AC Milán – Inter 0:2 (kon.)
AC Milán
0:2 (0:2)
Inter Milán
Středa 10.05.2023, 21:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán • Liga mistrů • Semifinále

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (23:05:29)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 9:8. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:16.

Inter vyhrál první utkání semifinále Ligy mistrů nad AC Milán 2:0 a jsou tedy blíže k postupu do finále nejprestižnější klubové soutěže světa. Inter měl fantastický vstup do utkání, už po jedenácti minutách vedl 2:0. Nejprve se prosadil po rohovém kopu Edin Džeko a jen o tři minuty později se trefil trestuhodně volný Henrich Mchitarjan. Inter mohl vést ještě výraznějším rozdílem, jenže dalekonosná střela Calhanoglua zasáhla jen tyč a nařízenou penaltu po pádu Martíneze nakonec rozhodčí Gil Manzano odvolal. AC toho směrem dopředu moc nepředvedlo, brankář Interu Onana nemusel ani jednou zasahovat.

Ve druhém poločase se už Inter soustředil hlavně na bránění a dařilo se mu to výborně, AC se až na jednu výjimku do šance nedostalo. Tou výjimkou byla střela Tonaliho v 63. minutě, která trefila tyč branky Interu. Až v nastaveném čase AC Milán trefil branku Interu, střela Pobegy ale byla neškodná.

90+5

90+5
    Rozhodčí Gil Manzano píská útočný faul a nic víc už se dnes nestane.

90+4
    V poslední minutě zápasu se sice hraje na útočné polovině AC Milán, ale zatím daleko od branky Interu.

90+2
    Až nastaveném čase druhého poločasu se AC dostalo k první střele mezi tři tyče. Na svědomí ji měl Tommaso Pobega, ale mířil jen doprostřed branky na připraveného Onanu.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty,

90
    Marcelo Brozović už se chystal střílet z hranice šestnáctky, ale skvělým obranným skluzem mu míč vypíchl Fikayo Tomori.

90
    Před branku AC přilétl centr, který se však stal pochoutkou brankáře Maignana.

89
    Teď navíc mohou hráči Interu ohrozit branku soupeře po faulu AC.

88
    První zápas semifinále Ligy mistrů se už pomalu blíží svému konci, ve druhé půli nebude důvod k nějakému dlouhému nastavení. Inter zatím zvládá druhou půli takticky výborně.

86
    Tommaso Pobega sebral míč Bastonimu a pak ho ještě nepříjemně přišlápl. To muselo být pro obránce Interu hodně bolestivé.

85
    Theo Hernández vzal exekuci přímého kopu na sebe, střela mu ale vůbec nevyšla, vysoko přestřelil branku.

84
    Vše se nyní stěhuje před branku Interu, protože jeho soupeř bude zahrávat standardní situaci.