Německo – USA 2:3 (kon.) | Slovensko – Kanada 1:2 (2:3 po s.n.) | Finsko – Švédsko 1:2 (2:3 po s.n.)
Česko – Lotyšsko cz 3:4 (po pr.)
Edmonton Oilers
2:5 (2:1, 0:3, 0:1) Stav série: 2:4
Vegas Golden Knights
Pondělí 15.05.2023, 04:00 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Rytíři z Vegas letos hrají svou šestou sezonu v NHL a vůbec počtvrté dokázali postoupit mezi nejlepší čtyři celky soutěže. V sérii s Edmontonem vítězí 4:2 na zápasy, přičemž šestý duel vyhráli poměrem 5:2. Oilers sice po dvaceti minutách vedli, když McDavid s Foegelem zareagovali na úvodní trefu Smithe, nicméně pak se do hry vložil Jonathan Marchessault, který ve druhém dějství dal tři branky. V úplně poslední minutě zpečetil triumf hostů William Karlsson. Nejlepší tým základní části v Západní konferenci se tedy v konferenčním finále střetne s lepším z dvojice Dallas – Seattle. Tato série půjde do sedmého utkání. Druhou dvojicí, která si to rozdá o finále NHL, je Carolina – Florida.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:46:41)

Vegas právě vstřelilo branku!
    V této sérii je hotovo! Hosté přidávají gól do prázdné klece. Roy vybídl WILLIAMA KARLSSONA, přičemž jeden z beků na přihrávku nedosáhl a pak už měl druhý jmenovaný velice snadnou práci. 2:5. Asistence: Nicolas Roy a Reilly Smith.

58:59
    Reilly Smith protečoval do útočného pásma. Už jen minuta zbývá do konce třetí periody.

58:27
    Teddy Blueger teď zbytečně nestřílel přes celé kluziště, ale šikovně poslal puk tak, aby z toho nebyl icing. Jeho kolegové mohli vystřídat.

57:57
    Hosté vyhodili hrací předmět velice šikovně tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.

57:33
    Connor McDavid si chystal kotouč na střelu, ale vůbec jej netrefil.

57:02
    Domácí celek už hraje bez brankáře! Dočká se alespoň snížení?

56:46
    Bouchardova rána byla lehce tečovaná, ale Adin Hill na změnu směru zareagoval.

56:19
    O kotouč se bojuje v útočném pásmu Vegas, což hostujícímu celku za současné situace naprosto vyhovuje.

55:54
    Connor McDavid se šikovně proháčkoval do dobré pozice. Bekhendová rána elitního forvarda soutěže skončila na Hillových betonech.

55:30
    Bouchardova rána byla zablokovaná. Hosté hrají ve třetí části nesmírně srdnatě.

54:53
    Třetí lajna Vegas sice mířila vpřed, ale kotouč v zóně soupeřova celku moc dlouho nepodržela.

54:12
    Darnell Nurse se dostal do útočného pásma, ale jeho pokus nebyl přesný. Posléze znovu Ryan nebezpečně přihrával zpoza brány.

53:46
    S chutí hrající Jonathan Marchessault znovu vypálil. Jack Campbell ale zasáhl bez větších potíží.

53:36
    Domácí teď byli vyhnáni až za svou bránu, kde se pokusí co nejlépe rozehrát.

53:05
    Connor McDavid vyslal krátce po vhazování velice rychlou ránu, která zazvonila o tyč. Hill toho mnoho neviděl.

52:48
    Nicolas Hague tvrdě střílel po pobídce Roye, avšak brankový prostor netrefil.

52:16
    Dá se říct, že zatím hosté kontrolují tento zápas. Edmonton nemá moc nápadů, kterými by mohl defenzívu Vegas překvapit.

51:42
    Hosté nahodili z červené čáry kotouč dopředu. Do rozehrávky se tedy musel zapojit také Campbell.

50:56
    Evan Bouchard uvolnil Kanea, který byl ale v poměrně krkolomné pozici. Přece jen útočník Oilers vypálil, ale znovu byl kotouč zastaven pozorným Hillem.

