Argentina – Švédsko 0:2 (kon.) | Jihoafr. republika – Itálie 3:2 (kon.) | Panama – Francie 3:6 (kon.)
Jamajka – Brazílie 0:0 (kon.)
Panama
3:6 (1:4)
Francie
Středa 02.08.2023, 12:00 • Sydney Football Stadium, Sydney • Mistrovství světa - ženy • Skupina F

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (14:06:59)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:16. Rohy: 0:11. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:18.

Je konec. Francie zvítězila nad Panamou 6:3. Vstup do zápasu se ovšem domácímu týmu povedl skvěle, neboť se už ve druhé minutě výstavní trefou z přímého kopu prosadila Marta Coxová. Následně ale Francie začala dobývat a ve 21. minutě srovnala po vlastní brance Salazarové. O sedm minut později otočila zápas Dianiová. Ta se ve 37. minutě trefila také z pokutového kopu. V nastavení první půle ještě přidala branku Le Garrecová. V 52. minutě zkompletovala hattrick Dianiová, která se podruhé trefila z penalty. V 64. minutě ovšem snížila také z penalty Pinzónová a v 87. minutě se trefila za Panamu také Cedeñová. Gólový účet uzavřela v 90+10. minutě Bèchová.

90+13

90+11
    Marta Coxová byla v náběhu, ale nedokázala se dostat také ke střele.
    90+10. Vicki BÈCHOVÁ - 3:6

90+10
    Francie právě vstřelila branku!
    Hostující hráčky dávají ještě jednu branku! VICKI BÈCHOVÁ si našla centr z pravé strany a následně zakončila z voleje do levé části brány.

90+9
    Lineth Cedeñová se hnala za míčem a nepříjemně napadala francouzskou brankářku, ovšem balón nakonec nezískala.

90+7
    Marta Coxová se snažila šajtlí přenést hru na pravou stranu a založit tak rychlý útok, ovšem míč skončil pouze u defenzívy Francie.

90+5
    Vicki Bèchová si zpracovával míč za obranu, ale byla těsně bráněna a o balón přišla.

90+4
    Francie drží balón na svých kopačkách a kombinuje přes levou stranu.

90+2
    Amel Majriová pálila z dálky, ale tento pokus nakonec skončil jen vedle brány.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 13 minut.
    87. Lineth CEDEÑOVÁ - 3:5

87
    Panama právě vstřelila branku!
    Po dvouminutovém zkoumání videorozhodčím je branka Panamy uznána! Centr z volného kopu skončil u domácí hráčky, která nejprve napálila břevno, ale následně dorazila míč do sítě LINETH CEDEÑOVÁ.

86
    Aldrith Quinterová byla nyní zfaulována a Panama tak bude mít míč na své straně.

85
    Marta Coxová pálila ze střední vzdálenosti, ale její pokus skončil jen vedle svatyně soupeře.

83
    Hra se nyní velmi kouskuje a obě mužstva už toho mají celkem dost.

81
    Střídání v týmu Panama:
    ze hřiště odchází Riley Tannerová, přichází Natalia Millsová.

79
    Opět je hra přerušená, neboť Lineth Cedeñová zůstala ležet na trávníku.

77
    Amel Majriová si sbíhala do vápna na centr, ale na míč těsně nedosáhla a následuje jen odkop od svatyně Panamy.

74
    Francie byla kousek ke gólu, ovšem Viviane Asseyiová napálila pouze tyč, ale především se odmával ofsajd.

72
    Také následný centr z rohu dokázala brankářka Panamy vyboxovat.

71
    Estelle Cascarinová natáhla zpoza vápna, ale Yenith Baileyová předvedla brilantní zákrok a vytáhla míč nad horní tyč!

70
    Vypadá to, že domácí gólmanka bude moct pokračovat.

68
    Laurina Fazerová se snažila zakončit, ale nakonec pouze nakopla brankářku Baileyovou a ta je ošetřována.

67
    Francouzky získaly volný kop z pravé strany, ale míč pouze doskákal do náručí gólmanky.

66
    Yomira Pinzónová nyní uviděla žlutou kartu, když poslala k zemi Vicki Bèchovou.
    64. Yomira PINZÓNOVÁ - 2:5

64
    Panama snižuje na 2:5! Nejprve YOMIRA PINZÓNOVÁ proměnila penaltu suverénně pod víko, ovšem rozhodčí nedala pokyn píšťalkou a pokutový kop se musel opakovat. Pinzónová ale penaltu proměnila i podruhé a to přesně k levé tyči.
    63. Penaltová situace.

