Finsko – Slovinsko 2:0 (kon.) | Gibraltar – Francie 0:3 (kon.) | Řecko – Irsko 2:1 (kon.)
Lotyšsko – Turecko 2:3 (kon.) | Wales – Arménie 2:4 (kon.) | S. Makedonie – Ukrajina 2:3 (kon.)
Malta – Anglie 0:4 (kon.) | San Marino – Kazachstán 0:3 (kon.) | Dánsko – Sev. Irsko 1:0 (kon.)
Kosovo – Rumunsko 0:0 (kon.) | Bělorusko – Izrael 1:2 (kon.) | Andorra – Švýcarsko 1:2 (kon.)
Severní Makedonie
2:3 (2:0)
Ukrajina
Pátek 16.06.2023, 20:45 • Nacionalna arena • Kvalifikace ME • Skupina C

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:23. (22:44:51)

Zápas dvou naprosto rozdílných poločasů končí vítězstvím favorita, který sice hodinu hry nepředvedl naprosto nic, ale povedeným úsekem hry dokázal stáhnout dvoubrankový náskok a v přesilovce dokonce hlavičkou Viktora Cygankova skóre otočit. Ukrajina vytěžila z minima maximum, konkrétně ze tří přímých střel za celý zápas tři branky i tři body.
    Makedonský výkon měl opačnou trajektorii, po vynikající čtvrthodině před přestávkou se domácím vymstila opatrná hra na údržbu, s jakou vyrukovali do druhého poločasu.

90+4

90+4
    Ukrajinci ještě vybojovali roh, ale Sudakov rozehrál na nejkratší vzdálenost a se spoluhráči jen kombinuje u praporku a čeká na závěrečný hvizd.

90+4
    Hostům se daří kouskovat závěr zápasu a nepouštět domácí celek na dostřel.

90+3
    Ukrajina provádí ještě jednu změnu v sestavě:
    ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Olexandr Zubkov.

90+1
    Střídání v týmu Severní Makedonie:
    ze hřiště odchází Vladica Brdarovski, přichází Dorian Babunski.

90
    Rozhodčí Fähndrich nastavuje čtyři minuty.

90
    Taktické střídání v mužstvu Ukrajiny:
    ze hřiště odchází Mychajlo Mudryk, přichází Serhij Sydorčuk.

90
    Alioski fauloval Cygankova, hosté teď i v přesile už jen zkušeně tahají čas.

88
    Ukrajinci se zatáhli do obrany a bez větších nesnází čelí platonickému tlaku.

87
    Dnešní utkání sleduje 16 500 diváků.

85
    Spěchat teď musejí domácí fotbalisté, v oslabení to ale budou mít proti favoritovi nesmírně těžké.
    83. Viktor CYGANKOV - 2:3

83
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Obrat ve skóre zařídil VIKTOR CYGANKOV, který si naběhl mezi beky na nadýchaný pas Mychajla Mudryka a hlavičkou pod břevno přehodil Dimitrievského, který si opět sáhne na míč až když ho půjde lovit ze své sítě.

80
    Matvijenkův faul zezadu teď aspoň chvilkově uvolní domácí celek ze sevření.
    78. Cygankov zblízka přehodil Dimitrievského i jeho bránu

78
    Vzápětí ale mohl dokonat obrat Viktor Cygankov po skvělém křížném pasu Georgije Sudakova. Skákavý míč minul poslední skluzující domácí hráč, zakončující fotbalista Girony však zblízka s makedonským brankářem překopl v největší šanci hostů i jeho bránu.

78
    Třetí ukrajinský roh kopal Sudakov, domácí se ubránili.

Karel Jedlička

Branky: 31. Bardhi (pen.), 39. Elmas (S. Ristovski) – 62. Zabarnyj (Cygankov), 67. Konoplja (Mudryk), 83. Cygankov (Mudryk)

Karty:   8. S. Ristovski (MAK), 55. Musliu (MAK) – 45+1. Dovbyk (UKR)   72. Musliu (MAK)

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:23.
    Severní Makedonie: Dimitrievski – S. Ristovski /C/, Zajkov, Musliu, Alioski – Bardhi, Ademi (65. Atanasov), Aškovski (65. Brdarovski, 90+1. Dor. Babunski) – Trajkovski (75. Doriev), Nestorovski (65. M. Ristovski), Elmas.
    Náhradníci: Iliev, Šiškovski – Velkovski, Manev, Dav. Babunski, Elezi, Dimoski.

Trenér: Stojanovski

Ukrajina: Trubin – Tymčyk (46. Konoplja), Zabarnyj, Matvijenko, Mykolenko – Cygankov (90+3. Zubkov), Stěpaněnko, Sudakov, Mudryk (90. Sydorčuk) – Jarmolenko /C/ (66. Malinovskyj), Dovbyk (46. Vanat).
    Náhradníci: Buščan, Lunin – Sobol, Svatok, Kryvcov, Bujalskij, Ignatěnko.

Trenér: Rebrov

Rozhodčí: Fähndrich – De Almeida, Erni (SUI)