Tychy – Frýdek-M. 3:2 (po pr.) | Jastrzębie – Prostějov 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 0:2 (kon.)
K. Vary – Plzeň 2:1 (2:1 po s.n.) | Slavia – Litoměřice 1:2 (kon.) | Kolín – Banská Bystrica 1:0 (kon.)
Kometa Brno – Motor ČB 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Vienna Capitals 4:1 (kon.) | Vítkovice U21 – Opava 5:2 (kon.)
Spišská N. Ves – Cracovia 3:2 (po pr.) | Jihlava – Znojmo 6:3 (kon.) | Benátky n/J – Vrchlabí 1:5 (kon.)
Vsetín – Trenčín 6:5 (1:0 po s.n.) | Pardubice B – Třebíč 7:6 (3:0 po s.n.) | Kladno – Litvínov 1:5 (kon.)
Havířov – Katowice 0:7 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 4:3 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Michalovce 4:3 (kon.)
Mostečtí Lvi – Ústí n/L 3:5 (kon.) | Chomutov – Landshut 4:1 (kon.) | Přerov – Zlín 0:3 (kon.)
Technika Brno – Vyškov 2:9 (kon.) | Poruba 2011 – Osvětim 5:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Aksam Unia Osvětim
Čtvrtek 17.08.2023, 19:15 • Ostravar Aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Přestřelku s Prostějovem rozseklo až prodloužení. Ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby by Osvětim brala tři body, slavila vítězství až po prodloužení.

Do prvního „domácího“ utkání vstoupila Poruba ve velkém stylu. Ve 14. minutě první třetiny duelu s Jastrzebiem vedla 4:1 a vedení si udržela do šedesáté minuty.

Utkání začíná v 19:15.
    Vstup je od hotelu Clarion se vstupným 100 korun na den. Děti do 15 let a ZTP/P mají vstup zdarma.

Pěkný večer z Ostravar Arény!
    Vítám Vás u sledování druhého utkání tohoto dne, i druhého turnajového pro oba týmy.

Trenéři nahlásili tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Bláha) – Voráček, Lemcke, Gutwald, Pohl, Doudera, Sedlák, Adamec, Hlaváč – Mrázek, Šoustal, Tvrdoň – Brodek, Berisha (C), Razgals – Gřeš, Vachovec, Häring (A) – Šedivý, Střondala, Klímek
    Trenér: Jiří Režnar

Aksam Unia Osvětim: Plonka (R. Kowalówka) – Ackered, Djukov, Valtola, Jäkobsons, Bezuška, M. Noworyta, Lukawski, Prušák – Olsson Trkulja, Dziubinski. Kaleinikovas – Ahopelto, Dudkiewicz, Karjalainen – Denyskin, Krzemień, Sadlocha – S. Kowalówka, Wanat, Soltys
    Trenér: Nik Zupančič

Rozhodčí: Mrkva, L. Janda – Hlavatý, Vengřín.

00:01

00:25
    Tvrdoň viděl pod Plonkovým betonem volný puk a snažil se jej protlačit dorážkou. Kotouč se po betonu svezl k levé tyči, kde stál Djukov a odpravil jej daleko od brány.

01:11
    Druhý porubský pokus končí v Plonkově lapačce. Bude se vhazovat po levé gólmanově ruce.

01:35
    Oświęcim právě vstřelila branku!
    První střela na Bláhu končí v brankové síti, když si na levé straně udělal prostor PETER BEZUŠKA a vystřelil k druhé tyči. Asistence: Andrei Denyskin.

02:07
    Voráček střílí od modré a před brankou protečoval střelu Střondala. Plonka sklapnul betony včas.

06:15
    Plonka si i tentokrát proti porubské střele postavil tyče velmi dobře. Bude se vhazovat po jeho pravici.

06:40
    Poruba právě vstřelila branku!
    Jen šest vteřin scházelo do konce Osvětimského oslabení, když AARON BERISHA ze své typické pozice v levém kruhu pálil z první a vymetl pavučiny na horní síti. Asistence: Vojtěch Střondala a Michal Gutwald.

