Česko Red – USA cz 5:1 (kon.) | Velká Británie – Kanada West 0:12 (kon.) | Slovensko – Česko White cz 6:1 (kon.)
Švýcarsko – Kanada East 2:12 (kon.)
Velká Británie
0:12 (0:3, 0:5, 0:4)
Kanada West
Čtvrtek 29.06.2023, 16:00 • Svijanská aréna 2 • Mistrovství světa hráčů do 16 let • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

00:01

01:40
    Tým Kanada West právě vstřelil branku!
    Autorem branky je TAYLOR MACKIE. Asistence: Calyb Moore a Maxx Hamelin.
    01:40 Taylor MACKIE - 0:1

04:46
    Vyloučení v týmu Velká Británie:
    Daragh Spawforth – 2 min., hákování.

07:37
    Autorem branky je AIKAN ATWAL. Bez asistence.
    07:37 Aikan ATWAL - 0:2

14:23
    Liam Oughton-Shaw – 2 min., hrubost.

14:43
    Autorem branky je MAXX HAMELIN. Asistence: Reece Gault.
    14:43 Maxx HAMELIN - 0:3

15:00

První třetina byla ve znamení jasné převahy zámořského týmu. Kanada West nepustila soupeře ani k jedné střele a po trefách Mackieho, Atwala a Hamelina vede jasně a zcela zaslouženě o tři góly.

15:01

16:21
    Lewis Brown – 2 min., držení.

16:49
    Autorem branky je TYLER CAVAN. Asistence: Matthew Gard a Nishaan Gill.
    16:49 Tyler CAVAN - 0:4

17:47
    Autorem branky je ZACH EMSLEY. Asistence: Patrik Fiszer.
    17:47 Zach EMSLEY - 0:5

17:47
    Střídání v týmu Velká Británie:
    ze hřiště odchází Midgley, přichází Mroczynski.

18:48
    Autorem branky je CALYB MOORE. Asistence: Maxx Hamelin.
    18:48 Calyb MOORE - 0:6

25:05
    Autorem branky je JACKSON LOVETT. Asistence: Matthew Gard.
    25:05 Jackson LOVETT - 0:7

28:12
    28:12 Jackson LOVETT - 0:8

30:00

Po třiceti minutách hry vedou Kanaďané už o osm gólů. Velká Británie ve druhé části sice smazala nulu v kolonce střel, ale ani jeden z pěti pokusů ke snížení nevedl. To zámořské mužstvo pokračuje v suverénním výkonu a z dvacet střel ve druhé třetině vytěžilo pět gólových zápisů.

30:01

33:56
    Autorem branky je CARTER ZEEBEN. Asistence: Declan Barker.
    33:56 Carter ZEEBEN - 0:9

36:01
    Autorem branky je ETHAN BLAKE. Asistence: Reece Gault a Jorgen Nel.
    36:01 Ethan BLAKE - 0:10

36:01
    ze hřiště odchází Mroczynski, přichází Midgley.

40:09
    Autorem branky je MAXX HAMELIN. Asistence: Calyb Moore a Reece Gault.
    40:09 Maxx HAMELIN - 0:11

40:56
    Autorem branky je MAXX HAMELIN. Asistence: Calyb Moore.
    40:56 Maxx HAMELIN - 0:12

Kanadský tým West naprosto v pohodě dokráčel k jednoznačnému vítězství nad Velkou Británií. O vítězi nebylo od začátku sebemenších pochyb a javorové listy svůj tlak postupně zvyšovaly až ke konečnému skóre 12:0.

Hattrickem se blýskl Maxx Hamelin, dvakrát se mezi střelce zapsal Jackson Lovett a další trefy přidali Taylor Mackie, Aikan Atwal, Tyler Cavan, Calyb Moore, Carter Zeeben, Ethan Blake a Jackson Lovett. Lucas Cochrane si poradil se všemi šesti střelami soupeře a připisuje si čisté konto. (17:37:39)

Jan Hochman

Branky a nahrávky: 2. Mackie (Moore, Hamelin), 8. Atwal, 15. Hamelin (Gault), 17. Cavan (Gard, Gill), 18. Emsley (Fiszer), 19. Moore (Hamelin), 26. Lovett (Gard), 29. Lovett (Gard), 34. Zeeben (Barker), 37. Blake (Gault, Nel), 41. Hamelin (Moore, Gault), 41. Hamelin (Moore)

Velká Británie: Midgley (18. – 37. Mroczynski) – Mullan (C), Brown, Spawforth (A), Davies, Oughton-Shaw, Booth – Marsden, Winstanley (A), Stone – Kamm, Pendall, Mehrvand – Clough, Bolger, Hibbard – Mardell, Bolstridge, Benson
    Kanada West: Cochrane (Sobkow) – Gard, Hart, Correia, Cavan, Diagaf, Gault (C), Fiszer, Nel – Barker, Zeeben, Francis – Mackie, Moore, Gill – Hamelin (A), Emsley, Blake – Andersson, Lovett (A)

Rozhodčí: Josef Vrba, Jakub Musil