Liberec – Sparta 2:3 (kon.) | Katowice – Poruba 2011 4:2 (kon.) | Frýdek-M. – Třinec 0:3 (kon.)
Mountfield HK – Kolín 4:6 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 2:6 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Třebíč – Kometa Brno 1:2 (1:2 po s.n.) | Motor ČB – KooKoo 3:0 (kon.) | Michalovce – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
Jihlava – Tábor 2:1 (kon.) | Chomutov – Slavia 4:6 (kon.) | Zlín – Přerov 0:3 (kon.)
Kladno – K. Vary 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Příbram – Písek 7:1 (kon.)
Pardubice B – Pardubice 3:4 (kon.)
Rytíři Kladno
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 10.08.2023, 18:00 • VSH Slaný • Přípravné zápasy

To je ode mě pro dnešek vše, přeji hezký zbytek večera. (20:11:04)

Třetí třetina byla od obou týmů rychlejší, svižnější a tvrdší. I když se skóre již neměnilo, v posledních minutách zápasu měli šance hlavně domácí. Ti si vyzkoušeli hru šesti hráčů proti čtyřem, ale Frodl svoji branku bránil celou dobu skvěle.

59:58
    Hosté ještě zkoušeli dvakrát trefil prázdnou branku, ale zápas končí 1:2.

59:36
    Vhazování před Frodlem vyhráli hosté.

59:21
    Kusý dostal nabito na levý kruh, ale Frodl se stihl přesunout. A další šance Kusého. Kladno se snaží ze všech sil srovnat skóre.

58:45
    Hosté trefují pouze tyčku kladenské branky!

58:30
    Vhazování vyhráli domácí a Martenet pálil z kruhu.

58:24
    Hra bude pokračovat v šesti proti čtyřem.

58:24
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Pulpán – 2 min., podrážení.

58:04
    Kladenská branka je prázdná, Kladno hraje v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Karlovy Vary se dopustily zakázaného uvolnění.

57:00
    A další šance pro Strnada. Byl ale tvrdě bráněn a ke střele se nedostal.

55:30
    Jakub Strnad měl obří možnost srovnat. Frodl nestihl dojet puk k mantinelu a rychle se vracel do své branky. V tu chvíli dojel puk Strnad, který ale už trefil jen Frodlovu výstroj.

55:12
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Martenet – 2 min., vysoká hůl.

54:45
    Dlapova dělovka letěla mimo klec.

53:00
    Hra se po vzájemném vyloučení přelévá. Poslední větší šance byla od Marteneta, ale jeho střelu chytil Frodl do lapačky.

52:15
    Veber – 2 min., hrubost.

Beránek – 2 min., držení.

51:22
    Bláha si počkal na modré a sám vyjel na Frodla, jeho střela ale letěla jen mimo branku.

49:40
    Z nepřehledné situace před brankou, kdy kotouč byl několikrát tečovaný, vyšel vítězně Bow, který nedopustil, aby puk přešel za jeho záda.

48:54
    Je odpískána hra vysokou holí a vhazovat se bude před Frodlem. A i když domácí buly vyhráli, první u puku byli hosté. Ti se však dopustili ofsajdu.

47:46
    Bow přerušuje hru, když puk pomalu, ale skákavě poslali hosté od modré.

45:50
    Pytlík si najel na střed a zkoušel zakončit bekhendem. Frodl však puk vyráží.

44:41
    Kladenští si na pár vteřin vyzkoušeli hru ve třech, ale k žádné šanci se nedostali.

44:40
    Frodl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu, odpyká Bernovský.

44:40
    Kvůli vyhození puku až k novinářům je hra přerušena.

44:28
    Během přesilové hry zkouší domácí pálit ze všech úhlů, ale Frodl je vždy připravený.

43:24
    Kusý si se střelou počkal, ale Frodl měl alespoň odkrytý výhled přesně na střelu z mezikruží.

42:56
    Stříteský – 2 min., sekání.

