Mladá Boleslav – Dukla Praha 4:4 (kon.) | Č. Budějovice – Táborsko 3:3 (kon.) | Zlín – Opava 0:0 (kon.)
Prostějov – Olomouc B 1:4 (kon.) | Lech Poznaň – Liberec 1:3 (kon.) | Líšeň – Petržalka 2:1 (kon.)
Myjava – Vyškov 0:4 (kon.) | Olomouc – B. Bystrica 4:0 (kon.) | Slovácko – Skalica 3:1 (kon.)
Teplice – Vlašim 3:2 (kon.) | Tychy – Karviná 3:2 (kon.) | Plzeň – Chrudim 6:0 (kon.)
Považská Bystrica – Kroměříž 2:1 (kon.) | Brno – Púchov 1:0 (kon.) | FC Košice – Kisvárda FC 1:2 (kon.)
Zagłębie – Michalovce 3:0 (kon.) | Norimberk – Pardubice 1:0 (kon.) | Trenčín – Pohronie 1:1 (kon.)
Slovan Bratislava – Wisła Plock 2:0 (kon.) | Fehérvár – Dunajská Streda 0:5 (kon.)
KKS Lech Poznaň
1:3 (0:1)
FC Slovan Liberec
Sobota 01.07.2023, 11:00 • INEA Stadion, Poznań • Přípravný zápas

Liberec zvládl přátelské utkání s třetím týmem loňské sezony polské nejvyšší soutěže a veze si domů výhru 3:1. Skóre utkání otevřel ve 34. minutě Matěj Chaluš, domácí deset minut po změně stran vyrovnali zásluhou Aleksandra Nadolskiho. Vedení Slovanu vrátil v minutě 72. Filip Horský a definitivní pobobu výsledku dnešního zápasu dal gól Michaela Rabušice z 84. minuty. (12:52:26)

90

89
    Vysoký míč za obranu Liberce našel nabíhajícího útočníka domácích. Ten pálil z voleje k pravé tyči, ale Bačkoviský se vymrštil a míč vyboxoval daleko od své šestnáctky.

86
    Liberec nabídl Poznani standardku, domácí zvolili centr na malé vápno, se kterým si defenziva Liberce poradila na výbornou.
    84. Michael RABUŠIC - 1:3

84
    Liberec právě vstřelil branku!
    Slovan vede už o dvě branky. Po faulu na pravé straně měli Liberečtí k dispozici standardku, kterou rozehráli naprosto parádně a secivčený signál zakončil MICHAEL RABUŠIC po zemi přesně k pravé tyčce.

80
    Centr do malého vápna Poznaně srazil hrudníkem na roh jeden z domácích hráčů, který se ale u tohoto zákroku nejspíš zranil.

78
    Krásnou přihrávkou mezi tři bránící hráče se do dobré šance dostal liberecký útočník Višinský, který mířil na levou tyč. Míč ale ke smůle hostujícího týmu proletěl těsně vedele vzdálenější tyče poznaňské branky.

75
    Poznaň se snaží o vyrovnání. Zatím ale marně hledá cestu k Bačkovského brance.
    72. Filip HORSKÝ - 1:2

72
    Slovan bleskově vhodil aut u rohového praporku. Míč se rychle dostal až na penaltu, kde číhal FILIP HORSKÝ a dvacetiletý útočník přesnou střelou k levé tyči vrací Liberci vedení.

70
    Na obranné polovině byl faulován liberecký hráč. Slovan rychle rozehrál a do zakončení se dostal Lexa. Jeho placírka ale mířila jen do ochranné sítě za polskou brankou.

67
    Do vápna polského mužstva letěl od levé autové čáry nebezpečný centr na zadní tyč. Útočník Slovanu si ale v souboji s domácím zadákem počínal nedovoleně a je mu pískán útočný faul.

64
    Slovan to sehrál moc hezky, když se po pravé straně dostal až do pokutového území, následovala zpětná přihrávka na penaltu, kde si dobře nabíhal jeden z libereckých hráčů, kterému se ale nepodařilo míč trefil ideálně a balon končí u golmana Poznaně.

61
    Liberec vybojoval na polovině hřiště míč a okamžitě se vydal na zteč polské branky. Centr od pravé postranní čáry ale domácí obrana odhlavičkovala do bezpečí.

58
    Poznaň zahrávala roh, ze kterého ale ohrozění liberecké branky nepřišlo.
    55. Aleksander NADOLSKI - 1:1

55
    Lech Poznań právě vstřelil branku!
    Laxní rozehrávku Slovanu potrestal ALEKSANDER NADOLSKI, který pod nohou vyběhnuvšího libereckého brankáře posílá míč do sítě a srovnává na 1:1.