63
    Byla nařízena penalta pro Panamu! Élisa De Almeidaová zezadu poslala k zemi Riley Tannerovou.

63
    Nedovolený zákrok Viviane Asseyiové, která dohrála Yomiri Pinzónovou.

62
    ze hřiště odchází Wendy Natisová, přichází Rebeca Espinosaová.

61
    Nyní se především střídá a hra je tak velmi rozkouskovaná.

60
    Střídání v týmu Francie:
    ze hřiště odchází Kadidiatou Dianiová, přichází Laurina Fazerová.

58
    ze hřiště odchází Carmen Montenegrová, přichází Schiandra Gonzálezová,
    ze hřiště odchází Emily Cedeñová, přichází Erika Hernándezová.

56
    Nyní míč opět nebezpečně skákal ve vápně domácího celku, ale Panama se prozatím ubránila.

55
    Míč nakonec proskákal až ke Clare Matéové, ale její rána skončila vedle.

54
    Carmen Montenegrová dokázala zblokovat další centr soupeře a Francie bude zahrávat rohový kop.

53
    Nyní je hra přerušená, protože Carmen Montenegrová šla k zemi po souboji s Le Garrecovou.
    52. Kadidiatou DIANIOVÁ - 1:5

52
    Penaltu si i podruhé vzala KADIDIATOU DIANIOVÁ a opět se nemýlila, když zakončila k levé tyči, kde sice skočila také gólmanka, ale na míč nedosáhla! Dnes tedy francouzská hráčka zkompletovala hattrick a hosté vedou už 5:1.
    50. Penaltová situace.

50
    Byla nařízena penalta pro Francii! Wendy Natisová zahrála rukou uvnitř vápna po centru z pravé strany.

49
    Rozhodčí se jde podívat na video po situaci v pokutovém území Panamy!

47
    Francouzky se snažily něco vymyslet přes levou stranu, ale míč skončil nakonec jen v zámezí.

46
    ze hřiště odchází Deysiré Salazarová, přichází Lineth Cedeñová.

ze hřiště odchází Grace Geyorová, přichází Amel Majriová,
    ze hřiště odchází Selma Bachaová, přichází Viviane Asseyiová.

46

Druhý poločas začne přibližně v 13:07.

První část utkání je za námi a Francie vede nad Panamou 4:1. Vstup do zápasu se ovšem domácímu týmu povedl skvěle, neboť se už ve druhé minutě výstavní trefou z přímého kopu prosadila Marta Coxová. Následně ale Francie začala dobývat a ve 21. minutě srovnala po vlastní brance Salazarové. O sedm minut později otočila zápas Dianiová. Ta se ve 37. minutě trefila také z pokutového kopu. V nastavení první půle ještě přidala branku Le Garrecová.

45+5
    45+5. Léa Le Garrecová - 1:4

45+5
    Hostující hráčky dávají ještě čtvrtou branku těsně před přestávkou. LÉA LE GARRECOVÁ se po kombinaci na levé straně dostala k centru, který nikdo netečoval a míč tak zapadl k pravé tyči.

45+3
    Francie bezpečně drží míč a kontroluje závěr druhé půle.

45+1
    Panama dostala míč za obranu, ale Pauline Peyraudová-Magninová rychle vystartovala a byla u balónu první.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

45
    Léa Le Garrecová pálila z velké dálky, ale tento pokus skončil hodně nad bránou.

43
    Estelle Cascarinová centrem z levé strany našla Vicki Bèchovou, ale její hlavička nepřinesla nic vážnějšího, protože skončila v moci brankářky.

42
    Skvělý obranný zákrok ze strany hostující hráčky. Následně se snažila dostat ke střele na druhé straně Kadidiatou Dianiová.