42:43
    Frodl si pro puk vyskočil vysoko do vzduchu a následně Martenet jeho mušku prověřil ještě střelou. Tu chytil karlovarský gólman do náruče.

41:30
    Bláha vyjel sám na gólmana, ale střela mu kvůli bránícím hráčům nesedla. Dorážet mohl ještě Babka, ale ani ten nebyl úspěšný.

40:35
    Pulpánova střela byla zblokována a letěla nad branku Kladna do plexiskla.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:35.

Ve druhé třetině byli aktivnější hosté, kteří dokázali otočit skóre zápasu a po vystřídání kladenských gólmanů šli do vedení 2:1. Druhou branku Karlovarských obstaral Lukáš Pulpán. Hosté si navíc do poslední dvacetiminutovky přenesou přesilovou hru.

40:00

39:30
    Strnad nebyl dostatečně rychlý a nedojel vyhozený puk k Frodlovi. Na druhé straně poté musel opět zasahovat Bow, ale Karlovarští se k dorážce nedostali.

39:13
    Na konci třetiny si hosté ještě zahrají přesilovou hru, ve které budou chtít získat dvoubrankový náskok.

39:13
    Bláha – 2 min., vysoká hůl.

39:00
    Další Zetterbergova střela, ale letěla nad Bowovu branku.

38:24
    Vebrovi až napodruhé vyšlo vyhození z pásma, ale Kladno se v této třetině dál trápí.

37:10
    Na druhou stranu vyjel Bláha, ale nedostal se ani ke střele.

36:32
    Hosté nikam nespěchají, Zetterbergovu střelu Bow vypálil na poslední chvíli betonem.

35:06
    Vimmer – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

34:57
    Karlovy Vary chytly slinu a dál útočí.
    33:18 PULPÁN - 1:2

33:18
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Karlovy Vary otáčejí skóre zápasu. LUKÁŠ PULPÁN překvapil Bowa a z nulového úhlu od mantinelu našel mezeru mezi kladenským gólmanem a tyčkou. Asistence: Matěj Stříteský.

32:07
    Beránkova střela letěla jen nad branku Bowa.

30:41
    Po vystřídání gólmanů se Kladno konečně osvobozuje a jede do útočného pásma, ale ne na dlouho. Puk je opět ve středním pásmu a Kladnu se těžko dostává do nějakých šancí.

Dnešní utkání sleduje 1127 diváků.

29:36
    Střídání v týmu Rytíři Kladno:
    ze hřiště odchází Brízgala, přichází Bow.

29:10
    Černoch mohl střílet puk úplně do prázdné branky, ale Hejda obětavě zaklekl a puk letěl mimo.

28:47
    Brízgala má hodně práce. Nejdřív na něj zaútočil Redlich a následně Hladonik. Kladenský gólman stále odolává další trefě.

27:40
    Stříteský od levého kruhu napálil pouze tyčku.

27:16
    Pytlík dostal krásnou přihrávku a mohl jet sám na gólmana, puk však dobře nezpracoval a stav je stále nerozhodný.

26:30
    Filip obral o puk Karlovarské ve středním pásmu, jeho střela ale šla mimo. Hosté tak musí začínat od své branky.

26:02
    Sýkora – 2 min., faul kolenem.

25:56
    Ve druhé třetině jsou zatím aktivnější a lepší hosté. Ti si také teď zahrají přesilovou hru.

25:00
    Dlapa poslal tvrdou dělovku na kladenskou branku, ale puk proletěl jen mimo ni.

24:43
    Pytlík trefil jen bránícího hráče před sebou.

23:25
    Kusý si zapomněl kotouč za sebou a do útočného pásma se dostal jen tak tak.

22:23
    Beránek z první vypálil, ale tvrdou střelu Brízgala vyrazil.

21:53
    Stříteský pálil od modré, ale Brízgala kotouč vyrazil. Následně však na něj letěla další rána, té však také odolal.

21:15
    V mezikruží měl obrovskou šanci Jaromír Pytlík, který si podržel kotouč na hokejce a zkoušel zakončit mezi betony. Frodl ale puk zachytil a nepustil.

