Liberec – Sparta 2:3 (kon.) | Katowice – Poruba 2011 4:2 (kon.) | Frýdek-M. – Třinec 0:3 (kon.)
Mountfield HK – Kolín 4:6 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 2:6 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Třebíč – Kometa Brno 1:2 (1:2 po s.n.) | Motor ČB – KooKoo 3:0 (kon.) | Michalovce – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
Jihlava – Tábor 2:1 (kon.) | Chomutov – Slavia 4:6 (kon.) | Zlín – Přerov 0:3 (kon.)
Kladno – K. Vary 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Příbram – Písek 7:1 (kon.)
Pardubice B – Pardubice 3:4 (kon.)
Rytíři Kladno
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 10.08.2023, 18:00 • VSH Slaný • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci letní přípravy Rytíře čeká několik přípravných zápasů a vyzkouší hned 3 stadiony k domácím utkáním. První z nich je čeká již dnes ve čtvrtek v nedalekém Slaném a vyzvou hráče z Karlových Varů, kteří již mají jeden přípravný zápas za sebou.

Rytíři si v minulé sezoně v baráži obhájili místo mezi extraligovými kluby a dál budou působit v nejvyšší české hokejové soutěži.

Před novou sezonou Kladno rozšířilo své obranné řady o Karla Klikorku, který dres Rytířů vyzkoušel na 3 zápasy i v sezoně 2022/2023 a jinak působil ve Slavii. Zde si za 51 zápasů připsal 33 bodů (9+24). Do obrany přišel dále Chris Martenet z ECHL, kde za 53 zápasů nasbíral 6 bodů (2+4).

Mezi útočníky přibyl staronový Kladeňák Jakub Strnad, který uplynulou sezonu strávil v týmu HC Motor České Budějovice, kde si za 46 zápasů připsal 10 bodů (3+7). Kladno podepsalo Denise Kusého, který ve finské lize za 49 zápasů nasbíral 52 bodů (24+28) a Devena Sideroffa ze slovenského Zvolenu. Tam měl bilanci 42 zápasů a 35 bodů (15+20).
    Jako největší posilu zatím fanoušci vnímají Michaela Frolíka, který se vrací do rodného Kladna po 17 letech. V minulé sezoně oblékal dres Bílých Tygrů z Liberce, kde za 48 zápasů získal 24 bodů (10+14).

V týmu zůstává kapitánem nejproduktivnější hráč Rytířů Tomáš Plekanec, který za minulou sezonu vstřelil 16 gólů a připsal si 33 asistencí.

Karlovy Vary za sebou již jeden přípravný zápas mají a zavítaly na led týmu Mladé Boleslavi. Zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí a Energie prohrála 1:2.

Energie v minulé sezoně skončila již v předkole, když nestačila na HC Olomouc a prohrála 1:3 na zápasy. Klub by letos chtěl útočit minimálně na čtvrtfinále play off, proto udělal pár změn v kádru.

Novou jedničkou v brance bude Dominik Frodl, který přišel z Pardubic a za 13 zápasů (1 zápas za HC Dynamo Pardubice B) měl úspěšnost 92,45 %.

Obrana Karlových Varů zůstala beze změny.

Do útoku Energie přistoupil Iikka Kangasniemi z Finska, jehož bilance je ze 44 zápasů 28 bodů (5+23). Dalším cizincem je útočník Lukas Zetterberg ze Švédska, který z 52 zápasů nasbíral 33 bodů (19+14). Energie přibrala forvardy Jana Bernovského, který v minulé sezoně oblékl dres Poruby (16 zápasů a 10 bodů) a Vítkovic (24 zápasů a 4 body), Ondřeje Procházku z Litoměřic, kde za 52 zápasů získal 45 bodů (22+23), a Romana Přikryla ze Vsetína, jehož bilance je za 43 zápasů 27 bodů (4+23).

