Zlínsko – Olomouc B 0:5 (kon.) | Termalica – Karviná 1:1 (kon.) | Pardubice – Chrudim 2:0 (kon.)
Čukarički – Sparta 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Cracovia 1:1 (kon.) | Líšeň – Slavia B 0:0 (kon.)
Prostějov – Start Brno 4:0 (kon.) | Olomouc – Rapid 2:1 (kon.)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:1 (0:1)
MFK Karviná
Úterý 11.07.2023, 11:00 • Wodzisław Śląski, Polsko • Přípravný zápas

Je za námi dnešní přípravný duel mezi Karvinou a polskou Niecieczou. Utkání končí smírně 1:1. První půle se lépe vyvedl karvinskému celku, který se ujmul vedení zásluhou Mateje Franka. Druhý poločas byl však ve znamení aktivity polského druholigisty, která vygradovala v 65. minutě, kdy křídelník Karasek stanovil konečný výsledek.

Karvinský celek čeká před startem nového ligového ročníku už pouze jedno klání, v sobotu odehraje generálku s dalším polským druholigovým mužstven, tentokráte poměří síly s Podbeskidziem Bílsko-Bělá. Generálka v sobotu čeká i Termalicu Nieciecza s prvoligovou Koronou Kielce. (13:09:48)

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších duelů napočtenou!

90+1

90+1
    V nastavené minutě musel ještě nebezpečí hasit Uluhanes, poradil si, a tak utkání končí smírně 1:1.

90
    Jurga se dobře obtočil kolem protihráče na středu hřiště, jeho následný pas na spoluhráče však byl výrazně nepovedený. Termalica bude rozehrávat od své branky.

88
    Vysoký nákop polského týmu musel hasit Stropek, který raději na jistotu odehrál míč daleko na soupeřovu polovinu.

87
    Míč odvrací Ciesla, i Termalica ustála nebezpečí před svojí brankou.

87
    Adelek se sice do zakončení přes protihráče nedostal, vybojoval však alespoň rohový kop.

85
    Pět minut do konce základní hrací doby, podaří se jednomu z celků překlopit výhru na svojí stranu?

85
    S intenzitou centru to přehnal Rep, který balon poslal za branku Karviné. Odkopávat bude Uluhanes.

83
    Adeleke je velmi silný v osobních soubojích, těžko se k němu soupeři dostávají. Po dalším z nich byl karvinský forvard faulován a Slezané tak mají k dispozici volný přímý kop.

81
    Balon na kopačkách karvinskému týmu dlouho nezůstal, Cyprian u postranní čáry tvrdě dohrál soupeře a polský tým se vrací k balonu.

81
    Míč byl dvakrát tečován, avšak nakonec končí v rukavicích karvinského brankáře, který okamžitě rozjíždí rychlý protiútok.

79
    Létá to před karvinskou brankou z jedné strany na druhou, Slezané však zatím odolávají. Následuje však další nebezpečí z rohového kopu.

77
    Velké nebezpečí přišlo z dalšího rohového kopu Termalicy. Míč se odrazil do výhodné pozice pro Jakubika, který volejem těsně minul branku.

75
    Následuje občerstvovací pauza podobně jako v prvním poločase.

73
    Ani z následného rohu nepřišla změna skóre, Stropek přehlavičkoval Poznar a odvrátil balon daleko od karvinské branky.
    72. Karasek mohl otočit skóre, jeho nájezd však vyškrábl Uluhanes

72
    Karasek ve velké příležitosti! Polský křídelník utekl po levé straně a zakončoval na zadní tyč, jeho ránu vynikajícím zákrokem zlikvidoval Uluhanes!

Adam Černý

Branky: 65. Karasek – 28. Franko

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Bartoszek – Cukrowski, Biedrzycki, Cieśla, Jakubik – Bahonko, Purece, Rep – Faßbender, Poznar, Karasek
    Trenér: Mariusz Lewandowski

MFK Karviná: 1. poločas: Lapeš – Hošek, Kahuan, Traore, Antovski – Moses, Motyčka – Franko, Vinicius, Rezek – Adeleke
    2. poločas: Uluhanes – Fukala, Trček, Stropek, Cyprian – Jurga, Jurčák – Molitorisz, Kaňák, Brzóska – Adeleke

Trenér: Tomáš Hejdušek