Zlín – Žilina 2:2 (kon.) | Dunajská Streda – Rapid Buk. 1:1 (kon.) | Příbram – Dukla Praha 2:2 (kon.)
Michalovce – Humenné 0:0 (kon.) | Č. Budějovice – Vlašim 1:2 (kon.) | Jablonec – Karkonosze 5:2 (kon.)
FC Košice – Ružomberok 2:3 (kon.) | Plzeň – Táborsko 8:2 (kon.) | Ostrava – Myjava 8:1 (kon.)
Hr. Králové – Vyškov 3:1 (kon.) | B. Bystrica – Považská Bystrica 4:0 (kon.) | Hajduk Split – Trnava 1:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
8:1 (3:0)
TJ Spartak Myjava
Středa 28.06.2023, 17:00 • Havířov - Prostřední Suchá • Přípravný zápas • . kolo

Skončilo nám přípravné utkání, ve kterém FC Baník Ostrava zvítězil vysoko nad TJ Spartak Myjava 8:1. Baník vystřídal kompletní dvě jedenáctky, zastřílel si a spravil si chuť po porážce se Skalicí. Naopak Myjavě vstup do přípravy nevyšel. (18:45:20)

90

90
    Baník kombinuje s míčem, zřejmě už tento zápas takhle i dohraje. Hlavní rozhodčí nemá důvod nastavovat a zřejmě tento zápas ukončí hned po uplynutí devadesáté minuty.

89
    Dělovka z hranice šestnáctky jen prolétla kolem branky Baníku.

88
    Spartak bude mít k dispozici rohový kop.

87
    Blíží se konec zápasu, Baník se pomaluje může v hlavách přesměrovat na soustředění v Polsku, které jej čeká. Naopak Myjava si takhle vstup do přípravy nepředstavovala a určitě bude mít na čem pracovat.

86
    Tomáš Rigo si na svou premiérovou trefu v Baníku bude muset ještě počkat. Smékal předložil míč na malé vápno, kde právě Rigo operoval a doklepl míč do branky. Nicméně radost byla předčasná, pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd.

85
    Obrana Baníku se ubránila, Letáček bez práce.

84
    Myjava se snažila vymyslet něco na útočné polovině, vybojovala po chvilce alespoň rohový kop.

82
    Obrana Spartaku musí být stále v pozoru, valí se na ní jeden útok za druhým. Nyní centr Buchty nenašel nikoho na malém vápně.

81
    Mohlo se znovu měnit skóre, Fadairo vysunul do brejku Šína, ten poté přenechal míč Smékalovi, který ale přes obránce nezakončil.
    80. BUCHTA - 8:1

80
    Baník právě vstřelil branku! DAVID BUCHTA přidává druhou branku v zápase a stav se znovu navyšuje! Střelec branky si navedl míč na střed a střelou na přední tyč překonal bezmocného brankáře. – 8:1.

79
    Pohledná kombinace Baníku, do které se zapojila většina útoku. Smékal ale ve finální fázi zklamal.

77
    Kombinuje i Letáček, který si určitě bude dlouho vyčítat chybu před obdrženou brankou.

76
    Baník stále na útočné polovině, nepolevuje a snaží se přidat nějakou branku.

75
    Šín v ofsajdu a útočné snažení Baníku je zastaveno.

74
    Smékal se dostal do šestnáctky z levé strany a byl v dobré pozici, jeho finální přihrávka ale nebyla čitelná.

73
    Z pravé strany zkoušel zahrozit Frydrych, jeho přízemní centr ale odvrátila pozorná obrana.

72
    Další závar v šestnáctce Myjavy, Šín se ale k zakončení nedostal.

71
    Myjava se držela na polovině soupeře, Měkota a Frydrych ale měli celou situaci pod kontrolou.

70
    Dvacet minut do konce zápasu, Myjava vstup do letní přípravy bude mít celkem hořký. Naopak Baník po zaváhání se Skalicí ukazuje svou sílu. S výkonem bude zřejmě Pavel Hapal spokojen.
    69. JAROŇ - 7:1