20:37
    Druhou třetinu začali aktivněji hosté, kteří ale Brízgalu nijak neohrozili.

20:01

Jako první se do vedení dostali domácí po trefě kapitána Jakuba Strnada. Hra byla od obou týmů plná nepřesností, ale v 16. minutě srovnal skóre zápasu Tomáš Bartejs. Druhá třetina tak začne nerozhodně 1:1.

20:00

19:30
    Klikorka nešikovně dal ruku do letu puku a málem tím kotouč poslal do kladenské branky. Brízgala ale však zasáhl a přerušuje hru.

18:14
    Strnad byl tvrdě obrán o puk u mantinelu za hostující brankou. Hosté se však u puku dlouho nezdrželi a dopustili se jen zakázaného uvolnění.
    15:46 BARTEJS - 1:1

15:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Karlovy Vary srovnávají na 1:1. Černoch vyhrál buly a TOMÁŠ BARTEJS propálil Brízgalu, který měl zakrytý výhled. Asistence: Jiří Černoch.

15:42
    Puk se nebezpečně objevil před kladenským gólmanem, proto po něm radši skočil a přerušil hru.

14:16
    Filip obral karlovarského hráče o puk ve středním pásmu, ale Kladenští se k ničemu nedostali a tak na druhé straně musel zasahovat Brízgala.

13:05
    I Bartejs na druhé straně ohrozil gólmana, ale Brízgala puk vyrazil vysokým obloučkem do plexiskla.

12:47
    A další šance Jakuba Strnada, který trefil Frodla tvrdě do masky.

11:30
    Zetterberg si šikovně najel na dorážku k Brízgalově brance, ale puk mu projel.

10:46
    Kladno se ubránilo a poslední vteřiny oslabení dohrávalo u branky Energie.

10:08
    Strnad svůj tým osvobozuje.

09:18
    Pulpán od modré vystřelil, Bernovský ještě dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Brízgala dobře zasáhl a obranná hra Kladna pokračuje.

08:49
    Začínají dobře, vyhráli vhazování a dál se drží v pásmu Kladna.

08:46
    I hosté si zahrají přesilovou hru a budou chtít srovnat skóre zápasu.

08:46
    Filip – 2 min., vysoká hůl.

07:19
    Ani jeden tým si od gólu nevytvořil větší šanci, ale u puku jsou hosté, kteří začínají hru od své branky.

06:48
    Procházka ve středním pásmu zblokoval karlovarskou přihrávku a hra je přerušena.
    04:40 STRNAD - 1:0

04:40
    Kladno právě vstřelilo branku! Hned po buly se dostal ke střele Klikorka, jeho střela však byla zblokována. Pohotově ale zasáhl JAKUB STRNAD, který uklidil kotouč přesně do branky. Asistence: Karel Klikorka.

04:30
    Procházka obral o puk Bendu za hostující brankou a Kladno tak dál útočilo na první gól. Šanci měl Bláha, který mohl dávat do prázdné, ale přestřelil.

03:20
    Beránek předvedl fotbalový kop a posunul puk do pásma Kladna. Tam se ho ale nikdo z hostů neujal a u puku jsou Rytíři.

02:25
    Vimmer vystřelil od pravého kruhu, ale Frodl puk vyrazil betonem.

01:25
    Dopředu vyrazil Pytlík a Kladno se může postavit do útočných pozic.

01:10
    I když první přesilovou hru v zápase hraje Kladno, k puku se dostali hosté, kteří projeli až do útočného pásma. Tam jim ale Kladno puk odebralo a vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:30
    Beránek – 2 min., podrážení.

00:01

Čestné buly vhodil místostarosta města Slaný Radek Vondráček.

Hráči již jsou na ledě a po čestném buly zápas začne.

Rytíři Kladno: Brízgala (30. Bow)– Klikorka, Trojna, Veber, Hejda, Sýkora, Martenet – Sideroff, Filip, Kusý – Procházka M., Pytlík, Bláha O. – Strnad (C), Vimmer, Melka (A) – Beran, Babka (A), Kouba.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Dybal) – Bartejs, Plutnar, Pulpán, Stříteský, Dlapa, Huttula, Benda – Zetterberg (A), Černoch, Beránek – Bernovský, Gríger, Kangasniemi (A) – Redlich, Jiskra (C), Hladonik.

