Angers – Monaco 1:2 (kon.) | Lorient – Brest 2:1 (kon.) | Nantes – Štrasburk 0:2 (kon.)
Ajaccio – Toulouse 0:0 (kon.) | Auxerre – Clermont Foot 1:1 (kon.) | Lyon – Montpellier 5:4 (kon.)
Troyes – PSG 1:3 (kon.)
Angers SCO
1:2 (0:1)
AS Monaco
Neděle 07.05.2023, 13:00 • Stade Raymond Kopa, Angers • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 34. kolo

To je ode mě pro dnešek vše! Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (15:03:34)

Fauly: 13:17.

Je dobojováno! Byly to nakonec pro favorizované Monaco nervy, ale nakonec to pro knížecký celek dopadlo úspěšně. Hosté šli do vedení na konci první půle zásluhou branky Aleksandra Golovina, na kterého navázal v 61. minutě spoluhráč Myron Boadu. Domácí však dokázalo rychle odpovědět, po třech minutách od druhé inkasované branky se prosadil střídající Abdallah Sima. Více už se však nezmohli, svěřenci trenéra Clementa si pohlídali závěr a mohou slavit důležité tři body ze hřiště jistě sestupujícího Angers.

Díky výhře tedy Monaco odskočilo pátému Lille na rozdíl pěti bodů a upevnilo si tak čtvrtou příčku. Příští týden se právě oba soupeři utkají ve vzájemném, klíčovém zápase. Angers čekají také ještě čtyři poslední duely před sestupem do Ligue 2, příští týden je čeká velká výzva v podobě zápasu na hřišti Marseille!

90+5

90+5
    Dlouhý nákop do vápna odvrací jako správný kapitán Disasi. Následně fauloval Šabanović, a tak je zřejmě o vítězi dnešního klání rozhodnuto.

90+4
    Další centr do vápna si našel Nübel. Německý brankář v barvách Monaca je dnes v této disciplíně opravdu stoprocentní.

90+3
    Žlutá karta pro tým Angers SCO (Nabíll bin Tálib).

90+3
    Dva centry v rychlém sledu poslal do vápna Šabanović, ani jeden z nich nebyl úspěšný, hosté odvrací.

90+2
    Hosté si zatím bez větších problémů hlídají své vedení, domácí se nemohou dostat do nějakého většího tlaku.

90
    Hlavní sudí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut!

89
    Žlutá karta pro tým Angers SCO (Ibrahima Niane).

89
    Po střetu uprostřed hřiště zůstává na zemi Fofana, který si vyžaduje lékařské ošetření, které teď samozřejmě hraje více do noty hostujícímu celku.

88
    Střídání v týmu Angers SCO:
    ze hřiště odchází Himad Abdelli, přichází Zinedine Ould Khaled.

88
    Střídání v týmu AS Monaco:
    ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Ismail Jakobs,
    ze hřiště odchází Krépin Diatta, přichází Kevin Volland.

86
    Krásný centr do vápna našel úplně volného Disasiho, který v obrovské šanci selhal!

85
    Žlutá karta pro tým Angers SCO (Yan Valery).

85
    Golovin se prosadil individuálně, musel být faulován Valerym, který za svoje provinění vidí žlutou kartu!

85
    Doumbia nedokázal dobře zpracovat balon na svých kopačkách, Monaco se dostává zpět k balonu a může tak ušetřit drahocenné sekundy v útoku.