Švýcarsko
2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Česko
Neděle 23.07.2023, 16:00 • Eisstadion, Davos • Reprezentace do 18 let

Díky povedené třetí třetině vyhrává tento zápas reprezentací do 18 let Česko. Porazilo Švýcarsko 5:2. (18:06:23)

59:30 Adam JIŘÍČEK - 2:5

59:30
    Česko právě vstřelilo branku!
    Přes celé kluziště do prázdné branky poslal kotouč zkušeně obránce ADAM JIŘÍČEK.

59:19
    Švýcarsko hraje bez brankáře.

59:06
    Švýcarsko rozehrává od své branky, sledujeme rychlou akci, následné zakončení míří vedle.

58:07
    Sledujeme poslední dvě minuty hry v tomto zápase.

58:00
    Dobrá rána od modré čáry, Hlinského pokus vyrazil brankář. Následně si poradil i s dalšími pokusy.

57:24
    Fibigr to zkoušel individuálně, dostal se do útočného pásma přes střední, ale nedokázal vypálit.

55:16
    Švýcarsko vyhrává kotouč a pokouší se rychle přenést hru.

55:01
    Česko vede o dva góly, snaží se svůj náskok navýšit, ale jeho snahu zastavuje ofsajd. Buly ve střední třetině.

52:57
    Český tým se prosazuje stále častěji se dostává do střeleckých pozic. Mnoho vyložených šancí nyní už k vidění není.

50:52
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině a Česko vede o dva góly.
    49:05 Jiří KLÍMA - 2:4

49:05
    Blesková akce českého týmu a rychlé přenesení hry se povedlo. Rychlá klička byla úspěšná, prosazuje se JIŘÍ KLÍMA. Asistence: Adam Jecho a Oskar Lisler.
    48:32 Šimon POHLUDKA - 2:3

48:32
    Česko jde do vedení, díky důrazu před brankou se prosazuje ŠIMON POHLUDKA, který sledoval kotouč.

46:22
    Meier nahodil kotouč do útočného pásma, ale jeho projektil sebrali za brankou obránci Česka a směr hry se otáčí.

42:15
    Dobrá akce hostů, se střelou z mezikruží si brankář dokázal poměrně snadno poradit, bude se vhazovat.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Forget (Reber, Ustinkov), 26. Reber (Forget, Ponzetto) – 31. Jecho (Titlbach, Lisler), 32. Titlbach (Benák, Curran), 49. Pohludka, 50. Klíma (Jecho, Lisler), 60. Jiříček

Švýcarsko: Neuenschwander (Kirsch) – Muggli, Kurt, Ustinkov, Meier, Sansonnens, Guignard, Blessing, Geisser – Wehrli, Grossniklaus, Antenen – Ponzetto, Reber, Forget – Bosson, Tarchini, Cattin – Saladin, Giger, Körbler
    Česko: Milota (Mařík) – Skok. Jiříček, Hlinský, Svozil, Galvas, Zielinski, Fibigr – Klíma, Jecho, Drančák – Titlbach, Benák, Lisler – Kos, Sikora, Humeník – Pohludka, Curran, Chludil, Kubiesa

Rozhodčí: Gäumann, Borga – Burgy, Baptiste