Angers – Monaco 1:2 (kon.) | Lorient – Brest 2:1 (kon.) | Nantes – Štrasburk 0:2 (kon.)
Ajaccio – Toulouse 0:0 (kon.) | Auxerre – Clermont Foot 1:1 (kon.) | Lyon – Montpellier 5:4 (kon.)
Troyes – PSG 1:3 (kon.)
Olympique Lyon
5:4 (1:2)
Montpellier HSC
Neděle 07.05.2023, 17:05 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 34. kolo

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:14. (19:10:09)

Když v 55. minutě hosté zvyšovali na 4:1, kdo z fanoušků nebo hazardních hráčů by si na výhru Lyonu v tu chvíli vsadil? Zřejmě málokdo očekával, že se domácí tým dokáže ještě zmátořit, ale stalo se. Lyon velmi rychle vstřelil kontaktní gól, o deset minut později snížil na rozdíl jediné branky a osm minut před koncem se mu povedlo vyrovnat. Poté byl nadále aktivnější, ale vypadalo to, že mač skončí remízou. Při poslední akci však hosté faulovali v pokutovém území a Lacazette z pokutového kopu dokonal neuvěřitelný obrat, sám pak čtyřiadvacátým zásahem sezóny přeskočil Mbappého v ligové tabulce střelců. Za hosty je třeba vyzdvihnout jiného borce, tím je Elye Wahi, jenž vstřelil všechny góly svého mužstva, na bodový zisk to ovšem nestačilo.

90+10
    90+10. Alexandre LACAZETTE - 5:4

90+10
    Lyon právě vstřelil branku!
    Obrat dokonán, ALEXANDRE LACAZETTE poslal svou ránu do pravého horního rohu brány, kam Lecomte nemohl dosáhnout a podruhé v zápase strhává vedení na stranu svého mužstva. Ovšem v tomto případě už soupeř asi nebude míč čas na odpověď.

90+9
    Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Christopher Jullien).

90+8
    Lyon může dokonat obrat, je tu pokutový kop.

90+8
    Kouč hostujícího mužstva inkasuje žlutou kartu.

90+8
    Ale pozor, hlavní arbitr se jde podívat na video, zda nedošlo k faulu a nebude to pokutový kop.

90+7
    Domácí byli hodně rychle zpátky v útoku, obrovskou možnost měl Bradley Barcola, pravačkou však poslal balón vedle vzdálenějšího horního rohu brány. Stadionem to jen zahučelo.

90+6
    Konečně se může pokračovat, hosté posílají míč až k bráně Lyonu.

90+4
    Hra je přerušena, ošetření si vyžádal jeden z hráčů Montpellieru a v tomto případě nejde o natahování času, neboť k vidění je krvavé zranění na hlavě.

90+4
    Sinaly Diomande mohl dokonat fantastický obrant svého celku, hlavou však centrovaný míč odehrál jen do zámezí.

90+3
    Po faulu rozehraje Lyon z pravé hranice pokutového území, utkání graduje.

90+2
    Kombinace na jeden dotek domácích byla zastavena, Lyon pokračuje autovým vhazováním.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Bylo tomu tak, avšak soupeři se povedlo odkopnout balón do bezpečí.

90
    Lyon rozehraje standardku na půli soupeře, následovat bude zřejmě dlouhý nákop do vápna.

Petr Frömel

Branky: 31. Lacazette (Barcola), 59. Lacazette (Barcola), 70. Lovren (Caqueret), 82. Lacazette (Barcola), 90+10. Lacazette (pen.) – 40. Wahi (Chotard), 41. Wahi, 53. Wahi (pen.), 55. Wahi (Chotard)

Karty:   54. Wahi (MON), 89. Sacko (MON), 90+9. Jullien (MON)

Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:14.
    Olympique Lyon: Lopes – Gusto (71. Kumbedi), Diomande, Lovren, Tagliafico (46. Henrique) – T. Mendes, Lepenant (59. Jeffinho) – Cherki, Caqueret, Barcola – Lacazette (C).
    Náhradníci: Riou – El Arouch, A. Sarr, M. Dembélé, Mam. Sarr.

Trenér: L. Blanc.

Montpellier HSC: Lecomte – Sacko, Jullien, Sakho (77. Estève), I. Sylla (46. Mavididi) – Ferri (C), Chotard – Nordin, Fayad (65. L. Leroy), Maouassa (65. Sainte-Luce) – Wahi (80. Germain).
    Náhradníci: Kamara – E. Tchato, Gueguin.

Trenér: M. Der Zakarian.