Slavia – Most 32:26 (kon.) | Olomouc – Písek 34:34 (kon.)
32:26 (19:11)
DHK Baník Most
Sobota 13.05.2023, 17:00 • Hala Slavia Praha • Play-off MOL ligy • Finále

DHC Slavia Praha – DHK Baník Most 32:26 (19:11)
    Nejvíce branek: Vostárková 7, Franková 5, Weisenbilderová 5 – Cholevová 10/3, Poláková 4, Stříšková 3. Rozhodčí: Marek Bareš – Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 6/4 – 4/3. Vyloučení: 3:3. (18:43:05)

Zápas je u konce. Slavia ve druhém poločase dominovala, dokonce vedla i o více, než deset branek. Jenže nezvládla závěr. Zajímavý byl tah s brankářkou Malou. Ta vystřídala Kudláčkovou, která chytala parádně. Malé se to zase tolik nevydařilo a Most nakonec snížil velké manko na šest branek. I tak to ale bude mít v domácím zápase hodně těžké.

Konec zápasu. (32:26)
    60
    Charlotte Cholevová má na kontě desátou branku! Tentokrát to bylo z levé strany. (32:26)
    59
    Veronika Holečková si naběhla až k brankářce a tu střelou o zem, kdy se míč odrazil přímo pod víko, překonala. (32:25)
    59
    Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Tatiana Šutranová). (31:25)
    58
    Denisa Holeňáková teď uklidnila slávistický tým skvěle zahranou sedmičkou. Míč vstřelila doprostřed branky k zemi. (31:24)
    58
    Most opět umazal jeden gól z tohoto manka. Tereza Eksteinová se tentokrát prosadila a z deseti gólů je najednou jen šestibrankový rozdíl. (30:24)

57
    Trenér domácího týmu už musel reagovat oddechovým časem. (30:23)
    57
    Další obrovská chyba Slavie. Ta se rozestoupila v obraně a Charlotte Cholevová tak dostala jednoduše úplně volnou cestu k brance. Jednoduchá střela a náskok se snížil na sedm branek. (30:23)
    57
    Baník v posledních minutách úspěšně snižuje to velké manko. Nyní Charlotte Cholevová dokázala úspěšně proměnit samostatný brejk. (30:22)
    54
    Charlotte Cholevová se znovu na sedmičce přehoupla a pálila do levé části branky k zemi. V brance stále Michaela Malá. (30:21)
    54
    Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Tatiana Šutranová). (30:20)
    54
    Denisa Holeňáková dokázala úspěšně proměnit sedmimetrový hod střelou do levé části branky. Slavia se trefila po třicáté. (30:19)
    53
    Na sedmičku se nyní do branky postavila Michaela Malá. Charlotte Cholevová ji ale nachytala střelou do středu branky o zem. (29:19)
    52
    Martina Weisenbilderová zachytila míč a hodila ho přes polovinu hřiště do odkryté branky Mostu, kam už Janssen nestihla doběhnout. (29:18)
    51
    Veronika Andrýsková nepálila úplně nejlépe, protože si brankářka Slavie na míč sáhla. Ale měla štěstí a míč zapadl do branky. (28:18)
    51
    Tereza Vostárková si vzala míč na starost, udělala to parádně a trefila se po sedmé. (28:17)

49
    Kudláčková se prosadila v brance dalším zákrokem nohou. (27:17)

49
    Slavia neproměnila další sedmičku. Tentokrát to byla Martina Weisenbilderová, která nezvládla střelu a mířila do tyče. (27:17)
    47
    Charlotte Cholevová předvedla nádhernou sedmičku. Protáhla se do střely celým tělem a nedala brankářce Slavie šanci. (27:17)
    46
    Denisa Holeňáková se blýskla parádní individuální akcí. Prodrala se kolem Andrýskové a nádherně zakončila. (27:16)

Kudláčková má na kontě další zákrok. Tentokrát vychytala nohou Stříškovou. (26:16)
    44
    Mostečanky to zkoušejí bez brankářky v útoku. Nyní jim to pěkněvyšlo po nádherné ráně Veroniky Andrýskové. Ta pálila z dálky s chirurgickou přesností do pravého vinglu. (26:16)
    44
    Julie Franková se prodrala soupeřovou obranou docela jednoduše a následně pěkně propálila i gólmanku Janssen. (26:15)

43
    Jan Salač si vzal oddechový čas a ujasnil svým svěřenkyním taktiku na poslední čtvrtinu zápasu. (25:15)
    43
    Adéla Stříšková dostala míč na levé křídlo. Neměla to úplně jednoduché, ale parádní ránou poslal míč do vzdálenějšího horního růžku. (25:15)
    43
    Veronika Holečková se předvedla dvěma bloky v obraně, a následně přešla do útoku, kde zaznamenala neskutečno dělovku. (25:14)
    40
    Krásná rychlá akce v podání Baníku. Charlotte Cholevová ji zakončila střelou ze středu na pravý vingl. (24:14)

39
    Nyní ale neuspěla ani Adriana Míšová. Ta volila rychlé zakončení na levou stranu, ovšem Ellen Janssen míč rukou vytáhla. (24:13)

38
    Kudláčková dnes chytá fantasticky, přidala další zákrok proti ráně Eksteinové. (24:13)

38
    Jiří Tancoš si vzal poslední zbývající oddechový čas, kdy musel na své hráčky už dost zvýšit hlas. (24:13)
    38
    Nejviditelnější hráčka zápasu, Tereza Vostárková, se opět prosadila. Tělem naznačila pohyb, obešla si soupeřku a pálila skvěle. (24:13)