Vzájemné zápasy Kladna a Karlových Varů v sezoně 2022/2023

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:3

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 4:1

HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 4:2

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 5:4

Karlovy Vary za sebou již jeden přípravný zápas mají a zavítaly na led týmu Mladé Boleslavi. Zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí a Energie prohrála 1:2.

Energie v minulé sezoně skončila již v předkole, když nestačila na HC Olomouc a prohrála 1:3 na zápasy. Klub by letos chtěl útočit minimálně na čtvrtfinále play off, proto udělal pár změn v kádru.

Novou jedničkou v brance bude Dominik Frodl, který přišel z Pardubic a za 13 zápasů (1 zápas za HC Dynamo Pardubice B) měl úspěšnost 92,45 %.

Obrana Karlových Varů zůstala beze změny.

Do útoku Energie přistoupil Iikka Kangasniemi z Finska, jehož bilance je ze 44 zápasů 28 bodů (5+23). Dalším cizincem je útočník Lukas Zetterberg ze Švédska, který z 52 zápasů nasbíral 33 bodů (19+14). Energie přibrala forvardy Jana Bernovského, který v minulé sezoně oblékl dres Poruby (16 zápasů a 10 bodů) a Vítkovic (24 zápasů a 4 body), Ondřeje Procházku z Litoměřic, kde za 52 zápasů získal 45 bodů (22+23), a Romana Přikryla ze Vsetína, jehož bilance je za 43 zápasů 27 bodů (4+23).

V rámci letní přípravy Rytíře čeká několik přípravných zápasů a vyzkouší hned 3 stadiony k domácím utkáním. První z nich je čeká již dnes ve čtvrtek v nedalekém Slaném a vyzvou hráče z Karlových Varů, kteří již mají jeden přípravný zápas za sebou.

Rytíři si v minulé sezoně v baráži obhájili místo mezi extraligovými kluby a dál budou působit v nejvyšší české hokejové soutěži.

Před novou sezonou Kladno rozšířilo své obranné řady o Karla Klikorku, který dres Rytířů vyzkoušel na 3 zápasy i v sezoně 2022/2023 a jinak působil ve Slavii. Zde si za 51 zápasů připsal 33 bodů (9+24). Do obrany přišel dále Chris Martenet z ECHL, kde za 53 zápasů nasbíral 6 bodů (2+4).

Mezi útočníky přibyl staronový Kladeňák Jakub Strnad, který uplynulou sezonu strávil v týmu HC Motor České Budějovice, kde si za 46 zápasů připsal 10 bodů (3+7). Kladno podepsalo Denise Kusého, který ve finské lize za 49 zápasů nasbíral 52 bodů (24+28) a Devena Sideroffa ze slovenského Zvolenu. Tam měl bilanci 42 zápasů a 35 bodů (15+20).
    Jako největší posilu zatím fanoušci vnímají Michaela Frolíka, který se vrací do rodného Kladna po 17 letech. V minulé sezoně oblékal dres Bílých Tygrů z Liberce, kde za 48 zápasů získal 24 bodů (10+14).

V týmu zůstává kapitánem nejproduktivnější hráč Rytířů Tomáš Plekanec, který za minulou sezonu vstřelil 16 gólů a připsal si 33 asistencí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 5. Strnad (Klikorka) – 16. Bartejs (Černoch), 34. Pulpán (Stříteský)

Rytíři Kladno: Brízgala (30. Bow) – Klikorka, Trojna, Veber, Hejda, Sýkora, Martenet – Sideroff, Filip, Kusý – Procházka M., Pytlík, Bláha O. – Strnad (C), Vimmer, Melka (A) – Beran, Babka (A), Kouba.

Rozhodčí: Hribik, Zeliska – Bohuněk, Klouček