69
    Baník právě vstřelil branku! Stává se z toho exhibice! Baník získal míč a podnikl rychlý protiútok, PETR JAROŇ byl na konci celé akce, kdy dorazil míč za záda bezmocného brankáře! – 7:1.
    68. ŠÍN - 6:1

68
    Baník právě vstřelil branku! Velkou chybu v obraně vytvořili i hráči Myjavy a Baník toho samozřejmě trestá! Fadairo a Šín se dostali k míči na hranici vápna, po rychlé kombinaci se ke střele dostal MATĚJ ŠÍN a tvrdou střelou k tyči nedává brankáři šanci! – 6:1.

66
    Spartak znovu v útoku, domácí obrana se musí mít v pozoru.
    65. SMÉKAL - 5:1

65
    Baník právě vstřelil branku! Pátá branka Baníku je na světě! Matěj Šín našel skvělým centrem DANIELA SMÉKALA, který hlavou dokázal dostat míč za záda brankáře Myjavy! – 5:1.

64
    Fadairo poslal míč na Buchtu, který vybojoval alespoň rohový kop.

63
    Rigo se Šínem neúspěšně kombinovali na levé straně hřiště a míč darují soupeři.

62
    Centrovaný míč pouze proletěl velkým vápnem. U míče hráči Myjavy.

61
    Baník se snažil znovu navýšit skóre, centr Šína ale byl sražený na rohový kop.
    60. CASTELLANO - 4:1

60
    Myjava právě vstřelila branku! Dárek Baníku znamená snížení. Brankář Letáček rozehrál na střed hřiště strašidelně, k míči se dostal OSCAR CASTELLANO, který z hranice velkého vápna trefuje odkrytou část branky! – 4:1.

59
    Myjava měla k dispozici standartní situaci, střela ale nemířila mezi tři tyče.

58
    U držení míče to ale končí, brankář Letáček je bez práce a pouze sleduje "obléhání" jeho branky.

57
    V druhém poločase se hráči Myjavy o něco častěji dočkávají možnosti kombinovat s míčem. Nyní dostali možnost zahrávat rohový kop.

56
    Z velké dálky to zkusil Holaň, jeho tvrdá střela ale mířila přesně do míst, kde stál připravený brankář Spartaku.

55
    Jaroň se dobře vrátil a vybojoval míč pro svůj tým, rychle se do dobré šance dostal Smékal, který byl ale dobře ozbrojen.

54
    Baník nepolevuje. Je zřejmé, že i druhá jedenáctka se chce ukázat a neřeší stav. Hraje, jako by výsledek nehrál roli a vytváří si jednu příležitost za druhou.

53
    Zapsat do listiny střelců se nyní mohla další letní akvizice, tentokrát Rigo. Jeho technickou střelu na zadní tyč ale skvělým zákrokem vyrazil brankář na další roh!

52
    Za to Fadairo umí zahrozit! Našel si prostor v šestnáctce a jeho zakončení dokázal brankář vyrazit na rohový kop.

51
    Další akce Baníku, tentokrát Měkota vysunul svého spoluhráče, ani tentokrát ale Smékal nebyl úspěšný.

50
    Na levé straně Šín vysunul Smékala, který ale přes obránce neprošel a nevybojoval ani rohový kop.

49
    Baníku rychlost po odchodu Tanka nezmizela, neboť střídají Fadairo, posila z Liptovského Mikuláše, ukazuje svou zbraň, kterou je rychlost.

48
    Na druhé straně se pokusili zahrozit hráči Spartaku, centr si ale našel Letáček a ukryl míč.
    47. FADAIRO - 4:0

47
    Baník právě vstřelil branku! Velmi dobrý vstup do druhého poločasu! DAVID FADAIRO si naskočil na přesný centr a zakončení hlavou bylo naprosto přesné! – 4:0.

46

Do druhého poločasu nastupuje pouze David Buchta, zbytek hráčů má prozatím odpracováno.