50:26
    Derek Ryan předvedl další chytrou přihrávku zpoza brány, avšak spoluhráči přesně zakončit nedokázali v ani jednom případě.

49:43
    Shea Theodore si nekomplikoval situaci a kotouč rovnou poslal po mantinelu do středního pásma. Celkem rychle už uběhlo deset minut ze třetí třetiny.

49:08
    Viděli jsme další velice nebezpečnou střelu z dobré pozice, tentokrát se o ni postaral Nurse. Hill opětovně svůj celek podržel.

47:57
    Stephenson přenechal kotouč Howdenovi, jehož velice rychlá rána zapadla pár centimetrů nad horní tyč.

47:19
    Mattias Ekholm se ocitl ve velké šanci, ale ztroskotal na přesunujícím se Hillovi. Další parádní zákrok brankáře Golden Knights.

46:55
    Brayden McNabb dokázal zastavit pohotovou ránu Ryana Nugent-Hopkinse, ke kterému se touš zrovna odrazil.

45:54
    Evan Bouchard zkusil štěstí od modré čáry, jenže jeho pokus zápěstím byl zablokován.

45:34
    Teddy Blueger dostal na čepel zadovku spoluhráče. Útočník čtvrté lajny okamžitě střílel, ale Jack Campbell dával pozor.

44:44
    Edmonton by rád co nejdříve alespoň snížil, ale čas utíká poměrně rychle. Navíc hokejisté Vegas jsou týmem, který umí bránit těsný náskok velice dobře.

43:54
    McDavid krásně našel na levém kruhu Kanea, který okamžitě střílel. Hill pravděpodobně předvedl svůj nejlepší dnešní zákrok.

42:44
    Hill si teď pořádně zahrál s nervy hostujících fanoušků. Kotouč totiž za svou bránou odehrával pozdě, tudíž přišla přihrávka mezi kruhy ve chvíli, kdy byl Hill úplně mimo pozici. Naštěstí pro Vegas zapracovala Karlssonova hůl.

41:57
    Zach Hyman se rychle otočil zpoza brány a pak se snažil poslat kotouč na Hilla. Gólman hostů byl v daný moment lepší.

41:23
    Až nyní se domácí poprvé ve třetí části dostali do útočného pásma a okamžitě byl z toho závar před brankovištěm.

40:48
    Jack Eichel dostal na hokejku přihrávku od Barbaševa. Tlačil touš nahoru, jenže rameno Campbella bylo rychlejší.

40:01
    Střídání v týmu Edmonton Oilers:
    ze hřiště odchází Stuart Skinner, přichází Jack Campbell.

40:01

Po druhé třetině jsou hosté velmi blízko k tomu, aby už dnes postoupili do konferenčního finále. Vegas ve druhé dvacetiminutovce vstřelilo tři branky, o všechny tyto trefy se navíc postaral jeden muž, Jonathan Marchessault. Šikovný útočník se dvakrát prosadil v předbrankovém prostoru a jednou přesně vypálil z levého kruhu. Edmonton tedy bude muset pořádně zabrat, aby mu sezona neskončila.

Střely na branku po 2. třetině: 28 – 17

40:00

39:22
    Shea Theodore teď pálil z pravé strany poměrně ostře, ale Skinner touš dokázal vyrazit.
    38:36 Jonathan MARCHESSAULT - 2:4

38:36
    JONATHAN MARCHESSAULT je hrdinou druhé části! Najel si na levý kruh, počkal si na přihrávku Pietrangela a pak vystřelil z levého kruhu zápěstím. Skinner na puk lapačkou dosáhnout nedokázal, takže Marchessault si připisuje čistý hattrick. 2:4. Asistence: Alex Pietrangelo a Jack Eichel.

38:12
    Jack Eichel ležérně hledal na modré čáře spoluhráče. Domácí neměli problém dostat kotouč mimo nebezpečné pozice.

37:53
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Mattias Ekholm – 2 min., vražení na hrazení.

37:33
    Kane nedostal na hokejku přihrávku dobře, a tak se musel vrátit do středního pásma.

