Francie – Rakousko 2:1 (po pr.) | Švýcarsko – Slovinsko 7:0 (kon.) | Maďarsko – Dánsko 1:3 (kon.)
Norsko – Kazachstán 3:4 (1:2 po s.n.) | Německo – Finsko 3:4 (kon.) | Slovensko – Lotyšsko 2:1 (kon.)
konec
Slovensko
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Lotyšsko
Sobota 13.05.2023, 19:20 • Arena Riga, Lotyšsko • Mistrovství světa • Skupina B
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je od nás z lotyšské Areny Riga pro dnešek všechno. Děkujeme vám za pozornost a těšíme se na vás zase u zítřejších online přenosů, kdy je na programu i večerní zápas českého národního týmu s Kazachstánem. Příjemný sobotní večer! (21:54:14)
   
  Máme za sebou pořádně napínavý, dramatický a vyrovnaný zápas, na jehož konci stojí jako vítěz slovenský národní tým! Ten tak udělal mimořádně důležitý krok k potenciálnímu postupu do čtvrtfinále, ač zápasů oba týmy pochopitelně v základní části čeká stále ještě dost. Svěřenci Craiga Ramseyho se mohli opřít o velké množství fanoušků, kteří vážili cestu až sem do Rigy a dnes své krajany dovedli k tomuto těsnému, radostnému výsledku. Třetí periodu a s ní i celý zápas rozhodl dorážkou Marek Hrivik, jenž je spolu se skvělým brankářem Škorvánkem slovenským hrdinou.
   
  Statistiky

  Střely na bránu: 29 – 28
  Zásahy brankářů: 27 – 27
  Trestné minuty: 10 – 2
   
  Nejlepší hráči utkání:

  Slovensko – Stanislav Škorvánek
  Lotyšsko – Arturs Šilovs
   
  Konec zápasu.
   
  59:57
  Škorvánek po střele Martinše Dzierkalse ztratil hokejku, to ho ale mrzet nemusí! Slováci dnes budou brát důležité tři body.
   
  59:19
  Oba týmy hrají v plném počtu. Lotyši stále operují před slovenskou bránou.
   
  59:10
  Martinš Dzierkals naznačil střelu, čímž se zbavil ležícího slovenského beka a otevřel se před ním krásně prostor na střelu. Škorvánek jí pokryl.
   
  59:02
  Slováci si berou oddechový čas.
   
  59:02
  Jeden ze slovenských hokejistů to zkusil přes celé hřiště. Střele chybělo pár metrů, píská se tak zakázané uvolnění.
   
  58:38
  Daugavinš si pořádně zahrává! Nejprve si lehce obhodil dva protihráče při výjezdu od vlastní brány, pak si chtěl udělat kličkou i třetího soupeře, jenže puk mu ujel a Slováci mohli málem zakončovat do prázdné.
   
  58:07
  Šilovs vyjel z brány, Lotyšsko to zkouší v pěti proti čtyřem Slovákům!
   
  57:50
  Ronalds Keninš hledal svou přihrávkou spoluhráče, který se nacházel v těsné blízkosti slovenské brány. Neúspěšně, hrají hokejisté Slovenska.
   
  57:19
  Rozhodčí se ještě poradili v kolečku a rozhodli, že hra bude pokračovat ve čtyřech.
   
  57:19
  Vyloučení v týmu Slovensko:
  Libor Hudáček – 2 min., bitka.

  Vyloučení v týmu Lotyšsko:
  Oskars Batna – 2 min., bitka.
   
  57:19
  Rozhodčí odpískal hru vysokou holí, jenže celá situace ještě byla dohraná a za slovenskou bránou se strhla pořádná mela! Nervy pracují na obou stranách. Na zemi skončil Hudáček, rozhodčí však zřejmě budou vylučovat mezi Lotyši i Slováky.
   
  57:08
  Rihards Bukarts trefil příklepem od modré čáry svého spoluhráče. Tohle musí ukrutně bolet, naštěstí to ale vypadá, že lotyšský hokejista bude schopen pokračovat.
   
  56:44
  Pavol Regenda získal puk na útočné modré, vybruslil do pásma a ještě na druhé straně hledal Tamášiho, který měl velmi solidní šanci ve vlastním oslabení! Na poslední chvíli jej zablokoval jeden z beků.

  Michal Hladký

  David Jabůrek

  Branky a nahrávky: 1. Sukeľ (Cehlárik), 51. Hrivík (P. Koch, Pánik) – 37. Abols


  Slovensko: Škorvánek (Hlavaj) – Kňažko, P. Koch, Grman, Ivan, Jánošík, Rosandić, Gajdoš – Kelemen, Hrivík (C), Pánik – Cehlárik (A), Hudáček, Sukeľ (A) – Chromiak, Tamáši, Regenda – Okuliar, Lantoši, Čacho.
  Trenér: Craig Ramsey

  Lotyšsko: Šilovs (Gudlevskis) – Balinskis, Zile, Mamčics, Jaks, Čukste, Freibergs, Cibulskis – Daugavinš (C), Abols (A), Andersons – Balcers, Smirnovs, Keninš – Indrašis, Ro. Bukarts (A), Batna – Ri. Bukarts, Dzierkals, Džerinš – Ločmelis.
  Trenér: Harijs Vitolins

  Rozhodčí: Holm, Sewell – Briganti, Kroyer

  Diváci: 8 930
  www.ibrshop.com