Slavia – Most 32:26 (kon.) | Olomouc – Písek 34:34 (kon.)
DHK Zora Olomouc
34:34 (19:20)
Sokol Písek
Sobota 13.05.2023, 17:30 • hala DHK Zora Olomouc • Play-off MOL ligy • O 3. místo

DHK Zora Olomouc – Sokol Písek 34:34 (19:20)
    Nejvíce branek: Závišková 11/4, Jansová 6, Možíšová 3 – Korešová 12/5, M. Svobodová 8, Stellnerová 5. Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev. Sedmimetrové hody: 7/6 – 5/5. Vyloučení: 1:4. (19:04:24)

Zápas je u konce. Přestože v druhém poločase měl ve většině herního času navrch tým Písku, dokázaly Hanačky nakonec hlavně díky jedenáctigólové Ivě Záviškové dovést zápas do remízového výsledku 34:34. O týden později se tak v Písku bude začínat od nuly.

Konec zápasu. (34:34)

60
    Před posledním útokem si ještě trenér Jan Pavlovský vyžádal oddechový čas. (34:34)
    60
    Iva Závišková proměnila další sedmičku. Opět mířila k pravé tyčce a díky tomu srovnala v poslední minutě na 34:34. (34:34)

58
    Posledního oddechového času nyní využívá Libor Malínek a Zora olomouc. (33:34)
    58
    Písek ale odpověděl rychlou brankou na druhé straně. Jana Chlupová udeřila z prostoru před brankou. (33:34)
    57
    Nádherná branka z levého křídla, kde se objevila Klára Kubálková. Ta protihráčku v brance přehodila nádherným technickým obloučkem na vzdálenější tyč. (33:33)
    56
    Neskutečná Iva Závišková má na kontě desátý gól. Tentokrát se už ze sedmičky prosadila, když míč poslala k pravé tyči. (32:33)

56
    Vyloučení pro tým Sokol Písek (Eva Bezpalcová). (31:33)
    56
    Iveta Korešová předvedla další skvělou ránu ze sedmičky. Tentokrát míč poslala do levé dolní části branky. (31:33)
    55
    Olomouc nejdříve chybovala, po zákroku gólmanky se ale míč odrazil ke Kláře Kubálkové, a ta z levé strany brankářku Písku prostřelila. (31:32)

53
    Libor Malínek si vyžádal druhý oddechový čas. (30:32)
    53
    Na druhé straně byl Sokol úspěšný, z levé strany ze skrumáže se dokázala prosadit znovu Magdalena Svobodová. (30:32)

52
    A právě Závišková se dostala do samostatného brejku, který ale neproměnila, a tak zápas nevyrovnala. (30:31)
    52
    Pěkná dělovka přišla z dálky od Ivy Záviškové. Přitom do té doby probíhala ze strany Olomouce dost pomalá kombinace. (30:31)
    51
    Magdaléna Svobodová ale na druhé straně zapisuje už svou sedmou branku. (29:31)
    51
    Anna Možíšová snižuje na rozdíl pouhé jediné branky. (29:30)
    50
    Natálie Kuxová se opět předvedla parádně zahranou sedmičkou. (28:30)
    50
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Alena Stellnerová). (27:30)
    49
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Iva Závišková). (27:29)
    49
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Eva Svobodová). (26:29)
    48
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Iva Závišková). (26:28)
    47
    Na sedmičku se tentokrát postavila Natálie Kuxová, která ji bezpečně proměnila. (25:28)

47
    Vyloučení pro tým Sokol Písek (Agáta Bicanová). (24:28)

46
    Jan Pavlovský si vyžádal pro tým Písku oddechový čas. (24:28)
    44
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Alena Stellnerová). (24:28)
    43
    Iva Závišková napravila své zaváhání u předchozí sedmičky a nyní skórovala ze hry. (24:27)
    43
    Alena Stellnerová naopak jednoduše proměnila a znovu tak navyšuje rozdíl na čtyři góly. (23:27)
    42
    Claudia Roupcová tak přidala gól domácího týmu až po dlouhých čtyřech minutách. (23:26)
    42
    Zoře se zápas začíná rozpadat, nyní skórovala Eva Svobodová a už je to o čtyři branky. (22:26)

