New Jersey Devils
1:6 (1:1, 0:5, 0:0) Stav série: 1:3
Carolina Hurricanes
Středa 10.05.2023, 01:00 • Prudential Center, Newark • Play-off NHL • Semifinále V. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky hokeje! Play-off NHL je v plném proudu. Za stavu 1:2 na zápasy pokračuje semifinálová série Východní konference mezi New Jersey Devils a Carolinou Hurricanes. Hostující Canes nejprve hladce vyhráli oba duely na svém ledě, ovšem Devils kontrovali v utkání číslo tři podobnou mincí. Hráči New Jersey jistě doufají, že domácí prostředí budou fungovat také dnes.

Průběh série – 1:2 na zápasy:
    Carolina zvládla naprosto suverénně zápasy na svém ledě. V prvním případě zvítězila 5:1, druhý duel ovládla dokonce výsledkem 6:1. V obou případech byl střídán hrdina série s NY Rangers, brankář Akira Schmid. Do třetího utkání už nastoupil od začátku Vítek Vaněček a ten přinesl svým spoluhráčům štěstí. Ďáblové potěšili fanoušky výhrou 8:4 a snížením stavu série. Domácím vyšel nástup do zápasu. Ve 13. minutě vedli 3:0 a na začátku druhé části přidali čtvrtý gól. Poté už duel v pohodě kontrolovali k vítěznému vyústění.

1. zápas: Carolina – New Jersey 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 10. Pesce (J. Staal), 15. Jarvis, 22. Kotkaniemi (Martinook, Fast), 51. Skjei (S. Aho II, Noesen), 57. Fast (Martinook, J. Staal) – 26. Bastian (M. McLeod)

2. zápas: Carolina – New Jersey 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
    Branky a nahrávky:
    22. Kotkaniemi (Gostisbehere, Drury), 24. Kotkaniemi (Martinook, Fast), 38. J. Staal (Drury, Pesce), 40. Nečas (Gostisbehere, Slavin), 53. Martinook, 54. Noesen (S. Aho II, Jarvis) – 44. Wood (M. McLeod, Bastian)

3. zápas: New Jersey – Carolina 8:4 (3:0, 2:2, 3:2)
    Branky a nahrávky: 6. Meier (J. Hughes, Mercer), 11. J. Hughes (B. Smith, Mercer), 13. M. McLeod (Hischier, Marino), 21. Hischier (Bratt, Palát), 26. Severson (L. Hughes, J. Hughes), 44. Wood (Marino, Vaněček), 46. J. Hughes, 51. Palát (Bratt, L. Hughes) – 23. S. Aho II (Jarvis, Slavin), 33. Martinook (TS), 48. J. Staal (Martinook), 49. Jarvis (Fast)

Vítek Vaněček – 6 zápasů, průměr 4,02, úspěšnost 84,5 %, 0 nul

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, L. Hughes, Marino, B. Smith, Bahl – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Mercer, J. Hughes (A), Meier – Tatar, M. McLeod, Haula – Bastian, Wood.
    Trenér: Lindy Ruff

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Jarvis, S. Aho II, Noesen – Fast, Kotkaniemi, Martinook (A) – Nečas, J. Staal (C), Drury – MacEachern, Stastny, Stepan.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Kozari, Lee – Barton, Pancich.

Dohrála národní hymna Spojených států amerických. Nyní se vše chytá k úvodnímu buly čtvrtého zápasu této série.

00:01

00:38
    Nico Hischier dostal puk do útočného pásma. Odehrál ho za branku Caroliny, kde bojuje Ondřej Palát.

00:46
    Hosté vzápětí zahráli na zakázané uvolnění.

00:51
    Po vyhraném buly pálil Dougie Hamilton. Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou hostí.

01:20
    Domácí začínají zápas aktivně. Zatím se hraje v jejich útočném pásmu.

01:42
    Výborná nahrávka Michaela McLeoda před branku, kam si sjel Dougie Hamilton! Ten v první gólové šanci zápasu trefil jen Frederika Andersena!

01:54
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Devils svůj úvodní tlak přetavují v rychlý gól! Z osy hřiště vypálil Timo Meier. Puk ještě lehce tečoval před brankou operující JACK HUGHES a Andersenovi prošel hrací předmět mezi betony až do branky. Asistence: Timo Meier.
    01:54 Jack HUGHES - 1:0

03:06
    Hosté podobně jako v minulém zápase nezachytili úvod duelu. Zatím jsou pod velkým tlakem!

