1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Česko
Středa 19.07.2023, 17:30Reprezentace do 20 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné středeční odpoledne. Vítám vás při sledování zápasu reprezentací do 20 let, v němž změří síly Švýcarsko a Česko.

Švýcaři v uplynulé sezóně došli ze skupin světového šampionátu do čtvrtfinále, v němž padli drtivým výsledkem 1:9 právě s Českem. Následovaly čtyři přípravné zápasy, po třech porážkách konečně přišla výhra 3:0 a znovu při měření sil s Čechy.

Česká reprezentace do dvaceti let má za sebou povedenou etapu, když na přelomu roku dokonce bojovala o mistrovský titul, aby nakonec po obrovském boji ve finále nestačila na domácí Kanadu 2:3 po prodloužení. Po obměnění kádru už výsledky tak oslnivé nejsou, ze čtyř přípravných zápasů čtyři prohry, přičemž všechny nejméně o tři góly.

00:01

01:05
    Vyloučení v týmu Česko:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Marek Alscher.

02:35
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Gregory Weber.

04:22
    Od modré čáry vyzkoušel tvrdou ránu jeden z českých obránců, kotouč proletěl o kousek vedle levé tyče. Přetrvává bezbrankový stav.

05:15
    Tomáš Cibulka – 2 min., držení.

12:21
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je MATTEO KOČÍ. Asistence: Matyáš Melovský a Tomáš Cibulka.

13:58
    Vojtěch Hradec – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

14:08
    Alessandro Lurati – 2 min., nedovolené bránění.

16:09
    Vojtěch Hradec – 2+2, vysoká hůl.

17:21
    Švýcaři rozjeli útok po levém mantinelu. Leo Braillard nahrával pod sebe, Tomasso De Luca nezvládl zpracování.

17:49
    Češi rychle rozjeli útok na opačnou stranu. Jan Šprynar vyslal vysoký oblouček na Robina Sapouška, ten neuspěl jeden na jednoho proti Christemu.

18:07
    A pozor, Češi míří do tří! Kapitán Robin Sapoušek se vydal forčekovat za bránu soupeře, kde se provinil hrubostí. Švýcaři mají velkou příležitost srovnat stav zápasu.

18:38
    Na vrcholku levého kruhu si na nahrávku počkal Gregory Weber, jenž mířil forhendem z první k levé tyči, gólman zasáhl betonem.

19:12
    Švýcarská reprezentace měla řadu dalších zajímavých náznaků, ale vyrovnání zatím nepřichází, ránu od modré Hrabal pokryl bez problémů.

19:33
    Po výměně puku na útočné modré vypálil nepovedenou ránu David Moser, Michael Hrabal s tímto projektilem neměl moc starostí.

19:51
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Reprezentace ze "země helvétského kříže" nakonec přeci jen využívá přesilovou hru těsně před koncem úvodního dějství. Weber dostal touš doleva, z první přihrál napříč kruhy TOMMASU DE LUCOVI a ten propálil marně se přesunujícího gólmana. Asistence: Gregory Weber a Rodwin Dionicio.
    19:51 Tommaso DE LUCA - 1:1

20:00

Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi Švýcarskem a Českem nabídla dva góly, po jednom na každé straně. Vedoucí gól vstřelila česká reprezentace zásluhou kapitána Robina Sapouška, ale v závěru úvodního dějství doplatila na nedisciplinovanost, dlouhou přesilovku pěti proti třem zužitkoval Tommaso De Luca.

Střely na bránu po 1. třetině: 7 – 8.

Další třetina začne přibližně v 18:16.

20:01

20:10
    Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Švýcaři ji odstartovali nahozením na Hrabalovu bránu, gólman puk podržel v lapačce.

20:49
    Robin Sapoušek si dělal zálusk na protiútok, ale nedostalo se mu podpory, takže jen nahodil za bránu a odjel střídat.

21:13
    Na teč nahazoval od modré čáry Martin Matějíček, ale žádného spoluhráče nenašel. Češi pokračují v útočné třetině.

21:45
    Z pod tlaku dostal Švýcary alespoň na pár vteřin Yann Vögeli, když vyhodil forhendem přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

22:06
    Zmatky v předbrankovém prostoru švýcarského celku skončily střelou z mezikruží, tu Alessio Beglieri v poklidu podržel ve výstroji.

22:50
    Tomáš Cibulka dostal hodně volného prostoru na rozehrávku, protože soupeř musel vyklidit útočnou třetinu z důvodu signalizovaného ofsajdu.

23:27
    Mezi obránce najížděl Matyáš Melovský, jenž ale za prudkým pasem natahoval hokejku bez úspěchu, Beglieri potom bez problémů rozehrál na obránce.

23:57
    Po pravém mantinelu nabral vysokou rychlost Gregory Weber, ovšem zbrzdilo ho zpracování, načež jej úspěšně zakřižoval Cibulka.

