Cádiz – Valladolid 2:0 (kon.)
Cádiz CF
2:0 (0:0)
Real Valladolid
Pátek 19.05.2023, 21:00 • Estadio Nuevo Mirandilla (Cádiz) • Španělská LaLiga • 35. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (22:58:06)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:18.

Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Cádiz po vítězství 2:0 nad Valladolidem zapisuje do tabulky důležité tři body v boji o setrvání v nejvyšší soutěži.

Úvodní minuty zápasu připomínaly pořádný boj. Ani jeden z týmů nedal tomu druhému nic zadarmo. Ve dvanácté minutě se domácí prokombinovali až do vápna, ale před Guardiolou stačil zasáhnout Sánchez. Následně po půlhodině hry fauloval v šestnáctce Al-Jámiq Ramose a Cádiz měl k dispozici penaltu. Tu však Rubén Alcaraz poslal jen do břevna a skóre se neměnilo.

Dlouho po změně stran vše pokračovalo v nastaveném trendu. Až dvacet minut před koncem seběhl z pravé strany více k ose trávníku Théo Bongonda a parádní ránou o břevno překonal Masipa poprvé. O pár chvil později fauloval ve vápně Sánchez a Bongonda přidal z penalty pojišťovací branku Cádizu. Když v 81. minutě inkasoval přímou červenou kartu Martin Hongla, tak už Valladolidu nezůstalo příliš možností ke zvratu.

90+4

90+4
    Mamadou Mbaye taktickým faulem zastavit rozvíjející se akci hostů. Je z toho žlutá karta pro domácího obránce.

90+3
    Nakonec centroval do vápna Monchu. Na první tyči dokázal tečovat míč Gonzalo Plata, ale Ledesma předvedl povedený zákrok.

90+2
    Kenedy skončil po souboji se Sobrinem na trávníku. Hosté chtěli rychle rozehrát, ale to jim nebylo umožněno.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.

90
    Hosté sice drží balon, ale nemohou se dostat do blízkosti vápna. Cádiz už se soustředí pouze na obranu.

89
    Střídání v týmu Cádiz CF:
    ze hřiště odchází Théo Bongonda, přichází Santiago Arzamendia.

88
    Přece jen se hosté dostali do vápna. Skluzem musel celou situaci hasit Mamadou Mbaye. Následný rohový kop už nebezpečí nepřinesl.

87
    Nepřesnosti na obou stranách. U středového kruhu kombinoval Aguado s Monchem, ale do zavřené obrany se hostům nedaří dostat. San Emeterio dostává žlutou kartu za zbytečné dohrání soupeře.

86
    Od Masipa putoval balon daleko na útočnou polovinu hostujícího týmu. Larin však hned prohrál hlavičkový souboj a domácí tak mohli opět míč odkopnout.

85
    Cádiz se snaží držet balon ve své moci. Do útoku sice mohl jít Escalante, ale přihrávku na střídajícího Lozana nedal přesnou.

84
    Na trávníku zůstal po rohovém kopu střídající Álvaro Aguado, ale po přiběhnutí rozhodčího se zvedá a může se pokračovat v zápasu.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Už to vypadá, že si domácí Cádiz dojde pro důležité tři body.