41
    Francie to nyní zkoušela přes levou stranu, ale Panama si nakonec poradila a odkopla balón ze svého vápna.

40
    Estelle Cascarinová se dopustila dalšího faulu a u míče tak bude Panama.

39
    Élisa De Almeidaová raději odehrála míč do zámezí před dotírající se soupeřkou.
    37. Kadidiatou DIANIOVÁ - 1:3

37
    A je to o dvě branky. K pokutovému kopu se postavila KADIDIATOU DIANIOVÁ, která zakončila precizně k levé tyči, zatímco brankářka Baileyová šla na druhou stranu.

36
    Byla nařízena penalta pro Francii! Yomira Pinzónová zahrála rukou po hlavičce soupeřky.

35
    Nyní přišel faul ze strany domácího týmu a Francouzky budou nadále u míče.

34
    Další závar ve vápně Panamy. Éve Périssetová se po patičce spoluhráčky dostala ke střele, ale ta byla zblokována.

33
    Selma Bachaová to z následné standardní situace chtěla zkusit přímo na bránu na vzdálenější tyč, ale míč proskákal těsně vedle.

31
    Wendy Natisová zahrála rukou a Francie tak bude zahrávat přímý kop.

30
    Půl hodina utkání je za námi a vývoj je velice zajímavý. Francie si ovšem dle předpokladů jde za vítězstvím.
    28. Kadidiatou DIANIOVÁ - 1:2

28
    Francouzky otáčejí vývoj utkání. Vicki Bèchová si sběhla do tandemu a následně posunula míč pod sebe do malého vápna na KADIDIATOU DIANIOVOU, která chtěla nejprve zakončit patičkou, ale ta byla zblokována. O míč ale dravě bojovala a posléze jej uklidila pod víko.

27
    Wendy Natisová se protlačila přes dvě soupeřky, ale její hlavička nakonec minula pravou tyč. To by byl velký šok, kdyby šla Panama znovu do vedení.

25
    Léa Le Garrecová zezadu podkopla Riley Tannerovou a Panama má k dispozici volný kop.

24
    Hra je přerušená, neboť Estelle Cascarinová pravděpodobně dostala ránu do nosu, ze kterého se ji spustila krev a je ošetřována.

23
    Francie si vytvořila další příležitost, ale pokus Kadidiatou Dianiové skončil jen nad bránou.
    21. Deysiré SALAZAROVÁ - 1:1

21
    Je srovnáno na 1:1! Po centru z pravé strany vápna se dostala ke hlavičce Maëlle Lakrarová, ovšem balón letěl na brankářku Baileyovou, která by předvedla další zákrok, ale ke smůle Panamy si míč nešťastně ukopla DEYSIRÉ SALAZAROVÁ a vstřelila tak vlastní branku.

18
    Opět menší komplikace ve vápně Panamy, kdy se centr odrazil od Hilary Jaénové, ale jako první byla u míče gólmanka Yenith Baileyová.

17
    Nyní se hra přelévala ze strany na stranu, kdy se nejprve snažila vypředu něco vymyslet Marta Coxová, ovšem posléze přišel rychlý protiútok Francouzek, centr z pravé strany ale skončil opět u panamské brankářky.

16
    Kadidiatou Dianiová centrovala z pravého křídla, ovšem míč skončil jen bezpečně v rukou brankářky Yenith Baileyové.

15
    Estelle Cascarinová se nyní dopustila faulu ve středu hrací plochy, ale Panama dlouho u míče nezůstala.

14
    Další roh nabídl jemné zaváhání domácího týmu, ale vše vyřešila brankářka Yenith Baileyová, která chytila míč do rukou.

13
    Nyní to francouzská hráčka zkoušela přímo z rohu, ovšem míč odhlavičkovala panamská hráčka do zámezí.

12
    Nyní létá jeden centr za druhým a Panama se takřka nedostane ze svého pokutového území.

11
    Carina Baltripová-Reyesová přes sebe nepustila Vicki Bèchovou a Francie získala další rohový kop. Tlak hostujícího mužstva nabírá na síle.

10
    Po centru z rohu nepřišlo žádné zakončení, ovšem Francouzky zůstaly u míče a posléze pálila vedle Léa Le Garrecová.

9
    Selma Bachaová poslala centr do vápna, ovšem nebylo z toho nic nebezpečného. Následně ale Francie získala rohový kop.

8
    Wendy Natisová se následně provinila nedovoleným zákrokem a následuje volný kop Francie.

7
    Hostující hráčky se snaží postupnou kombinací vytvořit další příležitost, ale defenzíva Panamy je nepouští do vyložených šancí.