37:13
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Shea Theodore – 2 min., podrážení.

37:10
    Domácí se dostali do přečíslení. Nick Bjugstad hledal spoluhráče, ale mezitím byl faulován, takže počet hráčů na ledě se srovná.

36:55
    Stone se snažil u brankoviště rychle otočit a vybídnout kolegu, jenže blokující Nurse svou práci odvedl dobře.

36:32
    Kailer Yamamoto – 2 min., podrážení.

36:19
    Edmonton v posledních minutách je aktivnější, ale zdá se, že hosté si nebezpečné prostory pokrývají.

35:43
    Švédský zadák teď velice ostře vypálil od modré čáry po přihrávce Boucharda. Hill si připsal jistý zákrok levým betonem.

35:16
    Mattias Ekholm se probil dopředu po levém křídle, ale mnoho variant neměl. Nakonec posunul touš směrem na bránu.

34:44
    Leon Draisaitl si rovnal puk k další střele, ale ta byla beky posunuta do ochranné sítě.

34:29
    Jack Eichel nedokázal tečovat přihrávku Barbaševa, tudíž je pískáno zakázané uvolnění hostů.

33:49

33:38
    Útočná akce Oilers tentokrát byla zastavena kvůli ofsajdu. První přesilovku v utkání pravděpodobně kanadský tým nevyužije.

33:22
    Leon Draisaitl střílel po přihrávce McDavida z velice ostrého úhlu. Adin Hill se ale rychle přesunul a místo u přední tyče utěsnil.

32:55
    Connor McDavid si z rohu kluziště najížděl před bránu, ale obránci spolu s brankářem jeho snahu přečetli.

32:19
    Brayden McNabb vyhodil kotouč přes všechny čáry, takže Edmonton se bude muset dostávat do zóny soupeře znovu.

31:59
    McDavid hned na začátku přesilovky našel Boucharda, který posunul na pravou stranu. Draisaitlovu střelu z první zastavil Hill.

31:49
    William Carrier – 2 min., držení.

31:16
    První formace domácích kombinovala u mantinelu, ale McDavid mnoho prostoru nedostal.

30:28
    Derek Ryan musel počkat, až jeho spoluhráči vyklidí útočnou třetinu. Poté vjel dopředu a zápěstím zakončil. Snadná práce pro Hilla.

29:44
    Adin Hill musel dávat pozor, Draisaitl pálil od modré čáry rychle a pohotově.

29:16
    Kailer Yamamoto se snažil prosadit v předbrankovém prostoru, ale rychleji zapracovali hosté.

28:37
    William Carrier zabojoval u mantinelu a hosté následně opět kotouč získali. Je nutno doplnit, že druhá třetina patří Vegas nejen výsledkově. Edmonton za devět minut vystřelil mezi tři tyče jen jednou.
    27:44 Jonathan MARCHESSAULT - 2:3

27:44
    Edmonton je v problémech! Znovu se činila první lajna Vegas, která to vykombinovala skvěle. Barbašev posunul na levý kruh Martinezovi, jehož dělovku vyrazil brankář Skinner nad sebe. Kotouč se najednou ocitl volný na brankovišti a JONATHAN MARCHESSAULT měl jednoduchou práci. 2:3. Asistence: Alec Martinez a Ivan Barbašev.

27:12
    Ryan Nugent-Hopkins si najížděl za obránce na chytrou žabičku spoluhráče, ale rychlejší byl v danou chvíli zadák Golden Knights.

26:38
    Po reklamní pauze už pokračujeme ve hře. Kailer Yamamoto si zpracovával kotouč do jízdy, ale pomohl si vysokou holí.

25:34
    Brett Howden si klepl o kotouč po přistrčení Stephensona, ale zhruba metr mu chyběl k tomu, aby zakončil.
    24:26 Jonathan MARCHESSAULT - 2:2

24:26
    V uplynulých dvou minutách si hosté vytvořili převahu a nyní jsou po zásluze odměněni. Shea Theodore nahazoval kotouč od modré čáry, přičemž Ivan Barbašev jej perfektně naslepo sklepl na pravou stranu. Tam se ocitl volný JONATHAN MARCHESSAULT, jenž dostal puk do poloprázdné klece. 2:2. Asistence: Ivan Barbašev a Shea Theodore.