Sestava pro druhý poločas:
    Letáček – Holaň, Šín, Rigo, Smékal, P. Jaroň, Frydrych, Svozil, Měkota, Fadairo, Buchta

Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.

Skončil první poločas přípravného zápasu hraném v Havířově, ve kterém FC Baník Ostrava vede nad druholigovým týmem ze Slovenska TJ Spartak Myjava 3:0. Od prvních minut domácí na hřišti dominovali, vypracovali si několik zajímavých příležitostí, a hned tři byly gólové. Hned v sedmé minutě se prosadil Jiří Boula, o deset minut se do listiny střelců zapsal David Buchta a ve dvaatřicáté minutě zvýšil na 3:0 navrátilec do sestavy Daniel Tetour. Brankář Hrubý neměl moc práce, ale ke konci poločasu si dva zákroky připsal.

45

45
    Almási hledal centrem Tanka, ten na míč nedosáhl. Následně se ke střele z velké dálky dostal Boula, jeho pokus ale nemohl ohrozit branku soupeře.

44
    Velkou chybu v obraně Myjavy nedokázal Tanko s Almásim využít, velké štěstí teď měli hráči Spartaku.

43
    Nyní se ale Hrubý proletěl, neboť střela mířila z velké dálky přesně k tyči. Hrubý si za svůj zákrok zasloužil potlesk z tribun.

42
    Ani teď si Hrubý nepřipíše zákrok, neboť jeden z hráčů Myjavy při převzetí míče podklouzl a nemohl si tak připravit míč na střelu.

41
    Buchta měl celé hřiště před sebou, i tak si ale nepohlídal ofsajdové postavení a hra je zastavena.

40
    Almási v prvním poločase souboje neprohrává. Nyní znovu ukázal, že je velmi silný a vynutil si faul na svou osobu.

39
    Z druhé strany hřiště to zkoušel Almási, jeho centr do vápna ale taktéž nenašel správného adresáta.

38
    Už je to znovu Baník, kdo je na útočné polovině. Bitri poslal dlouhý míč a chtěl najít Ewertona, ten ale míč nestihl.

37
    Po závaru ve vápně Baníku odkopává Bitri míč z brankové čáry! Tohle by byl jinak jasný gól.

36
    Po delší době mohou zahrozit hráči Spartaku, mají k dispozici rohový kop.

35
    Tanko ukazuje, že je velmi rychlým hráčem a obrana soupeře s ním má velký problém. Nyní se dostal za obranu a hledal v šestnáctku Buchtu, přihrávka ale mířila na paty.

34
    Ewerton dlouhým míčem našel v náběhu Buchtu, kterého ale zastavuje hlavní rozhodčí, neboť se hráč Baníku nacházel v ofsajdu.

33
    Rozdíl mezi oběma týmy je od prvních minut znát, Baník kontroluje míč na svých kopačkách, pro Myjavu je to takový kondiční trénink bez míče.
    32. TETOUR - 3:0

32
    Baník právě vstřelil branku! Další skvělá akce svěřenců Pavla Hapala a je to o tři branky! Almási potáhl míč, vyslal do samostatného úniku Tanka, který před bránou ještě předložil míč do prázdné branky DANIELU TETOUROVI, který už měl lehkou práci. – 3:0.

32
    Na druhé straně se do úniku dostal Tetour, tomu ale brankář zmenšil střelecký úhel a se střelou si poradil.

31
    Rychlý přechod do útoku Spartaku zastavuje ofsajd, který signalizuje pomezní rozhodčí.

30
    Boula poslal míč do vápna, Tanko sklepl pod sebe, kde číhal Bitri, ten ale v tísni nedokázal zakončit.

29
    V posledních minutách se hra poněkud uklidnila, oba brankáři jsou bez práce a sledujeme hru mezi šestnáctkami.

28
    Na poslední chvíli byl Blažek obrán o míč a k zakončení se nyní hráči Baníku nedostali.

27
    Myjava zkoušela párkrát zahrozit z rychlého protiútoku, Bitri s Lischkou jsou ale pozorní a zatím si ví rady se soupeřem.