04:16
    Hosté mohli vyrovnat! Jack Hughes ukázal, že v defenzivě není tak silný jako při hře dopředu, když nedokázal odklidit puk z předbrankového prostoru. Jack Drury hrací předmět posunul k Jordanovi Staalovi, proti němuž se stačil rychle přesunout Vítek Vaněček, jenž kapitána Canes nadvakrát vychytal!

04:52
    Z úhlu to zkoušel Brady Skjei. Vaněček byl pozorný a vyráží kotouč.

06:20
    Obraz hry se již vyrovnal. Hosté dokonce vedou na střely na branku 4:3.

06:42
    Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Dougie Hamilton, jehož pokus vyrazil Andersen. Hischier se pak snažil zpoza branky oslovit Ondřeje Paláta, jenž netrefil skákavý puk dobře.

07:08
    Sebastian Aho nahodil puk na Vaněčka a sám se ho snažil dojet. Český brankář New Jersey raději přerušil hru.

07:08
    Chvíli se řešila vychýlená branková konstrukce za Frederikem Andersenem. Hostující gólman branku sám vrátil na své místo. Rozhodčí vše zkontrolovali a byli spokojeni. Hra tedy může pokračovat bez zásahu ledařů.

07:31
    Jack Hughes oslovil střílenou přihrávkou Tima Meiera, jenž před brankou dobře nastavil hůl, ovšem hosty zachránil Andersen! O chvíli později skončil puk v ochranné síti po zablokované střele Brendana Smithe a tak tu máme reklamní pauzu.

08:24
    Luke Hughes vyvezl puk dopředu a nahrál doleva Nathanovi Bastianovi. Ten zkoušel vystřelit, trefil ale jen protihráče.

09:10
    Jack Hughes přenesl hru na levou stranu útočného pásma, odkud střílel Tomáš Tatar. Ten minul branku Caroliny.

09:48
    Nahození ze středního pásma si pohlídal Vaněček, který puk okamžitě posunul na své spoluhráče.

10:45
    Hosté bojují v útočné třetině. Zatím puk putuje pouze u mantinelu.

11:06
    Nakonec přeci jen přišla střela Dereka Stepana, kterou Vaněček dokázal vyrazit.

11:43
    Útočný výlet si udělal domácí obránce Siegenthaler. Jeho nabídku pak nevyužil Michael McLeod.

12:22
    Stefan Noesen byl v útočném pásmu dřív než puk, který mu přistál na holi. Hostům je tedy pískán ofsajd a je tu čas na druhou reklamní přestávku.

12:59
    Už se zase hraje. S forčekinkem hostí se musel vypořádat Brendan Smith, který s hráčem na zádech dokázal odehrát puk do bezpečí.

13:35
    Puk vypadl někam do prostoru střídaček. Vhazuje se v obranném pásmu Devils.

14:12
    Erik Haula obkroužil hostující branku a připravil puk na pravý kruh pro Michaela McLeoda. Jeho střela skončila v náručí Andersena. Další reklamní pauza.

15:07
    Hosté měli zajímavý tlak v útočném pásmu. Brent Burns však od modré střílel vedle vzdálenější tyčky a ani další snaha Hurikánů k ničemu většímu nevedla.

16:10
    Jesper Bratt chyboval, z čehož mohl těžit Sebastian Aho. Finský útočník však neměl rychlost a hned trojice hráčů Devils ho dobruslila.

17:04
    Timo Meier dobruslil puk v rohu kluziště a nahazoval ho do ohně. Jeho fotbalový centr pouze prošel brankovištěm, aniž by kotouč někdo zasáhl.

17:40
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté sehráli rychlý kontr, který končí vyrovnáním! Po zisku puku ve středním pásmu nahrál Jaccob Slavin doprava na Jordana Martinooka. Ten vjel do útočného pásma a přihrál před branku MARTINOVI NEČASOVI, který tam byl sám a z první kotouč usměrnil nad vyrážečku Vítka Vaněčka – 1:1. Asistence: Jordan Martinook a Jaccob Slavin.
    17:40 Martin NEČAS - 1:1

18:57
    Erik Haula poslal puk do hlediště a je vyloučen za zdržování! Hosté budou hrát na závěr první části přesilovku.

19:33
    Od modré čáry vypálil Brent Burns. Jeho pokus byl tvrdý, ale scházela přesnost.

19:56
    Domácí se osvobodili a v první třetině se už nic nestane.