24:30
    Situace dvou proti dvěma úspěchem neskončila. Matyáš Melovský přihrál mezi kruhy, zároveň ale i za paty Františku Formánkovi.

24:55
    Ani Švýcaři se nebojí zaútočit. Thierry Schild s hlavou nahoře hledal Milese Müllera, ten v dobré palebné pozici promáchl naprázdno.

25:08
    Češi mají možnost strhnout vedení zpátky na svou stranu v početní převaze, menší dvouminutový trest si vykoledoval zadák Rodwin Dionicio za držení.

25:19
    Nabrané rychlosti využil Dominik Rymon k předskočení Vögeliho, nicméně zpracování na bekhend mělo k úspěchu hodně daleko.

28:05
    Nick Meile – 2 min., podrážení.

33:42
    Česká dvacítka je znovu o krok napřed! Dobou práci odvedl Marek Ročák, který vytvořil palebnou pozici pro FRANTIŠKA FORMÁNKA, jehož rána rozvlnila síť za Beglieriho zády. Asistence: Marek Ročák.

40:00

Druhá dvacetiminutovka tohoto utkání nabídla jediný gól, českému týmu vrátil těsný náskok přesnou trefou František Formánek. Vedení české reprezentace je zasloužené, neboť působí aktivnějším dojmem, každopádně Švýcaři zůstávají ve hře o výhru, neboť ztrácejí jedinou trefu.

Další třetina začne přibližně v 19:04.

40:01

40:10
    Třetí třetina má za sebou úvodní buly. Uspěli Češi, kteří se okamžitě vrhli dopředu a obsadili soupeřovo útočné pásmo.

40:49
    Robin Sapoušek zpoza brány chytře přihrával zadovkou do předbrankového prostoru, kde Rodwin Dionicio ubránil Šprynara.

41:23
    Tlak hokejistů v bílých dresech pokračuje. Od pravého mantinelu nahazoval Matteo Kočí o kousek vedle protější tyče.

41:55
    Dominik Rymon vyvinul velký tlak na Vögeliho, ten si pomohl rozehrávkou po levém mantinelu na volného spoluhráče.

42:23
    Sám proti dvěma Jakub Štancl neměl moc šancí na úspěch, ale zabojoval srdnatě, byť nakonec kus černé gumy neudržel.

42:58
    Protiútok švýcarského celku neměl dlouhého trvání. Antoine Guignard vyzkoušel žabičku na Jonase Taibela, jemuž puk přeskočil přes čepel hole.

43:11
    Situaci tří proti třem hráči v červených dresech dobře nevyřešili, Kelian Fiebiger přihrával spoluhráči výrazně za brusle.

43:54
    Zničehonic musel nebezpečí před vlastní bránou řešit Michael Hrabal, naštěstí pro něj Thierry Schild zakončoval vedle levé tyčky.

44:15
    V pravém kruhu si počkal na přihrávku Jakub Štancl, po rychlém zpracování vyslal jedovku ze zápěstí nad břevno.

44:44
    Kapitán Česka Robin Sapoušek zkusil štěstí individuálně. Hledal Melovského, ten vypálil z první nepřesně.

45:20
    Tvrdou ránu schytal do masky švýcarský brankář Beglieri. Muži v pruhovaném v reakci na situaci raději přerušili hru.

45:49
    Hra pokračuje. Švýcaři zvládli vhazování v obranném pásmu, vyhozením do střední třetiny se pak prezentoval Christe.

46:12
    Za obránce se chtěl schovat Jonas Taibel, což se mu nepovedlo, před protihráčem odpálil touš mimo nebezpečí Port.

46:32
    Češi hráli v šesti, což pozornosti rozhodčích neuniklo a vylučují, týmový trest odjíždí odpykat Dominik Rymon.

47:20
    Do pravého kruhu dostal pobídku Thierry Schild, jenž z první mířil na zadní tyčku, Hrabalův pravý beton byl na svém místě.

47:59
    Češi vyrazili do útoku i v oslabení, Matteo Kočí mířil do clonícího Yanna Vögeliho. Hraje Louis Füllemann.

48:35
    Početní převaha Švýcarska je minulostí. Češi se ubránili bez větších problémů, Hrabal řešil jednu složitější situaci.

48:59
    Po levém mantinelu nastartoval motory Jiří Felcman, z poměrně velkého úhlu mířil ze zápěstí mimo tři tyče.

49:30
    Postavení mimo hru zastavilo slibně se rozvíjející akci českého celku, Jan Šprynar vystavil do ofsajdové pozice Robina Sapouška.

49:51
    Jakub Štancl postupoval jeden na jednoho. Zprava chtěl kličku do středu, kterou Nick Meile bez větších problémů přečetl.