Vzájemné zápasy Kladna a Karlových Varů v sezoně 2022/2023

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:3

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 4:1

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:2

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 5:4

Rytíři Kladno: Brízgala (30. Bow)– Klikorka, Trojna, Veber, Hejda, Sýkora, Martenet – Sideroff, Filip, Kusý – Procházka M., Pytlík, Bláha O. – Strnad (C), Vimmer, Melka (A) – Beran, Babka (A), Kouba.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Dybal) – Bartejs, Plutnar, Pulpán, Stříteský, Dlapa, Huttula, Benda – Zetterberg (A), Černoch, Beránek – Bernovský, Gríger, Kangasniemi (A) – Redlich, Jiskra (C), Hladonik.

Hráči již jsou na ledě a po čestném buly zápas začne.

Čestné buly vhodil místostarosta města Slaný Radek Vondráček.

00:01

00:30
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Beránek – 2 min., podrážení.

01:10
    I když první přesilovou hru v zápase hraje Kladno, k puku se dostali hosté, kteří projeli až do útočného pásma. Tam jim ale Kladno puk odebralo a vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:25
    Dopředu vyrazil Pytlík a Kladno se může postavit do útočných pozic.

02:25
    Vimmer vystřelil od pravého kruhu, ale Frodl puk vyrazil betonem.

03:20
    Beránek předvedl fotbalový kop a posunul puk do pásma Kladna. Tam se ho ale nikdo z hostů neujal a u puku jsou Rytíři.

04:30
    Procházka obral o puk Bendu za hostující brankou a Kladno tak dál útočilo na první gól. Šanci měl Bláha, který mohl dávat do prázdné, ale přestřelil.

04:40
    Kladno právě vstřelilo branku! Hned po buly se dostal ke střele Klikorka, jeho střela však byla zblokována. Pohotově ale zasáhl JAKUB STRNAD, který uklidil kotouč přesně do branky. Asistence: Karel Klikorka.
    04:40 STRNAD - 1:0

06:48
    Procházka ve středním pásmu zblokoval karlovarskou přihrávku a hra je přerušena.

07:19
    Ani jeden tým si od gólu nevytvořil větší šanci, ale u puku jsou hosté, kteří začínají hru od své branky.

08:46
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Filip – 2 min., vysoká hůl.

08:46
    I hosté si zahrají přesilovou hru a budou chtít srovnat skóre zápasu.

08:49
    Začínají dobře, vyhráli vhazování a dál se drží v pásmu Kladna.

09:18
    Pulpán od modré vystřelil, Bernovský ještě dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Brízgala dobře zasáhl a obranná hra Kladna pokračuje.

10:08
    Strnad svůj tým osvobozuje.

10:46
    Kladno se ubránilo a poslední vteřiny oslabení dohrávalo u branky Energie.

11:30
    Zetterberg si šikovně najel na dorážku k Brízgalově brance, ale puk mu projel.

12:47
    A další šance Jakuba Strnada, který trefil Frodla tvrdě do masky.

13:05
    I Bartejs na druhé straně ohrozil gólmana, ale Brízgala puk vyrazil vysokým obloučkem do plexiskla.

14:16
    Filip obral karlovarského hráče o puk ve středním pásmu, ale Kladenští se k ničemu nedostali a tak na druhé straně musel zasahovat Brízgala.

15:42
    Puk se nebezpečně objevil před kladenským gólmanem, proto po něm radši skočil a přerušil hru.

15:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Karlovy Vary srovnávají na 1:1. Černoch vyhrál buly a TOMÁŠ BARTEJS propálil Brízgalu, který měl zakrytý výhled. Asistence: Jiří Černoch.
    15:46 BARTEJS - 1:1

18:14
    Strnad byl tvrdě obrán o puk u mantinelu za hostující brankou. Hosté se však u puku dlouho nezdrželi a dopustili se jen zakázaného uvolnění.

19:30
    Klikorka nešikovně dal ruku do letu puku a málem tím kotouč poslal do kladenské branky. Brízgala ale však zasáhl a přerušuje hru.

