rukou Brňanů.

24:00
    Penalta Sáry Sahatciu zůstane neproměněná.

23:28
    Jakub Krajč sbírá míč ze vzduchu a okamžitě těžiště hry přenáší na útočnou polovinu Brna.

22:15
    Veronika Čarvašová potvrzuje, že Brno teď drží momentum a mohutně se dotahuje. Budějovice mají náskok už pouze jednoho bodu.

21:41
    Korfbal Klub Brno snižuje z penalty. Brňané ztrácí už pouze 2 body.

21:41

21:10
    Vendula Jemelíková se trefuje z levé strany hřiště. Rozradotněla tak hlediště v Městské hale Vodova.

20:20
    Dobrá obrana od Martiny Klackové. Ta vystihla směr přihrávky napříč půlemi hřiště.

19:37
    Střela Venduly Jemelíkové si nenašla cestu do koše.

18:32
    Veronika Čarvašová zpoza koše vyslala přesnou střelu přímo na zařízení a snižuje.

17:32
    Krejčí využil prostoru pod košem a znovu dává Budějovicím pětibodový náskok.

17:00
    Vendula Jemelíková napodobila svoji sokyni a stejně jako Holubčíková penaltu proměňuje.

16:53
    Kristýna Holubčíková proměňuje penaltu.

15:43
    Střela z ruky Sáry Sahatciu nakonec znamená bodový příspěvek.

14:59
    Vlastimil Krejčí si při penaltě počínal chladnokrevně, nenechal se rozhodit a s klidem ji proměnil.

14:59

14:00
    Vojtěch Holík získává míč.

13:27
    Penalta Štěpánky Skálové nebyla vůbec dobře zahrána, a tak se skóre nemění.

12:56
    Vlastimil Krejčí míč vyslal pouze na obruč.

12:32
    Veronika Kozlová si párkrát vyměnila míč s Petrem Pešákem. První jmenovaná nakonec byla faulována a dostala k dispozici penaltu. Tu bezpečně proměnila.

11:29
    Střela Kristýny Holubčíkové byla sice velmi pomalá, ale cestu do koše si našla. České Budějovice vedou 8:5.

11:01
    Dlouhý tlak Budějovic zatím nepřináší bodovou odměnu.

9:42
    Štěpánka Skálová udělala radost brněnským fanouškům. Brno snižuje.

9:30
    Bláha z pravé strany hřiště zavěšuje míč přesně tam kam chtěl. Budějovice vedou 7:4.

8:48
    Na bod Čarvašové rychle zareagovali Budějovičtí. Konkrétně se trefil Rostislav Kortus.

7:51
    Už to vypadalo, že budou mít Budějovice jen jednobodový náskok, ale míč se nakonec vykutálel ven.

6:19
    Brňané měli velký tlak, který vyvrcholil bodovým ziskem. Až třetí střela překonala obruč a proskočila košem.

6:26
    Hana Procházková míjí koš z velmi dobré pozice.

5:38
    Brno mělo odpovědět, ale nadvakrát nedotlačilo míč skrz koš.

4:59
    Krejčí znovu vydláždil míči cestu do koše. Střela téměř z rohu si našla cestu.

3:42
    Dvě branky ve velmi krátkém časovém úseku. Nejdříve se trefila Štěpánka Skálová z penalty. Odpověď ale našel Vlastimil Krejčí.

2:58
    České Budějovice si berou zpět dvoubrankové vedení.

2:35
    Poprvé boduje Brno! Trefuje se Sára Sahatciu.

2:01
    České Budějovice se brzy ujímají dvoubodového vedení. Tentokráte přesně zamířil Rostislav Kortus.

1:00
    Kristýna Holubčíková otevírá skóre dnešního utkání hodem zpoza koše.

0:02
    Útočit začínají v zápase hosté, ale vlastně domácí Brňané.

Náhradníci: Herbstová, Ziegler, Krajč, Corenz

Všem sportovním fanouškům přeji krásný den. Vítám Vás při sledování STEEL MONT UNI Finále korfbalu 2023. Celý program zakončí finále extraligy.

Seniorská elita si letos o účast v dnešním programu zahrála v 10 kolech. Jelikož má extraliga pro letošní ročník 5 účastníků, v každém kole jeden tým odpočíval. Nejlépe si se základní části poradil Korfball Club Crocodile Sokol České Budějovice. Jihočeši si připsali 7 výher i díky skvělé obraně, když inkasovali pouze 127krát, což je nejméně z celé soutěže. Jediná porážka přišla na půdě Korfbal klubu Brno, tedy druhého účastníka finále, jež za Budějovicemi zaostal o dva body. Brňané ale museli o svoji účast ve finále, na rozdíl od svého soupeře, zabojovat v semifinále. Prostějov sice Brnu kladl odpor, ale i díky šestibodovému představení Petera Bušíka byli Jihomoravané nakonec úspěšnější.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.