Zlínsko – Olomouc B 0:5 (kon.) | Termalica – Karviná 1:1 (kon.) | Pardubice – Chrudim 2:0 (kon.)
Čukarički – Sparta 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Cracovia 1:1 (kon.) | Líšeň – Slavia B 0:0 (kon.)
Prostějov – Start Brno 4:0 (kon.) | Olomouc – Rapid 2:1 (kon.)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:1 (0:1)
MFK Karviná
Úterý 11.07.2023, 11:00 • Wodzisław Śląski, Polsko • Přípravný zápas

Je za námi dnešní přípravný duel mezi Karvinou a polskou Niecieczou. Utkání končí smírně 1:1. První půle se lépe vyvedl karvinskému celku, který se ujmul vedení zásluhou Mateje Franka. Druhý poločas byl však ve znamení aktivity polského druholigisty, která vygradovala v 65. minutě, kdy křídelník Karasek stanovil konečný výsledek.

Karvinský celek čeká před startem nového ligového ročníku už pouze jedno klání, v sobotu odehraje generálku s dalším polským druholigovým mužstven, tentokráte poměří síly s Podbeskidziem Bílsko-Bělá. Generálka v sobotu čeká i Termalicu Nieciecza s prvoligovou Koronou Kielce. (13:09:48)

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších duelů napočtenou!

90+1

90+1
    V nastavené minutě musel ještě nebezpečí hasit Uluhanes, poradil si, a tak utkání končí smírně 1:1.

90
    Jurga se dobře obtočil kolem protihráče na středu hřiště, jeho následný pas na spoluhráče však byl výrazně nepovedený. Termalica bude rozehrávat od své branky.

88
    Vysoký nákop polského týmu musel hasit Stropek, který raději na jistotu odehrál míč daleko na soupeřovu polovinu.

87
    Míč odvrací Ciesla, i Termalica ustála nebezpečí před svojí brankou.

87
    Adelek se sice do zakončení přes protihráče nedostal, vybojoval však alespoň rohový kop.

85
    Pět minut do konce základní hrací doby, podaří se jednomu z celků překlopit výhru na svojí stranu?

85
    S intenzitou centru to přehnal Rep, který balon poslal za branku Karviné. Odkopávat bude Uluhanes.

83
    Adeleke je velmi silný v osobních soubojích, těžko se k němu soupeři dostávají. Po dalším z nich byl karvinský forvard faulován a Slezané tak mají k dispozici volný přímý kop.

81
    Balon na kopačkách karvinskému týmu dlouho nezůstal, Cyprian u postranní čáry tvrdě dohrál soupeře a polský tým se vrací k balonu.

81
    Míč byl dvakrát tečován, avšak nakonec končí v rukavicích karvinského brankáře, který okamžitě rozjíždí rychlý protiútok.

79
    Létá to před karvinskou brankou z jedné strany na druhou, Slezané však zatím odolávají. Následuje však další nebezpečí z rohového kopu.

77
    Velké nebezpečí přišlo z dalšího rohového kopu Termalicy. Míč se odrazil do výhodné pozice pro Jakubika, který volejem těsně minul branku.

75
    Následuje občerstvovací pauza podobně jako v prvním poločase.

73
    Ani z následného rohu nepřišla změna skóre, Stropek přehlavičkoval Poznar a odvrátil balon daleko od karvinské branky.
    72. Karasek mohl otočit skóre, jeho nájezd však vyškrábl Uluhanes

72
    Karasek ve velké příležitosti! Polský křídelník utekl po levé straně a zakončoval na zadní tyč, jeho ránu vynikajícím zákrokem zlikvidoval Uluhanes!

69
    Karvinští mají v posledních minutách problém dostat se na delší čas k balonu, naopak polský tým je nabuzen po vstřelené vyrovnávací brance a zvyšuje svojí aktivitu.

67
    Dobře zahraný rohový kop nenašel ve vápně žádného z adresátů v oranžovém, balon pouze propadl celým vápnem.

66
    Opět aktivní Karasek se dostal před Fukalu a vybojoval další rohový kop pro svůj celek.
    65. Kacper KARASEK - 1:1

65
    Nieciecza právě vstřelila branku!
    Po chybě při rozehrávce Karviné se dostal Tomáš Poznar k míči dříve než Uluhanes a ještě ho propíchl ke kopačkám KACPERA KARASKA, který vyrovnáná.