20:00

Jako první se do vedení dostali domácí po trefě kapitána Jakuba Strnada. Hra byla od obou týmů plná nepřesností, ale v 16. minutě srovnal skóre zápasu Tomáš Bartejs. Druhá třetina tak začne nerozhodně 1:1.

20:01

20:37
    Druhou třetinu začali aktivněji hosté, kteří ale Brízgalu nijak neohrozili.

21:15
    V mezikruží měl obrovskou šanci Jaromír Pytlík, který si podržel kotouč na hokejce a zkoušel zakončit mezi betony. Frodl ale puk zachytil a nepustil.

21:53
    Stříteský pálil od modré, ale Brízgala kotouč vyrazil. Následně však na něj letěla další rána, té však také odolal.

22:23
    Beránek z první vypálil, ale tvrdou střelu Brízgala vyrazil.

23:25
    Kusý si zapomněl kotouč za sebou a do útočného pásma se dostal jen tak tak.

24:43
    Pytlík trefil jen bránícího hráče před sebou.

25:00
    Dlapa poslal tvrdou dělovku na kladenskou branku, ale puk proletěl jen mimo ni.

25:56
    Ve druhé třetině jsou zatím aktivnější a lepší hosté. Ti si také teď zahrají přesilovou hru.

26:02
    Sýkora – 2 min., faul kolenem.

26:30
    Filip obral o puk Karlovarské ve středním pásmu, jeho střela ale šla mimo. Hosté tak musí začínat od své branky.

27:16
    Pytlík dostal krásnou přihrávku a mohl jet sám na gólmana, puk však dobře nezpracoval a stav je stále nerozhodný.

27:40
    Stříteský od levého kruhu napálil pouze tyčku.

28:47
    Brízgala má hodně práce. Nejdřív na něj zaútočil Redlich a následně Hladonik. Kladenský gólman stále odolává další trefě.

29:10
    Černoch mohl střílet puk úplně do prázdné branky, ale Hejda obětavě zaklekl a puk letěl mimo.

29:36
    Střídání v týmu Rytíři Kladno:
    ze hřiště odchází Brízgala, přichází Bow.

Dnešní utkání sleduje 1127 diváků.

30:41
    Po vystřídání gólmanů se Kladno konečně osvobozuje a jede do útočného pásma, ale ne na dlouho. Puk je opět ve středním pásmu a Kladnu se těžko dostává do nějakých šancí.

32:07
    Beránkova střela letěla jen nad branku Bowa.

33:18
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Karlovy Vary otáčejí skóre zápasu. LUKÁŠ PULPÁN překvapil Bowa a z nulového úhlu od mantinelu našel mezeru mezi kladenským gólmanem a tyčkou. Asistence: Matěj Stříteský.
    33:18 PULPÁN - 1:2

34:57
    Karlovy Vary chytly slinu a dál útočí.

35:06
    Vimmer – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

36:32
    Hosté nikam nespěchají, Zetterbergovu střelu Bow vypálil na poslední chvíli betonem.

37:10
    Na druhou stranu vyjel Bláha, ale nedostal se ani ke střele.

38:24
    Vebrovi až napodruhé vyšlo vyhození z pásma, ale Kladno se v této třetině dál trápí.

39:00
    Další Zetterbergova střela, ale letěla nad Bowovu branku.

39:13
    Bláha – 2 min., vysoká hůl.

39:13
    Na konci třetiny si hosté ještě zahrají přesilovou hru, ve které budou chtít získat dvoubrankový náskok.

39:30
    Strnad nebyl dostatečně rychlý a nedojel vyhozený puk k Frodlovi. Na druhé straně poté musel opět zasahovat Bow, ale Karlovarští se k dorážce nedostali.

40:00

Ve druhé třetině byli aktivnější hosté, kteří dokázali otočit skóre zápasu a po vystřídání kladenských gólmanů šli do vedení 2:1. Druhou branku Karlovarských obstaral Lukáš Pulpán. Hosté si navíc do poslední dvacetiminutovky přenesou přesilovou hru.

Další třetina začne přibližně v 19:35.

40:01

40:35
    Pulpánova střela byla zblokována a letěla nad branku Kladna do plexiskla.