41
    Tohle je ten rozdíl, Olomouc, respektive Iva Závišková, sedmičkou pohrdla. (22:25)

41
    Vyloučení pro tým Sokol Písek (Magdaléna Svobodová). (22:25)
    40
    Olomouc znovu faulovala a znovu tak darovala soupeři lacinou cestu ke skórování. Iveta Korešová znovu nepohrdla takovouto možností a sedmičku proměnila. (22:25)

39
    Vyloučení pro tým DHK Zora Olomouc (Monika Machačová). (22:24)
    37
    Iveta Korešová si vzala na starost další sedmičku. Tu opět úspěšně zvládla a dokázala tak svůj tým opět dostat zpátky do vedení o dvě branky. (22:24)
    36
    Michaele Boorové ale stačilo jen pár sekund, aby opět poslala svůj tým do vedení. (22:23)
    36
    Olomouc teď ubránila dva útoky soupeře. Monika Machačová naopak skórovat dokázala a v Olomoci je tak znovu srovnáno. (22:22)
    35
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Denisa Krajčovičová). (21:22)
    35
    Iveta Korešová má na kontě další gól, tentokrát ze sedmimetrového hodu. (20:22)

34
    Vyloučení pro tým Sokol Písek (Jana Chlupová). (20:21)
    32
    Iva Závišková si vzala na starost sedmimetrový hod, který provedla velmi dobře a tak vstřelila první olomouckou branku druhého poločasu. (20:21)
    31
    Iveta Korešová brankově zakončila první poločas a nyní také otevřela ten druhý. Písek poprvé vede o dvě branky. (19:21)

31
    Začal druhý poločas. (19:20)

První půle je minulostí. Olomouc se ujala vedení, do kterého šla hned několikrát, ale nikdy ho nedokázala uhájit. Písek se poprvé do malého náskoku dostal až v předposlední minutě. Zora ho stáhla, ale díky brance Ivety Korešové v poslední sekundě nakonec Sokol odešel do kabin s jednobrankovým polštářem.

30
    První poločas skončil. (19:20)
    30
    Iveta Korešová prošla z levé strany k Spurné a v poslední sekundě prvního poločasu jí dokázala prostřelit. (19:20)
    30
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tereza Fryčáková). (19:19)
    29
    Písek se dostal k další kombinaci, kterou zakončila Iveta Korešová střelou do protipohybu brankářky Šárky Spurné, která naskočila do branky místo Poláškové. (18:19)
    27
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Boorová). (18:18)
    27
    Nikola Jansová přidává již šestou branku v dnešním utkání. (18:17)
    26
    Na druhé straně Písek dokázal sehrát kombinační akci až k Poláškové. Tu pak Magdalena Svobodová prostřelila ránou na pravý horní růžek. (17:17)
    25
    Olomouc nejprve obranný val soupeřek neprostřelila, míč se ale odrazil na levou stranu ke Kláře Kubálkové, který už dokázala ve volném prostoru propálit gólmanku. (17:16)

25
    Nyní si svůj první timeout vyžádal olomoucký trenér Libor Malínek. (16:16)
    24
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Iveta Korešová). (16:16)
    24
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Iva Závišková). (16:15)
    23
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Jana Chlupová). (15:15)
    23
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Anna Možíšová). (15:14)
    22
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Iva Závišková).
    (14:14)
    21
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Iveta Korešová). (13:14)
    20
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Tereza Fryčáková). (13:13)
    18
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Iva Závišková). (12:13)
    17
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Eva Svobodová). (11:13)
    17
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Magdaléna Svobodová). (11:12)