23:49
    Hosté si nyní vytvořili tlak, ale předbrankový prostor měl Edmonton pokrytý dobře.

23:02
    Jeden z domácích beků to neudělal dobře, poněvadž trefil prvního bránícího hráče. Hosté vyrazili do přečíslení, které táhl Chandler Stephenson, jenže přihrávku nepředal na hokejku Howdena dobře.

22:32
    Zach Hyman si udělal místo za brankou, ale přihrávku přesně na hůl kolegy nabídnout nedokázal.

22:00
    Ivan Barbašev si z ničeho nic najel před bránu, ale kvalitní přihrávku spoluhráče netrefil. Toto byla pro Vegas zajímavá možnost.

21:47
    Eichel zpoza brány hledal před brankovištěm Marchessaulta, jenž byl ale zablokován. Skinner poté lapačkou přerušil hru.

21:12
    Warren Foegele se snažil postrčit touš dopředu na Ryana, ale přesní nyní hokejisté v modrých dresech úplně nebyli.

20:40
    Teddy Blueger projel do útočného pásma, ale tam mnoho prostoru neměl, a tak musel černou gumu jen nahodit.

20:01

Viděli jsme v podání obou celků výborný vstup do utkání. Už v první minutě jsme se dočkali tref Reillyho Smithe a Connora McDavida. Jen o pár desítek vteřin později pak skóroval také Warren Foegele, ale následně se už hra spíše srovnala. Větší šance jsme následně neviděli, a proto po dvaceti minutách odchází do kabin spokojenější domácí, kteří vedou 2:1.

Střely na branku po 1. třetině: 15 – 7

20:00

19:15
    V plném proudu už je poslední minuta této třetiny. Domácí se snaží v útočném pásmu něco vymyslet.

18:36
    Leon Draisaitl pěkně vybídl Ryana Nugent-Hopkinse, který ještě u zadní tyče hledal Kailera Yamamota. Posledně jmenovaný se ale k teči nedostal.

18:02
    Connor McDavid dokázal velice dobře přečíst práci Jonathana Marchessaulta, jenž si už rovnal puk ke střele, ale kanadská hvězda touš vypíchla.

17:33
    Zach Whitecloud pronikl do útočné třetiny tak, že si kotouč nahodil a okamžitě za ním pospíchal.

16:52
    Nicolas Hague si pomohl nahozením. Hosté tedy zakládají další ofenzivní akci.

15:54
    Po delší době se ale připomněli i Rytíři. Brayden McNabb zůstal volný na modré čáře a tedy vystřelil, jenže útočník nesklepl touš mezi tři tyče.

15:09
    Zach Hyman v rychlosti objel bránu, ale mnoho prostoru na zakončení od obránců Vegas nedostal. Stále ale platí, že Olejáři jsou aktivnější.

14:43
    Hill po nahození zastavil hru. Po krátkém přerušení nás čeká buly před ním.

14:29
    Nicolas Roy nedokázal dostat hrací předmět z vlastního pásma, museli mu vypomoct až jeho kolegové.

13:43
    Leon Draisaitl vyprodukoval křížnou přihrávku, která sice napoprvé zakončena nebyla, ale vzápětí se činil obránce Nurse.

12:46
    Adin Hill musel do rozkleku při ráně od modré čáry. Obránci v bílém dresu ale zapracovali a projektil ke svému brankáři doputovat nenechali.

12:18
    Zacha Hymana zastavil ofsajd. Pokračovat budeme po druhé reklamní pauze.

11:58
    Kaneova přihrávka adresáta nenašla, takže dopředu mohli vyrazit hosté.

11:32
    Nicolas Hague před sebou neměl moc prostoru, aby střílel okamžitě, tak černou gumu poslal jen na mantinel.