25
    Baník ztratil míč na středu hřiště, Tanko ale ukázal, že umí i bránit, skvěle se vrátil a nepustil soupeře k zakončení.

24
    Hostující brankář boxuje míč do bezpečí, je ale také atakován a hlavní rozhodčí Zbyněk Proske píská faul.

23
    Další tlak Baníku, Ewerton i Boula hledali skulinku v obraně soupeře.. Nakonec se k hlavičce dostal Tanko, který byl dobře ozbrojen. Je z toho alespoň rohový kop.

22
    Baník dlouho kombinoval kolem vápna, nemohl však vymyslet nic nebezpečného. Nakonec z toho byly dva centrované míče, nejdříve od Buchty, poté od Ewertona. Ani jeden pokus ale nenašel útočící hráče.

20
    Vedení Baníku mohlo být výraznější, Almási se natahoval na centr, který zasáhl a zakončil. Pro jeho smůlu však těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.

19
    Druholigový tým ze Slovenska se velmi těžko dostává k míči.. Když už se k němu dostane, tak dobrým napadáním soupeře o něj přijde.

18
    Baník je při chuti, Tanko unikal po levé straně a dostal se až do šestnáctky, jeho střílený centr ale skončil v rukavicích brankáře.
    17. BUCHTA - 2:0

17
    Baník právě vstřelil branku! Je to o dvě branky! Hned po odkopu brankáře se zmocnil míče Tanko, poslal jej Almásimu, kterému skvěle nabíhal DAVID BUCHTA, ten se dostal za obranu a střelou k tyči nedává brankáři žádnou šanci! – 2:0.

16
    Tetour to myslel dobře, hráči jej ale nepochopili a míč skončil až v zámezí. Brankář Spartaku bude odkopávat od své branky.

15
    Tanko faulovaný na útočné polovině a Baník kombinuje poblíž vápna soupeře.

14
    Míč je zpátky u brankáře Hrubého, přes kterého začíná další kombinace.

13
    Almási v další šanci Baníku, tentokrát si našel míč mířící do vápna, jeho pokus ale dokázal brankář Myjavy vyrazit do bezpečí.

12
    Po rychlém brejku se dostal Almási k míči, jeho finální přihrávka byla přesná a našla Buchtu, který tvrdou střelou trefil hráče před sebou. Baník reklamuje hru rukou, sudí ale nechává hru pokračovat.

12
    Lischka hlavičkuje míč daleko ze šestnáctky a domácí obrana se vysouvá vysoko dopředu.

11
    Po ztrátě v řadách Baníku se hosté vydali do rychlého protiútoku, po zákroku Bitriho vybojoval Spartak rohový kop.

10
    Slovenský tým to bude mít od prvních minut velmi těžké, po technické stránce jsou na tom hráči Baníku jinde a budou tak muset přidat na bojovnosti, aby se alespoň částečně vyrovnali soupeři.

9
    Další akci Ostravy zastavuje zdvižený praporek, který signalizuje ofsajdové postavení.

8
    Baník nepolevuje, dál aktivně hraje na polovině soupeře. Nyní to zkoušel kombinací Buchta a Tanko, obrana Spartaku byla pozorná.
    7. BOULA - 1:0

7
    Baník právě vstřelil branku! Domácí se dostávají v úvodu utkání do vedení! Tanko unikl soupeři po pravé straně, předložil míč do velkého vápna, kde se zjevil JIŘÍ BOULA, který se v zakončení nemýlil! – 1:0.

6
    Baník dál kombinuje na polovině soupeře, Tetour a Juroška kombinovali na pravé straně, druhý jmenovaný ale neposlal do vápna přesný centr.

