Finsko – Slovinsko 2:0 (kon.) | Gibraltar – Francie 0:3 (kon.) | Řecko – Irsko 2:1 (kon.)
Lotyšsko – Turecko 2:3 (kon.) | Wales – Arménie 2:4 (kon.) | S. Makedonie – Ukrajina 2:3 (kon.)
Malta – Anglie 0:4 (kon.) | San Marino – Kazachstán 0:3 (kon.) | Dánsko – Sev. Irsko 1:0 (kon.)
Kosovo – Rumunsko 0:0 (kon.) | Bělorusko – Izrael 1:2 (kon.) | Andorra – Švýcarsko 1:2 (kon.)
Gibraltar
0:3 (0:2)
Francie
Pátek 16.06.2023, 20:45 • Estádio Algarve Faro-Loulé (Portugalsko) • Kvalifikace ME • Skupina B

Držení míče: 29 % : 71 %.
    Střely na branku: 0:9. Střely mimo: 3:16. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 4:6. (22:39:47)

Je dobojováno. Francouzi se ještě ve druhém poločase prosadili a navýšili své vedení na rozdíl tří branek. Poté si vypracovali další šance, ale několikrát zvonila tyč či břevno. Domácí ale s velkým favoritem drželi krok a nedovolili žádný velký debakl. Francouzi tak získali povinné tři body do tabulky, upevnili si první pozici v tabulce ve skupině B a žádné překvapení nedopustili.

90+3

90+3
    Ani nyní se domácí hráči čestného úspěchu nedočkali a Francouzi hned balon odkopli daleko až na polovinu svého soupeře.

90+2
    Vůbec první roh zahrávali hráči Gibraltaru, ve vápně sice bylo poněkud rušno, ale Francie se ubránila a hned vybojovala další rozehru od rohového praporku.

90+1
    Nastavují se ještě tři minuty nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločasu.
    90. Disasi trefil břevno

90
    Axel Disasi hlavou zblízka po rohovém kopu orazítkoval břevno gibraltarské branky!

88
    Francouzi jsou stále na polovině Gibraltaru a ještě se snaží o navýšení náskoku.

86
    Aurélien Tchouaméni si naběhl těsně před branku soupeře a hlavou zakončil, ale trefil se jen nad břevno Coleingovy svatyně.

84
    Střídání v týmu Gibraltar:
    ze hřiště odchází Nicholas Pozo, přichází Joseph Chipolina.

84
    Střídání v týmu Francie:
    ze hřiště odchází Ibrahima Konaté, přichází Axel Disasi.

83
    Ousmane Dembélé odehrál míč od rohového praporku, ten se sice dostal do pokutového území, ale tam si ho sebrala obrana Gibraltaru a poslala pryč do branky Coleinga.

80
    Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, uvidíme, zda sudí ještě nějakou tu minutku navíc nastaví. Francie vybojovala další rohový kop.

79
    ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Youssouf Fofana.
    78. Aymen MOUELHI - 0:3

78
    Francie právě vstřelila branku!
    A je to 0:3. Kylian Mbappé centroval míč před branku soupeře, kde ho chtěl dostat do bezpečí AYMEN MOUELHI, místo toho ale vlastním gólem skóruje do sítě a dává Francii tříbrankový náskok – 0:3.

77
    Další rohový kop zahráli Francouzi, míč se snesl do pokutového území, kde ho nejprve hlavou srazil jeden z beků Gibraltaru a následně pak si míč sebral Coleing a odkopne ho za francouzské území.

76
    Kylian Mbappé dostal z pravé strany přihrávku do pokutového území, ale nedokázal ji dobře zpracovat. Následoval další zisk míče pro Francii. Z těžké pozice pak střílel Aurélien Tchouaméni a jeho pokus kryje Coleing.

Vendula Zdražilová

Branky: 3. Giroud (K. Coman), 45+3. Mbappé (pen.), 78. Mouelhi (vla.)

Karty:   45+2. Julio Ribas (GIB)

Střely na branku: 0:9. Střely mimo: 3:16. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 4:6.
    Gibraltar: Coleing – R. Chipolina (C), Lopes, Ronan (72. Wiseman), Olivero – Britto, Sergeant, El Hmidi (60. Mouelhi) – Hartman (60. Annesley), Casciaro (60. De Barr), Pozo (84. J. Chipolina).
    Náhradníci: Banda, Hankins – Jolley, Ballantine, Hernandez, Coombes, Peacock.

Trenér: Julio Ribas

Francie: Samba – Pavard, W. Fofana, Konaté (84. Disasi), T. Hernández – Griezmann (66. Nkunku), Tchouaméni, Camavinga (79. Y. Fofana) – K. Coman (66. Dembélé), Giroud (66. Kolo Muani), Mbappé (C).
    Náhradníci: Maignan, Aréola – Upamecano, Koundé, B. Kamara, K. Thuram, Veretout.

Trenér: Didier Deschamps

Rozhodčí: Aranovskij (UKR) – Slončak (UKR), Matyaš (UKR)