41:30
    Bláha vyjel sám na gólmana, ale střela mu kvůli bránícím hráčům nesedla. Dorážet mohl ještě Babka, ale ani ten nebyl úspěšný.

42:43
    Frodl si pro puk vyskočil vysoko do vzduchu a následně Martenet jeho mušku prověřil ještě střelou. Tu chytil karlovarský gólman do náruče.

42:56
    Stříteský – 2 min., sekání.

43:24
    Kusý si se střelou počkal, ale Frodl měl alespoň odkrytý výhled přesně na střelu z mezikruží.

44:28
    Během přesilové hry zkouší domácí pálit ze všech úhlů, ale Frodl je vždy připravený.

44:40
    Kvůli vyhození puku až k novinářům je hra přerušena.

44:40
    Frodl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká Bernovský.

44:41
    Kladenští si na pár vteřin vyzkoušeli hru ve třech, ale k žádné šanci se nedostali.

45:50
    Pytlík si najel na střed a zkoušel zakončit bekhendem. Frodl však puk vyráží.

47:46
    Bow přerušuje hru, když puk pomalu, ale skákavě poslali hosté od modré.

48:54
    Je odpískána hra vysokou holí a vhazovat se bude před Frodlem. A i když domácí buly vyhráli, první u puku byli hosté. Ti se však dopustili ofsajdu.

49:40
    Z nepřehledné situace před brankou, kdy kotouč byl několikrát tečovaný, vyšel vítězně Bow, který nedopustil, aby puk přešel za jeho záda.

51:22
    Bláha si počkal na modré a sám vyjel na Frodla, jeho střela ale letěla jen mimo branku.

52:15
    Veber – 2 min., hrubost.

Beránek – 2 min., držení.

53:00
    Hra se po vzájemném vyloučení přelévá. Poslední větší šance byla od Marteneta, ale jeho střelu chytil Frodl do lapačky.

54:45
    Dlapova dělovka letěla mimo klec.

55:12
    Martenet – 2 min., vysoká hůl.

55:30
    Jakub Strnad měl obří možnost srovnat. Frodl nestihl dojet puk k mantinelu a rychle se vracel do své branky. V tu chvíli dojel puk Strnad, který ale už trefil jen Frodlovu výstroj.

57:00
    A další šance pro Strnada. Byl ale tvrdě bráněn a ke střele se nedostal.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Karlovy Vary se dopustily zakázaného uvolnění.

58:04
    Kladenská branka je prázdná, Kladno hraje v šesti.

58:24
    Pulpán – 2 min., podrážení.

58:24
    Hra bude pokračovat v šesti proti čtyřem.

58:30
    Vhazování vyhráli domácí a Martenet pálil z kruhu.

58:45
    Hosté trefují pouze tyčku kladenské branky!

59:21
    Kusý dostal nabito na levý kruh, ale Frodl se stihl přesunout. A další šance Kusého. Kladno se snaží ze všech sil srovnat skóre.

59:36
    Vhazování před Frodlem vyhráli hosté.

59:58
    Hosté ještě zkoušeli dvakrát trefil prázdnou branku, ale zápas končí 1:2.

Třetí třetina byla od obou týmů rychlejší, svižnější a tvrdší. I když se skóre již neměnilo, v posledních minutách zápasu měli šance hlavně domácí. Ti si vyzkoušeli hru šesti hráčů proti čtyřem, ale Frodl svoji branku bránil celou dobu skvěle.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. (20:11:04)

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 5. Strnad (Klikorka) – 16. Bartejs (Černoch), 34. Pulpán (Stříteský)

Rytíři Kladno: Brízgala (30. Bow) – Klikorka, Trojna, Veber, Hejda, Sýkora, Martenet – Sideroff, Filip, Kusý – Procházka M., Pytlík, Bláha O. – Strnad (C), Vimmer, Melka (A) – Beran, Babka (A), Kouba.

Rozhodčí: Hribik, Zeliska – Bohuněk, Klouček