10:52
    William Carrier se rychle obtočil zpoza brány, avšak Stuart Skinner si prostor u tyče pohlídal svým pravým betonem.

10:29
    Kailer Yamamoto srdnatě bojoval za klecí Vegas, ale mezi dvěma obránci kotouč mezi kruhy naservírovat nedokázal.

09:38
    William Karlsson předvedl v rychlosti manévr, ale mezitím sám upadl na ledovou plochu. Následně poslali domácí kotouč na zakázané uvolnění.

08:44
    Kane v rychlosti poslal puk na modrou čáru, odkud střílel Ekholm, ale pokus švédského beka zapadl pár centimetrů vedle zadní tyče.

07:57
    Draisaitlova chytrá pobídka hledala před brankou soupeře Ceciho, který si ale kotouč nezpracoval ideálně.

07:33
    Ceciho dělovku od modré čáry dokázal hostující brankář vyrazit pravým betonem.

07:09
    Adin Hill musel vyjet za bránu, aby svému celku pomohl s rozehrávkou, nicméně kotouč po mantinelu neposlal úplně nejlépe.

06:34
    Zatím je Edmonton aktivnějším mužstvem. Sice si úplný úvod nepohlídal, ale nyní už na ledě dominuje.

06:02
    Derek Ryan se dostával mezi kruhy ke zpětné přihrávce, ale promáchl.

05:19
    Brett Howden dostal přihrávku od Kolesara a poté vybídl Pientrangela, jehož pokus zaplul těsně vedle tyče.

04:33
    Leon Draisaitl dokázal získat kotouč na vlastní modré čáře a pak si pomohl rychlou přihrávkou se spoluhráčem.

03:43
    Ryan Nugent-Hopkins dostal přihrávku do tandemu a následně rychle zápěstím vystřelil. Adin Hill skvěle zakročil vyrážečkou.

03:29
    Kulakova rána od modré čáry byla hostujícím brankářem vyražena do ochranné sítě. Vhazovat se bude v pásmu Vegas.
    02:43 Warren FOEGELE - 2:1

02:43
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Ve třetí minutě tady máme třetí branku. U branky se velmi dobře zorientoval Ryan, jehož bekhendová přihrávka vybídla mezi kruhy WARRENA FOEGELEHO. Velice rychlé zakončení doputovalo přesně nad lapačku bezmocného Hilla. 2:1. Asistence: Derek Ryan a Ryan McLeod.

01:36
    Ivan Barbašev mohl vzápětí odpovědět na druhé straně, ale nyní jsme už první zákrok na jedné či druhé straně viděli.
    00:55 Connor MCDAVID - 1:1

00:55
    To je začátek utkání jako hrom, domácí okamžitě smazali svou ztrátu! Kulak ještě ve středním pásmu postrčil do pravého křídla na CONNORA MCDAVIDA, jenž ze své první rány parádně vymetl prostor u zadní tyče. 1:1. Asistence: Brett Kulak a Evander Kane.
    00:24 Reilly SMITH - 0:1

00:24
    Hned v první minutě se hosté ujímají vedení! Skinner odehrál kotouč po mantinelu, ale tam nezapracoval úplně nejlépe Mattias Ekholm, který poslal kotouč mezi kruhy, kde stál REILLY SMITH, jehož pohotová rána zapadla k tyči. 0:1. Bez asistence.

00:01

Edmonton Oilers: Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Ryan, R. McLeod, Foegele – Janmark, Bjugstad, Kostin.
    Trenér: Jay Woodcroft

Vegas Golden Knights: Hill (Quick) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Marchessault, Eichel, Barbašev – N. Roy, Karlsson, R. Smith (A) – Stone (C), Stephenson, Howden – Kolesar, Blueger, Carrier.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: McCauley, O’Rourke – Alphonso, Murchison.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Hokejisté Golden Knights v základní části ovládli Západní konferenci a nyní jsou na nejlepší cestě se posunout do semifinále, kde už postoupily celky Caroliny a Floridy. Vegas na úvod tohoto play-off sice prohrálo s Winnipegem, pak ale zvládlo čtyři utkání v řadě a sérii celkem snadno vyhrálo. S Edmontonem to bylo po čtyřech zápasech nerozhodně, ale možná klíčovou pátou bitvu vyhrál druhý nejmladší celek soutěže poměrem 4:3, zaskvěl se především na konci druhé třetiny. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je útočník Jack Eichel, jenž letos hraje své první play-off v kariéře. Zatím má na kontě šest branek a sedm asistencí.