6
    Znovu se Francie dostala ke střele, ale ta z kopačky Selmy Bachaové skončila jen nad bránou.

4
    Francouzky se dostaly do pokutového území, ale střela Kadidiatou Dianiové skončila vedle brány.

3
    Pro Francii je to velký šok na začátku zápasu a potřebuje se rychle oklepat, neboť dnes musí minimálně remizovat.
    2. Marta COXOVÁ - 1:0

2
    Tak tohle je neskutečné! Tato branka obletí svět. O první gól Panamy na Mistrovství světa se postarala MARTA COXOVÁ, která se ujala přímého kopu a z velké vzdálenosti vyslala střelu přesně do levé šibenice!

1
    Léa Le Garrecová se dopustila faulu a následuje tak volný kop pro Panamu.

1

Panama: Baileyová – E. Cedeñová, Natisová, Pinzónová, Baltripová-Reyesová, Jaénová – Montenegrová, Salazarová, Quinterová, Tannerová – Coxová (C).
    Náhradníci: Córdobaová, Fábregaová – Castillová, Batistaová, De Obaldíaová, L. Cedeñová, Espinosaová, S. Gonzálezová, E. Hernándezová, Millsová, K. Rileyová, Vargasová.
    Trenér: Ignacio Quintana

Francie: Peyraudová-Magninová – Périssetová, Lakrarová, De Almeidaová, Cascarinová – Bèchová, Le Garrecová, Geyorová (C), Bachaová – Matéová – Dianiová.
    Náhradníci: Durandová, Picaudová – Asseyiová, Daliová, Fazerová, Fellerová, Karchaouiová, Le Sommerová, Majriová, Renardová, Tolettiová, Tounkaraová.
    Trenér: Herve Renard

Rozhodčí: Fortunatová – De Almeidová, Miloneová.

Panama se nachází na posledním čtvrté místě bez bodů a také bez vstřelené branky. V úvodním utkání podlehla Brazílii vysoce 0:4, když hattrick zaznamenala Ary Borgesová a jeden gól vsítila Bia Zanerattová. Druhý zápas s Jamajkou už byl o něco lepší, ovšem opět Panama prohrála a to 0:1 po brance Swabyové.

Francie se nachází na špici tabulky se 4 body. V prvním zápase ovšem zaváhala, když remizovala s Jamajkou 0:0. Ve druhém klání ovšem porazila Brazílii 2:1. Branky vstřelily Le Sommerová a Renardová. Za soupeře Debinhová. Francie sice nemá jistý postup, ovšem dnes ji k tomu stačí pouze remíza.

V poslední fázi základní skupiny na Mistrovství světa žen se proti sobě utkají týmy Panamy a Francie. Tato mužstva se spolu zatím neutkala. Hrát se bude na Sydney Football Stadium. Úvodní výkop je naplánován na 12:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Michal Raška

Branky: 2. Coxová, 64. Pinzónová (pen.), 87. L. Cedeñová – 21. Salazarová (vla.), 28. Dianiová, 37. Dianiová (pen.), 45+5. Le Garrecová, 52. Dianiová (pen.), 90+10. Bèchová

Karty:   66. Pinzónová (PNM)

Panama: Baileyová – E. Cedeñová (58. E. Hernándezová), Natisová (62. Espinosaová), Pinzónová, Baltripová-Reyesová, Jaénová – Montenegrová (58. S. Gonzálezová), Salazarová (46. L. Cedeñová), Quinterová, Tannerová (81. Millsová) – Coxová (C).
    Náhradníci: Córdobaová, Fábregaová – Castillová, Batistaová, De Obaldíaová, K. Rileyová, Vargasová.

Francie: Peyraudová-Magninová – Périssetová, Lakrarová, De Almeidaová, Cascarinová – Bèchová, Le Garrecová, Geyorová (C) (46. Majriová), Bachaová (46. Asseyiová) – Matéová – Dianiová (60. Fazerová).
    Náhradníci: Durandová, Picaudová – Daliová, Fellerová, Karchaouiová, Le Sommerová, Renardová, Tolettiová, Tounkaraová.

Rozhodčí: Fortunatová – De Almeidová, Miloneová