20:00

Po první třetině hraje New Jersey s Carolinou nerozhodně 1:1. Ďáblové začali utkání skvěle a na konci 2. minuty se ujali vedení. Jejich úvodní tlak využil tečí Meierovy střely Jack Hughes. Canes ale postupně chytili tempo duelu a srovnali obraz hry. V 18. minutě navíc dorovnali i stav, když po Martinookově pasu zakončil zblízka nad pravou Vaněčkovu ruku Martin Nečas. Minutu před pauzou pak hosté dostali možnost hrát přesilovou hru, kterou jim rozdělila přestávka.

Statistika
    Střely na bránu: 8 – 9 | Přesilová hra: 0/0 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 0

Další třetina začne přibližně ve 2:05.

20:01

20:01
    Pokračuje druhá polovina přesilové hry Caroliny.

21:02
    Rána Brenta Burnse, která skončila vedle. Domácí jsou kompletní.

21:17
    Nyní si už musel zachytat Andersen. Hostující brankář vyrazil ránu Erika Hauly. O chvíli později si sáhl lapačkou pro pokus Dawsona Mercera.

22:18
    Vaněček musel pro puk za branku. Jeho spoluhráči pak nedokázali vyhodit a Canes se tedy usazují v útočné třetině.

22:54
    Hosté viditelně přidali ve forčekinku. Pro Devils dnes budou asi o hodně nepříjemnějším soupeřem než ve 3. duelu série.

23:51
    Puk se teď pohybuje mezi modrými čarami. Hráči obou celků si ho tak nějak posouvají.

24:44
    Jack Hughes z ničeho nic našel na levé straně volného pásma volného Tima Meiera. Tomu kotouč sjel z hole a tak nedokázal nebezpečněji ohrozit Andersena. Následoval ale faul a uvidíme tedy přesilovku Ďáblů!

24:50
    Tak trest nakonec dostal Timo Meier za najetí do brankáře Andersena! Podle rozhodčích tam domácí hráč natlačen nebyl a do gólmana Caroliny narazil úmyslně.

25:48
    Z ledničky se opřel do puku Martin Nečas. Pumelici z pravého kruhu našel v lapačce Vaněček.

26:14
    Domácí nejprve dobře bojovali o puk u mantinelu, odkud ho hráči Caroliny nedokázali vytáhnout. Poté přišlo i vyhození.

26:44
    Brett Pesce z pravé strany zavezl puk do útočného pásma a hledal před branku najíždějícího Paula Stastnyho. Ten se natahoval čepelí marně.

26:52
    Domácí v plném počtu. Paul Stastny nevyužil další pas do předbrankového prostoru. Tentokrát zakončoval nepřesně.

26:57
    Puk skončil v ochranné síti. Je tu reklamní přestávka.

27:26
    Tohle je zatím zápas MARTINA NEČASE! Český útočník Hurricanes nahrál ve středním pásmu doprava Brettovi Pescemu a najel si před branku. Jeho spoluhráč mu tam puk vrátil a Nečas z první zakončil do pravého horního růžku z Vaněčkova pohledu – 1:2. Asistence: Brett Pesce a Jordan Staal.
    27:26 Martin NEČAS - 1:2

28:08
    Jack Hughes schytal u mantinelu tvrdý náraz od Jaccoba Slavina. Domácí útočník se pak těžce zvedal, ale měl by být schopen pokračovat v zápase.

29:26
    Domácí v nepříjemné situaci. Budou muset zabrat, aby v sérii neprohrávali 1:3 na zápasy.

29:51
    S Devils to nyní vypadá ještě hůře! Jack Drury posunul puk na osu hřiště k BRETTOVI PESCEMU, jehož švih byl naprosto přesný. Kotouč ještě cinkl o levou tyčku a odrazil se do brankové síťky. Asistence: Jack Drury a Jordan Staal.
    29:51 Brett PESCE - 1:3

31:07
    Tak tohle je ze strany hostí doslova Hurikán! Po zablokované střele Jalena Chatfielda se v předbrankovém prostoru skvěle zorientoval JESPER FAST. Ten si našel před Vaněčkem volný puk, stáhl si ho do bekhendu, čímž brankáře Devils vyšachoval a zasouval ho do odkryté klece – 1:4. Asistence: Jordan Martinook a Jalen Chatfield.
    31:07 Jesper FAST - 1:4

31:07
    Domácí kouč Lindy Ruff si bere oddechový čas!