37
    Charlotte Cholevová na sedmičce podtrhla dnešní špatnou formu svého týmu, když míč pouze hodila na tyčku. (23:13)
    36
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Julie Franková). (23:13)
    34
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Adriana Míšová). (22:13)
    32
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Nikola Motejlová). (21:13)
    32
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Martina Weisenbilderová). (20:13)
    31
    Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Lucia Mikulčík). (19:13)

31
    Začal druhý poločas. (19:11)

První poločas je minulostí. Slavia se nečekaně, ale naprosto zaslouženě dostala do obrovského vedení. To postupně navyšovala a navyšovala, chvílemi vedla i o osm branek. Nakonec si do druhého poločasu přenesla sedmigólový náskok.

30
    První poločas skončil. (19:11)

30
    Nyní si první oddechový čas vybral domácí trenér Jan Salač. (19:11)
    29
    Veronika Andrýsková se v tomto zápase prosadila poprvé. Dokázala tak snížit před poločasem ještě stav na rozdíl sedmi branek. (19:11)
    27
    Veronika Holečková skórovala z dobré pozice a opět navýšila již tak výrazný náskok Slavie. (19:11)

27
    Vyloučení pro tým DHK Baník Most (Petra Maňáková). (18:11)
    26
    Marie Poláková se prosadila již po čtvrté. Manko Mostu se o něco snížilo. (18:11)

26
    Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Nikola Motejlová). (18:10)
    26
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Tereza Vostárková). (18:10)
    25
    Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Lucia Mikulčík). (17:10)

25
    Jiří Tancoš si bere další oddechový čas. Jeho tým dnes opravdu nehraje podle jeho představ. (17:9)
    24
    Adriana Míšová dává z úspěšné sedmičky Slavii už vysoký osmigólový náskok! (17:9)

22
    Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Anna Jestříbková). (16:9)
    21
    Tereza Vostárková se trefuje podruhé v rychlém sledu! (16:9)
    20
    Tříminutovou pasáž bez vstřelené branky usekla Tereza Vostárková. Poprvé v duelu vede Slavia o šest gólů. (15:9)
    17
    Barbora Vavroušková má na kontě druhou treful. Týmy se nyní ve skórování pravidelně střídají. (14:9)
    17
    Na druhé straně stačilo Marii Polákové pouhých dvanáct sekund od inkasované branky, aby dokázala sama skórovat. (13:9)
    17
    Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat. Denisa Holeňáková se prosadila dnes poprvé. (13:8)
    16
    Po třech minutách opět skóruje Baník, konkrétně se jednalo o Adélu Stříškovou. (12:8)
    15
    Martina Weisenbilderová opět nastavuje mezi týmy pětigólový rozdíl. (12:7)

15
    Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Veronika Holečková). (11:7)

14
    Vyloučení pro tým DHK Baník Most (Charlotte Cholevová). (11:7)
    14
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Barbora Vavroušková). (11:7)
    13
    Ale opět rychle snižuje Charlotte Cholevová. Ta v dnešním zápase opět válí, trefila se již potřetí. (10:7)
    13
    Slavia si udržuje odstup. Veronika Holečková svou první dnešní trefou opět nastavila rozdíl mezi týmy na čtyři góly. (10:6)
    12
    Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Lucia Mikulčík). (9:6)
    12
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Martina Weisenbilderová). (9:5)
    10
    Mostu se očividně timeout vyvedl. Tým si ujasnil taktiku a hned se rychle prosadil Charlotte Cholevová. (8:5)

10
    Trenér Jiří Tancoš samozřejmě není spokojený s dosavadní předvedenou hrou svého týmu a tak si vyžádal první oddechový čas. (8:4)
    10
    Marie Poláková se trefuje podruhé. Deset minut hry je pryč a Most má na kontě pouhé čtyři zásahy. (8:4)
    9
    Slavia pokračuje v úvodním náporu a střílí druhý přesilovkový gól. Autorem branky je tentokrát Tereza Vostárková. (8:3)
    8
    Martina Weisenbilderová využívá přesilovou hru a posílá červenobílý mančaft do čtyřbrankového vedení. To tu dnes ještě nebylo. (7:3)

8
    Vyloučení pro tým DHK Baník Most (Veronika Andrýsková). (6:3)
    7
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Nikola Motejlová). (6:3)
    6
    Gól vstřelil tým DHK Baník Most (Marie Poláková). (5:3)
    5
    Julie Franková je při chuti! Svou třetí brankou opět navyšuje rozdíl mezi týmy na tři góly. (5:2)
    5
    Charlotte Cholevová ovšem rychle snižuje a Baník maže manko. (4:2)
    5
    Julie Franková už se trefuje podruhé. Slavia tak nečekaně vede už o tři branky. (4:1)
    4
    K vidění už byla také první sedmička. O tu se úspěšně postarala Adriana Míšová. (3:1)
    3
    První gól Mostu přichází až ve třetí minutě z ruky Adély Stříškové. (2:1)
    3
    Po delší odmlce se nyní prosazuje Julie Franková a Pražanky vedou už o dva góly. (2:0)
    1
    Tereza Vostárková otevírá skóre dnešního finálového duelu a posílá tak Slavii do vedení. (1:0)