Argentina – Švédsko 0:2 (kon.) | Jihoafr. republika – Itálie 3:2 (kon.) | Panama – Francie 3:6 (kon.)
Jamajka – Brazílie 0:0 (kon.)
Panama
3:6 (1:4)
Francie
Středa 02.08.2023, 12:00 • Sydney Football Stadium, Sydney • Mistrovství světa - ženy • Skupina F

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (14:06:59)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:16. Rohy: 0:11. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:18.

Je konec. Francie zvítězila nad Panamou 6:3. Vstup do zápasu se ovšem domácímu týmu povedl skvěle, neboť se už ve druhé minutě výstavní trefou z přímého kopu prosadila Marta Coxová. Následně ale Francie začala dobývat a ve 21. minutě srovnala po vlastní brance Salazarové. O sedm minut později otočila zápas Dianiová. Ta se ve 37. minutě trefila také z pokutového kopu. V nastavení první půle ještě přidala branku Le Garrecová. V 52. minutě zkompletovala hattrick Dianiová, která se podruhé trefila z penalty. V 64. minutě ovšem snížila také z penalty Pinzónová a v 87. minutě se trefila za Panamu také Cedeñová. Gólový účet uzavřela v 90+10. minutě Bèchová.

90+13

90+11
    Marta Coxová byla v náběhu, ale nedokázala se dostat také ke střele.
    90+10. Vicki BÈCHOVÁ - 3:6

90+10
    Francie právě vstřelila branku!
    Hostující hráčky dávají ještě jednu branku! VICKI BÈCHOVÁ si našla centr z pravé strany a následně zakončila z voleje do levé části brány.

90+9
    Lineth Cedeñová se hnala za míčem a nepříjemně napadala francouzskou brankářku, ovšem balón nakonec nezískala.

90+7
    Marta Coxová se snažila šajtlí přenést hru na pravou stranu a založit tak rychlý útok, ovšem míč skončil pouze u defenzívy Francie.

90+5
    Vicki Bèchová si zpracovával míč za obranu, ale byla těsně bráněna a o balón přišla.

90+4
    Francie drží balón na svých kopačkách a kombinuje přes levou stranu.

90+2
    Amel Majriová pálila z dálky, ale tento pokus nakonec skončil jen vedle brány.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 13 minut.
    87. Lineth CEDEÑOVÁ - 3:5

87
    Panama právě vstřelila branku!
    Po dvouminutovém zkoumání videorozhodčím je branka Panamy uznána! Centr z volného kopu skončil u domácí hráčky, která nejprve napálila břevno, ale následně dorazila míč do sítě LINETH CEDEÑOVÁ.

86
    Aldrith Quinterová byla nyní zfaulována a Panama tak bude mít míč na své straně.

85
    Marta Coxová pálila ze střední vzdálenosti, ale její pokus skončil jen vedle svatyně soupeře.

83
    Hra se nyní velmi kouskuje a obě mužstva už toho mají celkem dost.

81
    Střídání v týmu Panama:
    ze hřiště odchází Riley Tannerová, přichází Natalia Millsová.

Michal Raška

Branky: 2. Coxová, 64. Pinzónová (pen.), 87. L. Cedeñová – 21. Salazarová (vla.), 28. Dianiová, 37. Dianiová (pen.), 45+5. Le Garrecová, 52. Dianiová (pen.), 90+10. Bèchová

Karty:   66. Pinzónová (PNM)

Panama: Baileyová – E. Cedeñová (58. E. Hernándezová), Natisová (62. Espinosaová), Pinzónová, Baltripová-Reyesová, Jaénová – Montenegrová (58. S. Gonzálezová), Salazarová (46. L. Cedeñová), Quinterová, Tannerová (81. Millsová) – Coxová (C).
    Náhradníci: Córdobaová, Fábregaová – Castillová, Batistaová, De Obaldíaová, K. Rileyová, Vargasová.

Trenér: Ignacio Quintana

Francie: Peyraudová-Magninová – Périssetová, Lakrarová, De Almeidaová, Cascarinová – Bèchová, Le Garrecová, Geyorová (C) (46. Majriová), Bachaová (46. Asseyiová) – Matéová – Dianiová (60. Fazerová).
    Náhradníci: Durandová, Picaudová – Daliová, Fellerová, Karchaouiová, Le Sommerová, Renardová, Tolettiová, Tounkaraová.

Trenér: Herve Renard

Rozhodčí: Fortunatová – De Almeidová, Miloneová