Slovensko – Rakousko 4:3 (kon.)
Carolina Hurricanes
6:1 (0:0, 4:0, 2:1) Stav série: 2:0
New Jersey Devils
Sobota 06.05.2023, 02:00 • PNC Arena, Raleigh • Play-off NHL • Semifinále V. konference

49:27
    A tak dvě minuty za hrubost pouze dostává Jalen Chatfield (CAR) a New Jersey si tedy zahraje svou třetí přesilovou hru v utkání.

38:08
    Brett Burns (CAR) a Tomáš Tatar (NJD) si posedí dvě minuty na trestné lavici, když Tatar trochu neustál nájezd Burnse, kterého sekl, ale rozhodčí situaci nakonec vyřešili společným trestem pro oba hráče a hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

19:56
    Nyní už však přichází další vyloučení New Jersey, jelikož Jonas Siegenthaler (NJD) před bránou nedovoleně bránil Noesena a za své počínání dostává dvě minuty. Tuto přesilovku si však domácí s nejvyšší pravděpodobností přenesou do druhé třetiny.

15:42
    Carolina si zahraje svou první přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavici míří Kevin Bahl (NJD), jenž dostává dvě minuty za podrážení a domácí fanoušci ihned bouří.

05:10
    Hurricanes jdou na třiadvacet vteřin do tří! Jordan Martinook (CAR) za domácí klecí trefil holí Tatara do obličeje a za své počínání dostává dvě minuty.

03:33
    New Jersey si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože dvě minuty za podrážení dostává Jesper Fast (CAR), jenž trochu zbytečně fauloval Hischiera v útočné třetině Canes.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 22. Kotkaniemi (Gostisbehere, Drury), 24. Kotkaniemi (Martinook, Fast), 38. J. Staal (Drury, Pesce), 40. Nečas (Gostisbehere, Slavin), 53. Martinook, 54. Noesen (S. Aho II, Jarvis) – 44. Wood (M. McLeod, Bastian)

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, Gostisbehere, Chatfield – Noesen, S. Aho II, Jarvis – Martinook, Kotkaniemi, Fast – Drury, J. Staal, Nečas – Stepan, Stastny, Puljujärvi.
    Trenér: Rod Brind´Amour

New Jersey Devils: Schmid (41. Vaněček) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Bahl, Severson – Tatar, Hischier, Bratt – Haula, J. Hughes, Palát – Meier, M. McLeod, Mercer – Wood, Lazar, Bastian.
    Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Rehman, Hebert – Barton, Pancich

Diváci: 18 982