32:46
    Hosté dávají čtvrtý gól v rozmezí 5 minut a 20 sekund! Jesperi Kotkaniemi nahrál BRENTOVI BURNSOVI, který byl připraven na vrcholku pravého kruhu a jeho rána z první prošla Vaněčkovi do branky mezi betony. Český brankář v utkání končí – 1:5. Asistence: Jesperi Kotkaniemi a Jordan Martinook.
    32:46 Brent BURNS - 1:5

32:46
    Střídání v týmu New Jersey Devils:
    ze hřiště odchází Vítek Vaněček, přichází Akira Schmid.

34:03
    Devils jsou momentálně totálně rozhozeni vývojem duelu. Carolina udělala velký krok ke třetímu vítězství v sérii.

35:11
    Jack Hughes přebral puk na modré čáře a dostal se s ním do rohu kluziště. Po jeho nahození se hrací předmět odrazil z hrací plochy. Máme tu reklamní přestávku.

35:11
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Brady Skjei. Přesilovka pro Devils.

36:03
    Střelu Nica Hischiera se snažil tečovat Timo Meier. Pro puk si ale sáhla lapačka Frederika Andersena.

36:31
    Damon Severson střílel od modré čáry. Andersen si puk i přes clonu našel a zasáhl pravým betonem.

36:40
    Hosté následně vyhodili.

37:00
    Ondřej Palát byl vytlačen do středního pásma. Přesilovka New Jersey pomalu končí.

37:12
    Carolina je už v plném počtu.

37:53
    Dopředu mířil Martin Nečas, kterému ale předčasně přejel do útočného pásma spoluhráč Martinook. Hostům pískáno postavení mimo hru. Poslední reklamní pauza ve druhé třetině.

38:22
    Z pravé strany útočného pásma střílel Brett Pesce. Akira Schmid si připsal dobrý zákrok.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:09
    Jordan Staal se natlačil před branku a Schmid musel opět do akce. Dorážet se ještě snažil Jack Drury, který se nakonec nedostal k zakončení. Domácí následně vyhazují na icing.

39:36
    Hosté zvyšují na 6:1! Na pravé straně našlápl do brejku JORDAN MARTINOOK, který najížděl proti domácí brance. Zvolil naprosto přesnou střelu nad lapačku Schmida, která zapadla do bližšího horního růžku. O vítězi duelu už asi není pochyb. Asistence: Brent Burns.
    39:36 Jordan MARTINOOK - 1:6

40:00

Hokejisté Caroliny za sebou mají naprosto snovou druhou třetinu! Ta byla naopak hororová pro Devils. Hosté hned pětkrát skórovali a v podstatě rozhodli do té doby vyrovnaný zápas. Vše začalo ve 28. minutě, kdy se podruhé v utkání trefil Martin Nečas, jenž poslal Carolinu do vedení. Následovaly zásahy Bretta Pesceho, Jespera Fasta a Brenta Burnse, po nichž se domácí brankář Vaněček za stavu 1:5 pakoval na střídačku. Čtyři branky Hurikánů od sebe dělilo jen 5 minut a 20 sekund. Ani náhradní gólman Akira Schmid pak nevydržel nepokořen až do pauzy. 24 sekund před sirénou ho překonal Jordan Martinook, jenž má dnes skvělou bilanci 1+3.

Statistika
    Střely na bránu: 17 – 19 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Další třetina začne přibližně ve 3:02.
    Hráči Caroliny pěti góly ve druhé třetině vykročili za vítězstvím.

40:01

40:59
    Hosté jsou při chuti a v úvodu třetí části operují v útočném pásmu.

41:45
    Nico Hischier si to namířil mezi hostující obránce. Ti ho sevřeli do sendviče a kapitán Devils skončil na zemi. K nelibosti fanoušků v hledišti se nevylučuje.

42:30
    Hischier nyní u mantinelu zakopl a spadl. Domácím to opravdu nejde, což dokumentuje i tento moment.

43:01
    Nebezpečnou střelu Jordana Martinooka vykopl domácí brankář Schmid. Martinook je dnes opravdu výborný.

44:03
    Nathan Bastian nahazoval bekhendem puk na hostující branku. Andersen ho podržel v lapačce.

44:13
    Pohotová střela Nica Hischiera z pravého kruhu. Ta směřovala mezi betony, které Andersen zaklapl včas.

44:34
    Stefan Noesen dostal dvě minuty za držení hole. Devils si zahrají přesilovku.

45:12
    Domácí se zatím nemohou dostat do pásma.

45:30
    Hosté vyhazují a fanoušci Devils na své hráče bučí.