5
    Zajímavý centr do vápna Spartaku, Tanko ani Almási se ale k míči nedostali a hosté odvrací míč do bezpečí.

4
    Hosté operovali na polovině soupeře, nakonec se ale k zakončení nedostali a Hrubý bude rozehrávat od své branky.

3
    Baník od úvodních vteřin kontroluje hru s míčem na svých kopačkách, málem z toho ale byla komplikace, neboť rozehrávka Bitriho byla velmi špatná a vystihl jí soupeř. Naštěstí pro Baník se ale dobře vrátil Tetour a zneškodnil soupeři zakončit.

2
    Hned v úvodu utkání se mohlo měnit skóre! Tanko dostal skvělý míč za obranu, v samostatném úniku se mu ale zamotal míč mezi nohama a obránci jej doběhli.

1
    Český zástupce rozehrál dnešní utkání.

1

-2
    Na hřiště se po delší době vrací Daniel Tetour, mezi novými tvářemi najdeme například Ewertona, který bude v prvním poločase vést tým z pozice kapitána.

-3
    Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

FC Baník Ostrava: Hrubý – Blažek, Lischka, Bitri, Juroška – Buchta, Tetour, Boula, Ewerton – Almási, Tanko
    Náhradníci: Letáček – Holaň, Šín, Rigo, Smékal, P. Jaroň, Frydrych, Svozil, Měkota, Fadairo

TJ Spartak Myjava: Kubica – Arthur, Benovič, Bilovský, Castellano, Copko, Čurík, Spivak, Svatík, Tancík, Toman

Rozhodčí: Zbyněk Proske.

Informace o utkání
    Utkání se odehraje ve středu od 17:00 na hřišti v Havířově – Prostřední Suché. Oba týmy se spolu utkají podruhé, naposled se spolu střetly před osmi lety, v rámci zimní přípravy. Baník pro brankách Davora Kukece a Milana Baroše zvítězil 2:0.

Jedenáctý tým Fortuna Ligy už premiéru v nové sezóně měl, utkal se s jiným Slovenským týmem, a to se Skalicí, které podlehl 1:2. I přes porážku hlavní trenér Baníku Pavel Hapal tým chválil, po náročných trénincích se dostali do zápasu a pokyny plnily. Jedná se o přípravu, výsledek není na prvním místě a to by si měli všichni uvědomovat.

Sestava z minulého zápasu:
    I. poločas: Letáček – Blažek, Bitri, Lischka – Juroška, Rigo, Boula, Šín, Madleňák – Smékal, Kubala.
    II. poločas: Hrubý – Frydrych, Svozil, Měkota – P. Jaroň, Buchta, Holaň, M. Jaroň – Tanko, Smékal, Fadairo.

Slova trenéra Pavla Hapala před zápasem:
    "Někteří hráči už dostanou větší minutáž. Jiní si naopak zahrají poprvé, jako například Daniel Tetour, Ladislav Almási, či Ewerton. Všichni tři dostanou určitý prostor."

"Znovu budeme klást důraz na taktické věci, které trénujeme. Od rozestavění, přes rozehrávku a další věci. Kluci se budou samozřejmě muset vypořádat s tím, že do utkání znovu půjdou z plného tréninku, ale nedá se nic dělat, zvládnout to musí."

Sedmý celek druhé Slovenské nejvyšší soutěže tímto zápasem vstupuje do letní přípravy. Jedná se o první zápas a Spartak prošel výraznější obměnou. S černo-bílým dresem se rozloučila opora a kapitán Štefan Pekár. Hlavním trenérem týmu je Ladislav Hudec, který je zároveň i sportovním ředitelem klubu.

Ve středu se v Havířově odehraje přípravné utkání. FC Baník Ostrava se utká se Slovenským týmem TJ Spartak Myjava a my Vám zápas v tomto textovém přenosu přiblížíme.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Bochňák

Branky: 7. Boula, 17. Buchta, 32. Tetour, 47. Fadairo, 65. Smékal, 68. Šín, 69. Jaroň, 80. Buchta – 60. Castellano

Rozhodčí: Zbyněk Proske