EDMONTON OILERS

Edmonton skončil po základní části na druhé pozici v Západní konferenci a po ní se tedy zařadil mezi užší favority na zisk Stanleyova poháru. Už v minulé sezoně dokráčel až do konferenčního finále, vyřadil Los Angeles a Calgary, avšak v semifinále NHL podlehl pozdějšímu vítězi z Colorada. Také v tomto ročníku Olejáři přešli přes Krále z Los Angeles, které porazili 4:2 na zápasy. Před dnešním duelem jsou ale na hraně vyřazení, poněvadž Rytíři vedou 3:2 na zápasy. Podaří se Edmontonu sérii zvrátit na svou stranu? Nejproduktivnějším hráčem mužstva a zároveň nejproduktivnějším hráčem play-off je Connor McDavid se sedmi góly a dvanácti asistencemi. Hned za ním je Leon Draisaitl.

Průběh série

1. zápas
    Vegas – Edmonton 6:4

Branky a nahrávky: 5. Barbašev (N. Roy), 10. Amadio (Karlsson, Whitecloud), 19. Stone (R. Smith, Pietrangelo), 43. Barbašev (Whitecloud, Eichel), 44. Stephenson (Stone, Howden), 60. Eichel – 4. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 20. Draisaitl (Hyman, Ekholm), 42. Draisaitl (Hyman, Bouchard), 49. Draisaitl (McDavid, Ekholm)

2. zápas
    Vegas – Edmonton 1:5

Branky a nahrávky: 42. Barbašev (Stone) – 3. Draisaitl (Bouchard, McDavid), 8. Bouchard (Nugent-Hopkins, Hyman), 12. McDavid, 17. Draisaitl (Yamamoto, Hyman), 32. McDavid (Nugent-Hopkins, Bouchard)

3. zápas
    Edmonton – Vegas 1:5

Branky a nahrávky: 3. Foegele (Ryan, R. McLeod) – 5. Marchessault (Eichel), 20. Marchessault (Eichel), 28. Whitecloud (R. Smith, Hague), 31. Eichel (McNabb), 38. Stephenson (N. Roy)

4. zápas
    Edmonton – Vegas 4:1

Branky a nahrávky: 7. Bjugstad (Kostin), 8. Bouchard (McDavid, Nugent-Hopkins), 14. Ekholm (Draisaitl, Yamamoto), 35. Nugent-Hopkins (McDavid, Nurse) – 46. N. Roy (Carrier, Theodore)

5. zápas
    Vegas – Edmonton 4:3

Branky a nahrávky: 4. Eichel (Martinez, Marchessault), 35. Stone (Eichel, Marchessault), 35. R. Smith (Barbašev, Karlsson), 36. Hague (Eichel, Marchessault) – 4. McDavid (Nugent-Hopkins, Hyman), 10. Hyman (Nugent-Hopkins, Bouchard), 43. McDavid (Bouchard)

Hezké pondělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na šestý duel série mezi Edmontonem a Vegas. Úvodní buly utkání padne krátce po 4:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 1. McDavid (Kulak, E. Kane), 3. Foegele (Ryan, R. McLeod) – 1. R. Smith, 25. Marchessault (Barbašev, Theodore), 28. Marchessault (Martinez, Barbašev), 39. Marchessault (Pietrangelo, Eichel), 60. Karlsson (N. Roy, R. Smith)

Edmonton Oilers: Skinner (41. Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), E. Kane – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Ryan, R. McLeod, Foegele – Janmark, Bjugstad, Kostin.

Rozhodčí: McCauley, O’Rourke – Alphonso, Murchison

Diváci: 18 347