45:55
    Seth Jarvis se dostal v oslabení do brejku. Byla z toho situace 2 na 1, kterou hostující útočník řešil střelou. Tu Schmid vyrazil pravým betonem, následně se ale srazil se spoluhráčem a ztratil balanc. Jarvis toho nedokázal využít. Opět střílel až v momentě, kdy už domácí gólman v brankovišti byl. Bude se ale vylučovat na straně New Jersey.

45:55
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    Erik Haula – 2 min., hákování.

46:35
    Noesen na ledě. Máme tu tedy zkrácenou přesilovku Caroliny.

46:49
    Po střele Stefana Noesena přerušil hru Schmid.

47:33
    Aho nahrál mezi beky na modré a vyhnal tak spoluhráče do středního pásma.

47:57
    Také domácí už v plném počtu.

48:07
    Nalevo se vydal dopředu Jesper Bratt. Jeho svižná střela prolétla nad brankou hostí.

49:30
    Miles Wood pod tlakem neudržel útočnou modrou. Domácí jsou bezradní. Rychlý přístup hráčů Caroliny, který hosté začali předvádět od druhé třetiny, slaví úspěch.

50:28
    Od pravého mantinelu střílel Brett Pesce. Puk byl sražen do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

50:58
    Nahození Hamiltona od pravého mantinelu podržel ve výstroji Andersen. Snadný zákrok pro gólmana hostí.

51:21
    Jack Hughes hrál, byť byl domácím signalizován ofsajd. Hra je tedy přerušena.

52:48
    Zápas se už spíše dohrává. O vítězi rozhodla druhá třetina. Devils ještě bojují o nějaké to sebevědomí před pátým duelem na hřišti soupeře, v němž budou odvracet vyřazení.

53:12
    Po střele Mackenzieho MacEacherna zasahoval Schmid. Další reklamní pauza.

53:26
    Domácí v postavení mimo hru.

54:09
    Schmid podržel puk po nahození Bradyho Skjeie. Hra tedy opět přerušena.

54:58
    Damon Severson vyčkává s pukem za vlastní brankou. Do konce schází pět minut. Domácí vědí, že tenhle zápas je třeba už jen nějak dohrát.

55:15
    Ze středního pásma vypálil Jesperi Kotkaniemi. Akira Schmid byl pozorný. Po jeho zákroku tu máme už poslední reklamní brejk.

55:40
    Hlediště Prudential Center se už pořádně vyprázdnilo. Zklamaní diváci raději zamířili ke svým automobilům či na MHD.

56:29
    Timo Meier v obranném pásmu nezkrotil puk. Jeho zaváhání ale Stefan Noesen nepotrestal.

57:40
    Na ledě se už opravdu neděje nic, co by stálo za zmínku. Dohrává se v poklidném tempu.

58:08
    Na levém křídle se dostal do akce Mackenzie MacEachern. Ten svou střelou donutil domácího brankáře k zákroku. Schmid vyrazil puk lapačkou.

59:00
    Startuje poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

59:28
    Zakázané uvolnění domácích. Jedno z posledních buly tak bude vhozeno v obranném pásmu Ďáblů.

Hokejisté Caroliny vítězí na ledě New Jersey vysoko 6:1 a v sérii vedou už 3:1 na zápasy. V pátém duelu ji tak mohou před svými fanoušky ukončit.

O všem dnes rozhodla druhá třetina. Do ní se vstupovalo za nerozhodného stavu 1:1, který platil ještě ve 28. minutě. Pak však hosté skórovali čtyřikrát v rozmezí 5 minut a 20 sekund, čímž vyhnali z branky Vítka Vaněčka, a 24 sekund před přestávkou přidali ještě jeden gól. V závěrečné dvacetiminutovce se už utkání za jasného stavu pouze dohrávalo.

První dvě trefy Canes obstaral Martin Nečas. Skvělý zápas pak odehrál Jordan Martinook, který si připsal čtyři body za gól a tři nahrávky.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. J. Hughes (Meier) – 18. Nečas (Martinook, Slavin), 28. Nečas (Pesce, J. Staal), 30. Pesce (Drury, J. Staal), 32. Fast (Martinook, Chatfield), 33. Burns (Kotkaniemi, Martinook), 40. Martinook (Burns)

New Jersey Devils: Vaněček (33. Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, L. Hughes, Marino, B. Smith, Bahl – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Mercer, J. Hughes (A), Meier – Tatar, M. McLeod, Haula – Bastian, Wood.

Rozhodčí: Kozari, Lee – Barton, Pancich

Diváci: 17 016