61
    Centr z pravé strany pouze prolétl celým vápnem, míč končí za čarou. Uluhanes bude odkopávat od své branky.

60
    Tvrdé souboje ve středu hřiště o balon, ze kterých nakonec vyšel jako nešťastník Jurga, který fauloval soupeře a nabídl tak Termalice další zajímavý volný přímý kop.

58
    Další centr od rohového praporku v podání polského týmu nenadělal ve vápně Karviné žádné větší problémy. Uluhanes bez problému sbírá balon do náruče.

54
    Termalica zvyšuje svůj tlak. Nic zajímavého si však nevytvoří z dalšího rohového kopu, Cyprian odvrací balon do bezpečí.

53
    Po pěkném centru od Karaska zakončoval hlavou Fassbender. Zakončení mu moc nevyšlo, napravit to ještě mohl Poznar, avšak Uluhanes byl včas u míče a vyrazil ho do bezpečí.

50
    Polský celek od úvodu druhého poločasu aktivně napadá karvinské, což dělá svěřencům trenéra Hejduška zatím vcelku problémy.

49
    Adeleke byl až moc důrazný v osobním souboji, je odpískán faul karvinskému útočníkovi.

47
    Individuálně se pokoušel si proklestit cestu přes polskou obranu Molitorisz, Cukowski ho však zastavil pouze nedovoleným způsobem. Karviná rozehraje další standardní situaci.

46
    Sestava Karviné do druhého poločasu: Uluhanes – Fukala, Trček, Stropek, Cyprian – Jurga, Jurčák – Molitorisz, Kaňák, Brzóska – Adeleke

46

Vše je nachystáno na start druhé půle, výkopu se ujme nováček české nejvyšší soutěže.

Máme za sebou první poločas, po kterém odchází do kabin spokojenější Karviná. Termalica je sice více na míči, do větších příležitostí se však nedostala. Naopak Karviná několikrát zahrozila nebezpečně. Vedení se ujmuli svěřenci trenéra Hejduška ve 28. minutě, kdy si premiérovou branku v karvinském dresu připsal Matej Franko. Za malou chvilku nám odstartuje druhá polovina dnešního dopoledního přípravného duelu.

45

43
    Lapeše uklidňuje situaci na hřišti, sbírá míč do náruče a nebude spěchat s jeho rozehráním.

41
    Hezky sehraná akce Slezanů, Franko poslal do vápna velmi povedený centr, který zakončoval Adeleke. Celá akce však přišla vniveč, sudí zvedá praporek, karvinský forvard stál totiž v ofsajdovém postavení.

40
    Karasek se opět dostal za záda Teplana, jeho následný centr nepatřil však mezi ty nejpovedenější. Míč končí za čarou, odkopávat od své svatyně bude Lapeš.

39
    Šikovně se prodral až do vápna Karviné Bahonko, z celé situace však vytěžil pouze rohový kop. Ve vápně totiž neměl podporu svých spoluhráčů.

38
    Svojí rychlost ukázal Mosese, který se prodral před dva protihráče, Purece musel řešit celou situaci až nedovoleným zákrokem.

36
    Vinicius se silově dostal před soupeře a vynutil si faul, hra se přesouvá na polovinu polského celku.

32
    Dlouhý nákop, který Poznar nestihl. Lapeš dobře přečetl situaci a pří výběhu odkopl balon daleko od své branky.

30
    Po třiceti minutách následuje pauza na občerstvení. Je to pochopitelné, i v Polsku panují v posledních dnech vysoká vedra.
    28. Matej FRANKO - 0:1

28
    Karviná právě vstřelila branku! Karvinští jdou do vedení! Ke střele se dostal z větší vzdálenosti MATEJ FRANKO a přízemní ranou zaskočil Bartoszka.

22
    Adeleke si nepohlídal ofsajdové postavení, Bartoszek bude rozehrávat z velkého vápna.

18
    První hluchá pasáž zápasu, plno nepřesností na obou stranách, míč mění stále majitele.

15
    Dobře zahraná standardní situace jen těsně minula branku polského týmu, Bartoszek musel na zem, nakonec však zasahovat tnemusel, rána letěla těsně mimo tři tyče.

14
    Při souboji o odražený balon se provinil faulem Rep, standardní situace pro Karvinou z velmi dobré pozice.

13
    Rychlý protiútok Karviné táhl Adeleke, který nakonec svojí přihrávku poslal pouze do bloku Ciesly. Karvinský útočník však vybojoval alespoň první rohový kop pro svůj celek.

12
    Po faulu jednoho z karvinských hráčů následoval další volný přímý kop. Ten byl odvrácen obranou Karviné. Nieciecza však pokračuje v tlaku.

