Česko – USA cz 3:4 (kon.) | Švýcarsko – Slovensko 1:10 (kon.) | Slovensko – Česko cz 6:0 (kon.)
Kanada – USA 4:3 (po pr.)
konec
Česko
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
USA
Pondělí 03.07.2023, 09:00 • Svijanská aréna 1 • Mistrovství světa hráčů do 18 let
   
  44:35
  Vyhlídal na poslední chvíli zabránil )úniku amerického hráče na prázdnou branku, české naděje ještě žijí.
   
  43:32
  Po vzájemné potyčce se bude vylučovat na obou stranách. Své menší tresty odsedí Denis Krbec (CZE) za sekání a za krosček Declan O´Meila (USA).
  42:13 Radek VYHLÍDAL - 3:4
   
  42:13
  Česko právě vstřelilo branku!
  Naděje v přesilovce vykřesána! Po obrovské skrumáži nakonec dokázal prodrat míček přes ležícího Scanlona RADEK VYHLÍDAL. Česká střídačka včetně tribuny mohutně slaví. Do konce zbývají necelé tři minuty a osmnáctka ztrácí stále gól. Asistence: Marek Daníček.
   
  40:25
  Daníček se prodíral do zakončení, jenže sudí dobře viděli faul amerického hráče. Adam Regalski (USA) si půjde odsedět menší trest za hákování.
   
  38:55
  Kachlík se postaral o dobrou tutovku! Po rychlém přechodu do pásma vypálil přízemní ránu, kterou Scanlon zastavil až špičkou betonu. Americká sestava je pod masivním náporem.
  36:43 Kenny CADWALLADER - 2:4
   
  36:43
  USA právě vstřelily branku!
  Americký úder! Po buly se do zajímavé pozice u místa vhazování dostal KENNY CADWALLADER, který rychle míček zpracoval a ze zákrytu poslal svou bombu přímo na přední tyč do šibenice. Kočka na ránu vůbec neviděl. Asistence: Jacob Battista.
   
  34:23
  Cadwallader si připsal neskutečnou tutovku! Po rychlém brejku už už zasunoval kotouč do pravé části branky, kam Kočka nestačil vyrazit beton, jenže míček americkému hráči poskočil na čepeli. Češi infarktovou situaci přežili bez úhony.
   
  31:40
  Vyloučení v týmu USA:
  Manning-Almeida – 2 min., podražení.
   
  28:38
  Thomas měl velkou tutovku! Po obtočení na osu sice pálil jen bekhendem, jenže Kočka měl velké starosti. Nakonec míček ukryl pod sebe a přerušil na chvíli hru.
  23:32 Jacob BATTISTA - 2:3
   
  23:32
  USA právě vstřelily branku!
  Další velký zvrat! Po propadnutém míčku do obrany se za českou dvojicí objevil JACOB BATTISTA, který se prodral přesně mezi beky a dokráčel až na brankoviště, kde i v pádu byl schopen napasovat rychlým blafákem míček pod betonem Kočky. Asistence: Zach Warner-Senee.
  22:44 DANÍČEK - 2:2
   
  22:44
  Česko právě vstřelilo branku!
  A je tu brzké potrestání! Po ráně Roda se míček odrazil do slotu k MARKU DANÍČKOVI, který se postaral o parádní ránu pod víko. Scanlon byl bez šance. Asistence: Jiří Rod, Aleš Duchek.
   
  22:38
  Pavlíček schytal za americkou brankou tvrdý direkt, za podražení půjde pykat Drake Manning-Almeida (USA).
   
  22:22
  Filip Kamaryt (CZE) se při vracení do defenzivních řad před běžícím soupeřem dopustil okatého faulu, sudí jej vylučují za podražení. Čechy čeká další oslabení.
  19:51 Zach WARNER-SENEE - 1:2
   
  19:51
  USA právě vstřelily branku!
  A je tu zvrat! ZACH WARNER-SENEE si perfektně naběhl do volného prostoru na pravém kruhu a po diagonále od Manninga-Almeidy poslal projektil přímo do šibenice české brány. Pro Kočku neřešitelná situace. Asistence: Drake Mannine-Almeida, Kenny, Cadwallader.
   
  19:18
  O´Meila si připsal obrovskou šanci" jeho únik po levé straně nakonec skončil i díky Scanlonovi nad brankou.
   
  17:10
  Vyloučení v týmu USA:
  Cadwallader – 2 min., krosček.
   
  13:54
  Český tým čeká další přesilovka. PJ Biagetti (USA) je trestán za podrážení ve středním pásmu.
  12:07 Marek DANÍČEK - 1:1
   
  12:07
  Česko právě vstřelilo branku!
  Nenápadný brejk a je z toho rázem vyrovnání! Ačkoliv česká eskadra nyní dlouho neměla příliš možností na zvrácení vývoje zápasu, po rychLém spurtu vpřed se z pravé strany ránou příklepem prosadil MAREK DANÍČEK. Scanlonovi rána proletěla nad ramenem. Asistence: Jakub Mikula, Jiří Rod.
   
  09:44
  Aktivní forčekink amerického týmu se vyplatil. Filip Kamaryt (CZE) se ve snaze získat míček pod svou kontrolu v obranném pásmu bude pykat za sekání.
   
  07:41
  Pavlíček mířil směrem k brance, jenže od marické strany přišla záchranná brzda. Alex Thomas (USA) zatáhl hokejkou za záchrannou brzdu a srazil domácího hráče k zemi. Logicky přichází dvouminutový trest.
   
  02:41
  Vyloučení v týmu USA:
  Warner-Senee – 2 min., sekání.
   
  01:06
  Vyloučení v týmu Česko:
  Drechsler – 2 min., nedovolené bránění.
  00:44 Ethan ALTER - 0:1
   
  00:44
  USA právě vstřelily branku!
  Studená sprcha pro domácí barvy. Po rychlém úniku se z první velké šance prosazuje ETHAN ALTER. Ten se nerozpakoval a po rychlém zamíchání v kontru propálil mezírku mezi betony Kočky. Česká střídačka se drží za hlavu, to byla laciná chyba. Asistence: Jacob Battista, Zach Warner-Senee.

  Johan Čáp

  Branky a nahrávky: 13. Daníček (Mikula, Rod), 23. Daníček (Rod, Duchek), 43. Vyhlídal (Daníček) – 1. Alter (Battista, Warner-Senee), 20. Warner-Senee (Manning-Almeida, Cadwallader), 24. Battista (Warner-Senee), 37. Cadwallader (Battista)


  Česko: Kočka (Koudela) – Drechsler, Kamaryt (A), Plán, Malý, Musílek, Duchek, Zámečník, Vyhlídal – Pavlíček, Daníček (A), Pilař, Kantor, Kachlík, Mikšovský, Šlechta, Žežulka, Lehner (C), Rod, Jedelský, Krbec, Mikula
  USA: Scanlon (Silva) – Regalski, Morin (C), Warner-Senee, Johnson, Bigenho, O'Meila – Meek, O'Connor, Biagetti, Dibenedetto, Nackrelli, Impagliazzo, Heenan, Battista (A), Tosh, Thomas, Cadwallader, Alter, Manning-Almeida

  Rozhodčí: Michael Vitello, Roman Jančík