Manchester City – Real Madrid 4:0 (kon.)
Manchester City
4:0 (2:0)
Real Madrid
Středa 17.05.2023, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Liga mistrů • Semifinále

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:56:34)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:14.

Je konec. Manchester City slaví postup do finále po dominantní celkové výhře 5:1 nad Realem Madrid!
    Od úvodního výkopu se hrálo prakticky pouze na jednu bránu. Ve 13. minutě mohl Haaland otevřít brankový účet, ale jeho hlavičku vyrazil na brankové čáře Courtois. O osm minut později se norský kanonýr dostal do ještě lepšího zakončení, ale belgický brankář předvedl ještě excelentnější zákrok! Ve 23. minutě už ale Manchester zaslouženě skóroval. De Bruyne přihrávkou skrze obranu našel Silvu a ten zakončil k bližší tyči. Ve 35. minutě mohl možná zvrátit osud zápasu Kroos, ale jeho pumelice z dálky orazítkovala břevno. Nedáš, dostaneš. O dvě minuty později se totiž právě Silva dostal ke hlavičce po sražené střele a tu umístil k pravé tyči.
    Začátek druhé části byl ze strany domácích trochu pomalejší a v 51. minutě se ujal přímého kopu Alaba, jehož tvrdou ránu dokázal Ederson vyrazit. Následně byl k vidění zápas nahoru dolů a v 73. minutě Courtois také napotřetí vychytal Haalanda. O tři minuty později si ale vsítil vlastní branku Éder Militão. V nastavení zápasu se ještě po pár minutách na hrací ploše prosadil Julián Álvarez.
    Manchester City porazil Real Madrid celkově 5:1.

90+3
    90+3. Manchester City postupuje do finále Ligy mistrů, kde se utká s Interem Milán!

90+3
    Etihad Stadium je nyní zaplavené vlajkami fanoušků a Manchester City oslavuje postup do finále Ligy mistrů!
    90+1. Julián ÁLVAREZ - 4:0

90+1
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Hřebík do rakve. Nejprve přišla ztráta míče ve středu hrací plochy a posléze Phil Foden předvedl famózní přihrávku skrze obranu na JULIÁNA ÁLVAREZA, který zakončil přesně k levé tyči. Asistence: Phil Foden.

90+1
    Jack Grealish ještě obdržel žlutou kartu v nastavení, kdy podkopl soupeře.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

89
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Julián Álvarez.

88
    Centr Auréliena Tchouaméniho bez problémů odvrátil Stones a Manchester má balón opět na svých kopačkách.

87
    Momentálně není moc co popisovat. Citizens drží míč na polovině soupeře a nechtějí jej pustit.

85
    Nepřesná přihrávka Benzemy a Manchester si tak bude opět užívat míč na své straně.

84
    ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Phil Foden.

83
    Centr z kopačky Viníciuse přišel pozdě. Real Madrid je ale opět u balónu a snaží se vytvořit nátlak.

82
    Karim Benzema a také Dani Ceballos se dostali uvnitř vápna ke střelám, ale Ederson obě pokryl a nechce inkasovat.

81
    Manchester City opět drží bezpečně míč na svých kopačkách a nechce dopustit nějakého nečekaného zkratu.

Michal Raška

Branky: 23. B. Silva (De Bruyne), 37. B. Silva, 76. Akanji (De Bruyne), 90+1. J. Álvarez (Foden)

Karty:   50. R. Dias (MAC), 62. Gündoğan (MAC), 90+1. Grealish (MAC) – 56. Carvajal (REA), 75. Camavinga (REA)

Manchester City: Ederson – Walker, R. Dias, Akanji – B. Silva, Stones, Rodri, Grealish – De Bruyne (84. Foden), Gündoğan (C) (79. Mahriz) – Haaland (89. J. Álvarez).
    Náhradníci: Carson, Ortega – Laporte, K. Phillips, S. Gómez, Palmer, Lewis.

Trenér: Pep Guardiola

Real Madrid: Courtois – Carvajal (80. Vázquez), Militão, Alaba, Camavinga (80. Tchouaméni) – Valverde, Kroos (70. Asensio), Modrić (63. Rüdiger) – Rodrygo (80. Ceballos), Benzema (C), Vinícius Júnior.
    Náhradníci: Lunin – Vallejo, Nacho Fernández, E. Hazard, Odriozola, F. Mendy, M. Díaz.

Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Marciniak – Sokolnicki, Listkiewicz