10
    Termalica je od úvodních minut opravdu velmi aktivní, Karvinští zatím mají velký problém dostat se do delší kombinace.

8
    Na centr z levé strany si naskakoval Poznar, Traore však předskočil českého útočníka v barvách Termalicy a dostal balon do bezpečí.

8
    Vhazování Jakubika odvráceno, bude následovat repete v podání obránce polského týmu.

7
    Svojí rychlost předvedl Karásek, který přesprintoval Hoška a získal vhazování blízko pokutového území Karviné.

5
    Cukrowski výborně zapracoval na pravě straně, obral o míč Mosese a vybojoval následně autového vhazování pro svůj celek.

3
    Motyčka si počínal nedovoleně uprostřed hřiště, Termalica bude rozehrávat volný přímý kop.

3
    Dlouhý nákop si ze vzduchu bez problémů sebral Lapeš, který poprvé získává balon na kopačky karvinského celku.

2
    Kombinace polského celku se dostává až k brankáři, který uklidňuje situaci a rozjíždí další akci.

Termalica začala zápas aktivně, od úvodních sekund drží balon na svých kopačkách a snaží se najít prostor v obraně Karviné.

1

Oba týmy již nastupují na hrací plochu, za malou chvilku půjdeme na to!

Polský celek v uplynulé sezoně marně bojoval o postup mezi elitu. Po základní části skončila Termalica na třetím místě, a tak ji čekal v prvním kole play-off Rzeszow. S tím si poradila a po výhře 2:0 ji čekal poslední krok k návratu mezi elitu. Ten však Nieciecza nezvládla. Stopku jí totiž vystavil překvapivý postupivší Puszcza. Smutek z nepostupu jistě zasáhl i výraznou československou kolonii v Termalica, která se sice před novým ročníkem poněkud zúžila, avšak stále v kádru druholigového polského celku najdeme zajímavá jména. Jedním z nich je bývalý záložník Bohemians a Mladé Boleslavi Michal Hubínek, dále zde působí i bývalý prvoligovou ostřílený útočník Tomáš Poznar. Známým jménem pro české publikum je jistě i exslávista Muris Mešanovič. Prvoligového nováčka z Karviné tedy čeká zajímavá prověrka.

Co se týče výsledků v přípravě, tak ty nejsou z pohledu Termalicy vůbec oslnivé. Polský celek sice rozstřílel na úvod Radlow 11:1, to však nebylo proti celku z nižší polské soutěže velké překvapení. Nieciecza však neuspěla proti dvěma českým soupeřům, se Sigmou Olomouc padla 0:3, s brněnskou Zbrojovskou poté 1:2. Uspěje polský tým napotřetí proti české výzvě?

MFK Karviná
    Karvinští rozhodně po postupu mezi elitu nezahálí. Nechtějí opakovat scénař z předloňské sezony, kdy museli opustit ligovou scénu. Slezský celek do svého kádru přivedl již několik zajímavých posil. Trenér Hajdušek nově v kabině vídává Jakuba Lapeše, Matěje Čurmu, Mateje Franka či zkušeného Martina Doležala. Klub navíc uplatnil opci na opory z postupového druholigového ročníku Lukáše Budínského a Sebastiána Boháče, kteří dorazili z ostravského Baníku.

Během přípravného období zatím Slezané odehráli čtyři přípravné duely, radovali se dvakrát z výher nad slovenskými soky Podbrezovou a Ružomberokem. Naopak s prohrou odcházeli z duelu s Tychy a s remízou z utkání proti Wisla Pulawy.

Krásné úterní dopoledne všem fanynkám a fanouškům! Nový ligový ročník české nejvyšší fotbalové soutěže se nezadržitělně blíží! Přípravy jednotlivých týmů postupně vrcholí. Dnes se společně podíváme na přípravný duel nováčka z Karviné, kterou čeká polský celek Termalica Nieciecza.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Adam Černý

Branky: 65. Karasek – 28. Franko

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Bartoszek – Cukrowski, Biedrzycki, Cieśla, Jakubik – Bahonko, Purece, Rep – Faßbender, Poznar, Karasek
    Trenér: Mariusz Lewandowski

MFK Karviná: 1. poločas: Lapeš – Hošek, Kahuan, Traore, Antovski – Moses, Motyčka – Franko, Vinicius, Rezek – Adeleke
    2. poločas: Uluhanes – Fukala, Trček, Stropek, Cyprian – Jurga, Jurčák – Molitorisz, Kaňák, Brzóska – Adeleke

Trenér: Tomáš Hejdušek