Inter – AC Milán 1:0 (kon.)
Inter Milán
1:0 (0:0)
AC Milán
Úterý 16.05.2023, 21:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán • Liga mistrů • Semifinále

Ještě připomenu, že Inter Milán je posledním italským týmem, který dokázal Ligu mistrů ovládnout. V roce 2010 ve finále porazil Bayern Mnichov. (22:56:40)

Inter Milán se ve finále utkání s Manchesterem City nebo Realem Madrid. O druhém finalistovi se rozhodne ve středu večer. Finále je na programu 10. června.

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:22.

Je konec! Inter Milán poráží AC Milán 1:0 a postupuje do finále Ligy mistrů. Ve 12. minutě hrozil Brahim Díaz, jehož ránu Onana lapil. Ve 38. minutě měl další obrovskou šanci AC Leao, ale střelou s falší těsně minul zadní tyč. Následně mohl odpovědět Inter, nicméně Džekovu hlavičku Maignan reflexivně vyrazil. Po změně stran jsme sledovali spíše soubojové utkání s minimem šancí. Až v 74. minutě se do míče opřel Lautaro Martínez a střelou do dolního rohu rozhodl o vítězství domácích. V 78. minutě přidat pojistku, ale Maignan jeho ránu vyškrábl.

90+3

90+2
    Robin Gosens přenechal míč Bastonimu, který odcentroval na malé vápno, ale jeho pobídka prolétla šestnáctkou bez jakékoliv teče.

90+1
    Nastavují se tři minuty!

90
    Theo Hernández poslal centr do pokutového území, ale Giroud tísněn dvojicí soupeřů se k zakončení neprobil. Obrana Interu dnes hraje na jedničku.

89
    Romelu Lukaku svedl souboj s Tomorim na hranici velkého vápna, ale důrazný anglický stoper jej odstavil. Následně byl faulován Kalulu.

88
    Bastoni dnes hraje skutečně velmi povedené utkání. Tentokrát se dostal tělem před soupeře ve vápně a sebevědomě míč vyvezl.

87
    Maignan nakopl míč na polovinu soupeře, ale Olivier Giroud hlavou prodloužil míč jen do míst, kde kralovala defenziva Interu Milán.

86
    AC se sice tlačí na polovinu svého soupeře, jenže kombinace hráčů v černočerveném se stále odehrává daleko od pokutového území.

85
    Střídání v týmu Inter Milán:
    ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Joaquín Correa,
    ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Roberto Gagliardini.

84
    Sandro Tonali rovněž poslal vysoký nákop na hranici velkého vápna, nicméně obrana Interu Milán znovu zakročila.

83
    Giroud skvěle zalepil nákop brankáře, roztáhl hru na levou stranu, ale Leao nadýchaným centrem nenašel nikoho ze spoluhráče.

82
    Žlutá karta pro tým Inter Milán (Lautaro Martínez).

82
    V posledních minutách hráčům obou týmů začínají téct nervy. O něco impulzivnější jsou hráči AC Milán, kterým utíká postup do finále mezi prsty.