50:10
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Češi udržují těsný jednobrankový náskok a pokračují v aktivním pojetí hry.

50:52
    Zakázané uvolnění Švýcarska. Tommaso De Luca startoval Gregoryho Webera, jenže ten se vydal na střídačku.

51:01
    Ihned po buly střílel od modré čáry Vojtěch Vochvest, s přispěním teče bránícího hráče puk zamířil mimo tři tyče.

51:56
    I další nebezpečí před vlastní bránou Švýcarsko přestálo bez úhony Rodwin Dionicio v situaci jeden na jednoho přetlačil Hrabíka.

52:23
    Švýcaři by určitě rádi útočili, ale kvůli výbornému bruslení soupeře jim to není umožněno, takže nadále jenom vyhazují.

52:53
    Pěknou individuální akcí se předvedl Šimon Slavíček, touš ve finále potáhl do levého kruhu a zápěstím mířil těsně nad břevno.

53:28
    Pravou stranou se chtěl prosmýknout do útočné třetiny Adam Bareš, u útočné modré čáry ho tělem zastavil Vögeli.

53:59
    Ještě ze středního pásma nahazoval Vojtěch Port. Brankáře nezaměstnal, protože hrací předmět zblokoval Jonas Taibel.

54:19
    Navýšit náskok se Češi mohou pokusit v početní převaze, kterou jim hrou vysokou holí daroval centr druhé lajny Miles Müller.

54:33
    Češi dělají důležitý krok směrem k vítězství! Hradec vyhrál vhazování za sebe na beka VOJTĚCHA PORTA, nahození od modré čáry skončilo až zády gólmana, který toho zřejmě moc neviděl. Asistence: Vojtěch Hradec.
    54:33 Vojtěch PORT - 1:3

55:06
    Pro Františka Formánka končí utkání předčasně! Na útočné modré čáře mimo puk ostře sestřelil k zemi protihráče a od rozhodčích si vykoledoval trest na 5 minut + do konce utkání.

55:55
    Švýcary na dvě minuty připravil o přesilovou hru Miles Müller, jenž je vyloučen podruhé v krátkém časovém sledu a znovu za vysokou hůl.

56:29
    Čeští hokejisté už z pochopitelných důvodů necpou všechny síly směrem dopředu a spoléhají hlavně na pevné defenzivní řady.

56:57
    Po přejezdu do útočného pásma nahazoval od levého mantinelu Vojtěch Vochvest, brankář neměl moc práce s tímto pokusem.

57:23
    Jako další se o slovo přihlásil Marek Alscher, švýcarský brankář předvedl povedený zákrok vyrážečkou.

57:44
    Kelian Fiebiger nabral rychlost středem, načež už v útočné třetině přihrával doleva Mattheu Reinhardovi, rána z první nebyla přesná.

58:26
    Švýcarsko útočí do plných. Antoine Guignar ale volil příliš ostrou nahrávku, tu Miles Müller neměl šanci zpracovat.

58:50
    Další švýcarská příležitost byla o poznání nebezpečnější! Michael Hrabal přes clonícího hráče vůbec nic neviděl, proti střele zprava ho zachránila levá tyčka.

59:14
    Už při hře bez brankáře nahazoval do přehuštěného prostoru Yann Vögeli. Brankář znovu moc neviděl, naštěstí pro něj puk rozvlnil jenom boční síť.

59:36
    Oddechový čas pro Švýcarsko.

59:52
    Nacvičený signál se Švýcarům evidentně sehrát nepodařil. Krátce po buly získalo puk na hokejky Česko a přeneslo hru do střední třetiny.

Česká reprezentace do dvaceti let odstartovala kemp vítězstvím, Švýcarsko zdolala výsledkem 3:1. Důležitý vedoucí gól vstřelil Matteo Kočí, na jehož trefu odpověděl těsně před koncem úvodního dějství Tommaso De Luca. Čechům vrátil ve 34. minutě vedení František Formánek, konečnou podobu dal stavu střetnutí v 55. minutě přesilovkovou trefou Vojtěch Port. (19:39:03)

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 20. De Luca (Weber, Dionicio) – 13. Kočí (Melovský, Cibulka), 34. Formánek (Ročák), 55. Port (Hradec)

Švýcarsko: Beglieri (Grüter) – Dionicio, Meile (A), Vögeli, Füllemann, Moser, Christe – Weber, De Luca, Braillard – Schild, Müller (A), Reinhard – Guignard, Taibel (C), Fiebiger – Hornecker, Lurati, Greuter.
    Česko: Hrabal (Schnattinger) – Cibulka, Alscher (A), Kočí, Matějíček, Port, Vochvest, Ročák, Krajčík – Šprynar, Sapouček (C), Štancl – Formánek (A), Melovský, Rymon – Slavíček, Hradec, Bareš – Senčák, Felcman, Hrabík.