Finsko U19
1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Česko U20
Neděle 23.07.2023, 14:00 • Vierumäki, Finsko • Reprezentace do 20 let

Je konec, parádně zvládnutou třetí třetinu ovládla česká dvacítka také další přípravné utkání a poráží Finsko rozdílem 1:3. V poslední třetině jsme byli především bránícím týmem a střelecký rozdíl se tak zmenšil na 27:20, důležité je však samozřejmě především vítězství.

Bránili jsme velmi dobře a většina finských střel ani zdaleka nemohla Špunara ohrozit, navíc se nám povětšinu zápasu dařilo kontrolovat puk a v závěrečné třetině jsme byli jasně dominantním týmem.

To už je za mě pro dnešek vše, doufám, že také vám se bude dařit co možná nejlépe a přeji top den všem hokejovým fanouškům! (16:02:17)

59:45
    Kotouč vylétl ven z našeho pásma, je hotovo.

59:05
    Špunar tlumí finskou ránu, čeká nás vhazování v obranném pásmu.

58:45
    Finský brankář opět opouští svou klec.
    58:29 SLAVÍČEK - 1:3

58:29
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky do prázdné branky je ŠIMON SLAVÍČEK, který proměňuje samostatný únik.

58:20
    Finové odvolávají golmana.

57:46
    Oddechový čas pro tým Finsko U19.

57:30
    Češi ve třetí třetině dokázali ovládnout střední pásmo díky čemuž drží soupeře uzamčeného v jeho vlastní třetině.

57:03
    Ofsajd Česka.

56:20
    Kontrolujeme hru i nadále, triumf je na dosah.

55:20
    Hra se nyní přesouvá za branku našeho týmu, ale ani tam větší nebezpečí naší brance nehrozí.

54:40
    Držíme puk za brankou soupeře a pomalu ale jistě zatloukáme hřebíčky do finské rakve.

53:45
    Finové museli vyšponovat útočnou aktivitu na maximum, ale odměnou jim je několik zajímavých pokusů z těsné blízkosti. Se všemi si naštěstí dokázal poradit hrdina posledních vteřin Jan Špunar.

53:00
    Nahozením na Špunara získává soupeř buly v útočné třetině.

52:20
    Velmi takticky odpovědný výkon našich lvíčat prakticky soupeře nepouští žádné příležitosti, daří se nám kontrolovat střední a obranné pásmo, což teď naprosto stačí.

51:30
    Útočnou akci mohli zdánlivě začít Finové, naši hráči ale okamžitě dokázali dostat puk zpět pod kontrolu.

51:00
    Nyní kontrolujeme kotouč za Valiho brankou.

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 7. Lundell (Skinnari) – 14. Bareš (Slavíček), 46. Šprynar (Redlich), 59. Slavíček

Finsko U19: Vali (Vedenpää) – Kangas, Kiukas, Junkkari, Vuorinen, Peltonen, Prihti, Vesala, Minkkinen – Leppä, Lundell, Skinnari – Hakkarainen, Kumpulainen, Alasiurua – Naukkarinen, Hokkanen, Noiva – Hynninen, Keskinen, Uronen.
    Trenér: Antti Pennanen

Česko U20: Špunar (Hrabal) – Cibulka, Alscher, Ročák, Kočí, Port, Matějíček, Prčík – Senčák, Melovský, Rymon – Slavíček, Felcman, Bareš – Šprynar, Hujer, Redlich – Šikl, Hradec, Hrabík.
    Trenér: Patrik Augusta a Radim Rulík