17
    Jan Pavlovský si vzal oddechový čas. Ten byl dnes jeho prvním. (11:11)
    16
    Nikola Jansová se dostala už k páté brance v zápase. (11:11)
    16
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Boorová). (10:11)
    16
    Na druhé straně se naopak poprvé prosadila Iva Závišková. (10:10)
    15
    Magdaléna Svobodová si připisuje již čtvrtou branku v úvodní patnáctiminutovce a Písek se tak znovu ujímá vedení. (9:10)
    15
    Na druhé straně se Nikola Jansová protáhla na levé straně do volného prostoru a pak z pořádného nápřahu jednoduše propálila soupeřovu gólmanku. (9:9)
    15
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Jana Chlupová). (9:9)
    14
    Tohle buje ještě boj. Alena Stellnerová se dostala k brance z pravé strany a opět jednoduše skórovala a usměrnila tak stav zápasu znovu na remízu. (8:8)
    13
    Dlouhá rána, která se odrazila o zem, zamířila do pravé části písecké branky. Skórovala Denisa Krajčovičová. (8:7)
    12
    Ze sedmičky se jednoznačně prosadila Iveta Korešová. (7:7)
    11
    Pěkná bomba z výskoku ze středu v podání Claudie Roupcové. Zora se opět dostává do vedení. (7:6)
    10
    Iveta Korešová se krásně protáhla kolem obrany, následně si připravila střelu a propálila brankářku Poláškovou. (6:6)
    9
    A znovu je tu Magdalena Svobodová. Ta dnes taky hraje skvěle a snižuje. (6:5)
    7
    Při chuti hrající Nikola Jansová přidává další branku. (6:4)
    7
    Písek byl tentokrát už úspěšný. Jednoduchá střela Magdaleny Svobodové k pravé tyči a rozdíl je opět jednobrankový. (5:4)
    7
    Další Olomoucká branka přišla po rychlé kombinační akci. Zakončovala Anna Možíšová. (5:3)
    6
    Nikola Jansová má na kontě druhou branku. Tentokrát byla v brankovišti sražena k zemi, ale i tak se jí povedlo míč o zem odrazit přímo pod víko. (4:3)
    5
    Srovnáno. Alena Stellnerová byla na levé straně před Poláškovou úplně sama a jednoduše ji křižnou střelou propálila. (3:3)
    4
    Písek odpovídá na třetí branku Olomouce téměř okamžitě. Magdalena Svobodová pálila do protipohybu brankářky. (3:2)
    4
    Monika Machačová skóruje znovu a Zora je ve dvoubrankovém vedení. (3:1)
    4
    Pěkná kombinace Písku skončila pěknou střelou z dálky od Ivety Korešové. Olomoucká brankářka neměla šanci. (2:1)
    3
    Gól vstřelil tým DHK Zora Olomouc (Monika Machačová). (2:0)
    1
    Nikola Jansová si dvakrát nalezla dobrou pozici za obranou. Při té druhé situaci už dostala přihrávku a jednoduše z leva prostřelila gólmanku Písku. (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

DHK Zora Olomouc: Habermannová, Polášková, Š. Spurná – Závišková, A. Kubálková, Jansová, Protivánková, Roupcová, Krajčovičová, Krejzlíková, M. Spurná, T. Fryčáková, Možíšová, Machačová, Kuxová, K. Kubálková.
    Trenér: Libor Malínek

Sokol Písek: Kržová, Preslová, Bezpalcová – Kordíková, Plojharová, Hanzelínová, Korešová, E. Svobodová, Bicanová, M. Svobodová, Stellnerová, Chlupová, Boorová.
    Trenér: Jan Pavlovský

Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev.

Zdravím všech příznivce dobré házené. Vítám vás u onlajn přenosu z prvního utkání v souboji o bronz. O ten se utkají Písek a Olomouc a právě na hřišti Zory tento souboj započne. Písek nezískal medaili už jedenáct let, zatímco Zora byla bronzová loni a tuto medaili tak bude obhajovat. V semifinále Hanačky zaváhaly s Mostem, zatímco Písek si nedokázal poradit se Slavií. Tahounkami, které se vyplatí sledovat budou mladá Natálie Kuxová na straně Zory, a ostřílená Iveta Korešová na druhé straně. Odvetný zápas na palubovce Sokolu se bude hrát o týden později, tedy v sobotu 20. května.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.