Brno – Prostějov 22:13 (kon.) | Znojmo B – Prostějov B 17:9 (kon.)
České Budějovice – Brno 26:25 (kon.)
České Budějovice – Brno
Finále extraligy

26:25

Sobota 29.04.2023, 14:00 • Malá hala Vodova, Brno • Finálový den českého korfbalu

O vítězi extraligy muselo rozhodnou až prodloužení v systému Golden Goal. V něm byly úspěšnější České Budějovice. Napínavý zápas byl plný zvratů. Týmy si navzájem kradly dvou a tříbodové náskoky. Ten rozhodující si Jihočeši ukradli díky Haně Procházkové v samém závěru třetí minuty prodloužení. Konečný výsledek je 26:25 pro KCC Sokol České Budějovice. (15:44:02)

52:59
    Konec prodloužení.

52:59
    Hana Procházková ukončuje utkání! Budějovická hráčka to vzala na sebe a dává rozhodující bod. Budějovičtí jsou Mistři republiky.

51:53
    Veronika Čarvašová a poté Sára Sahatciu zkoušely štěstí. Bohužel pro Brno úspěšné pod košem nebyly.

50:50
    Z brněnského tlaku nic nebude. Obruč stála proti Brnu, a tak budou hrát České Budějovice.

50:02
    Desetiminutové prodloužení odstartovalo.

50:01
    Začátek prodloužení.

50:00
    Konec druhého poločasu.

49:51
    Vlastimil Krejčí měl v posledních sekundách šanci na srovnání, ale nevyužívá ji.

59:28
    Třicet vteřin před koncem Vendula Jemelíková srovnává na 25:25.

48:35
    Martina Klacková přidává další veledůležitý bod. Náskok Českých Budějovic je teď dvoubodový.

47:54
    Jakub Bláha možná rozhoduje dnešní klání. Míč poslal do koše a Budějovičtí se radují.

47:29
    Žlutá karta pro hráče KCC Sokol České Budějovice, Jakuba Bláhu.

47:29
    Z tlaku Budějovic nakonec nic nebude. K balonu se dostanou Brňané.

46:18
    České Budějovice orazítkovali obruč. Veledůležitý bod však nezapisují.

46:18
    Tým Korfbal Klub Brno si bere oddechový čas.

45:54
    Veronika Kozlová proměňuje penaltu a je znovu vyrovnáno! Strhující závěr utkání!