09:35
    Osvětim se usadila v pásmu a nedovolila domácímu týmu vyjet dál než za červenou čáru. Při následném vjezdu do útočné třetině se hosté proviňují ofsajdem.

10:50
    Porubská obrana drží hru na zadním mantinelu.

11:05
    Po střele Prušáka se vhazuje po pravé ruce gólmana Bláhy.

11:41
    Filip Plonka se zaskvěl parádním zákrokem lapačkou, když z bezprostřední blízkosti střílel bez přípravy Jiří Brodek. Osvětimský brankář sklidil potlesk všech diváků.

12:50
    Podobně si počínal Ondřej Bláha, když přitiskl beton na levou tyč při průniku Henryho Karjalainena.

13:40
    Gřeš s Häringem zatopili soupeři v obranném pásmu.

14:38
    Bláha zastavuje i střelu Dziubinského.

15:05
    Přečíslení dva na jednoho dobruslil v pravý čas druhý obránce a zabránil tak křižné přihrávce Šedivého na Střondalu. Z parádní akce se vyklubal Osvětimský protiútok.

16:15
    Hraje se nahoru dolů a akce střídá akci.

17:15
    Lemcke si zajel za bránu a z následné jízdy vzad s pukem na holi střílí z pravého kruhu jen do Plonkových betonů.

17:59
    Osvětimští se na chvíli vymanili z tlaku, ale záhy konsolidovali síly do obrany. Kolotoč nahrávek zakončil střelou Vachovec.

18:13
    VOJTĚCH STŘONDALA vyhrál souboj u mantinelu a nikým nehlídán se lehce dostal před Plonku. Ležícího gólmana překonal lehkým přistrčením kotouče, jenž se dokutálel za brankovou čáru.

19:26
    Doudera – 2 min., hrubost.

20:00

První střely Poruby vyšly naprázdno, zatím co Osvětim z první šance ve druhé minutě skórovala. RT TORAX ale stihl využít početní výhodu šest vteřin před jejím vypršením a od sedmé minuty se díky Aaronu Berishovi hrálo o vedoucí branku. Boje to byly tvrdé a neústupné. Osvětim měla malinko více ze hry, což se v závěru třetiny otočilo a Porubané z mnoha pokusů vytěžili minutu před přestávkou vedoucí branku. Trpělivostí a jemnou rukou se o to přičinil Vojtěch Střondala.

20:01

20:50
    Osvětim dohrává přesilovku, ale puk drží Porubané i se soupeřem na zadním mantinelu.

21:26

21:48
    Plonka vyrazil střelu Gřeše. Hra pokračuje v útočné třetině Poruby.

22:34
    Ofsajd Osvětimi.

23:12
    Plonka vytáhl beton proti střele Klímka.

23:32
    Střondala – 2 min., vysoká hůl.

23:58
    Hlaváč vyhazuje přes zadní mantinel. Na modré puk zachytil soupeř a byla z toho nakonec střela Olsson Trkulji. Mířil špatně a puk se odráží od zadního mantinelu.

25:32

26:02
    Plonka vyrazil střelu Razgalse.

26:34
    Wanat – 2 min., sekání.

26:50
    Lukasz Krzemień se dostal do úniku a když udělal kličku na střed hřiště, Ondřej Bláha mu kotouč vypíchnul hokejkou. Lemcke se jej zmocnil a otočil směr hry.

27:12
    PETR MRÁZEK ukončuje přesilovku předčasně po Šoustalově nahrávce. Plonka neměl šanci zasáhnout . Asistence: Tomáš Šoustal.

31:14
    Erik Aholpelto se dostal do výhodné pozice, jenže Bláha srazil betony včas.

33:01
    Gutwald zabránil Karjalainenovi zakončit průnik do pásma střelou.

33:50
    Na druhé straně střílí Gřeš a dorážka se naskytla Vachovcovi.

34:58
    Osvětimští nehodlají opustit útočné pásmo. Souboje z části vyhrávají nebo odražený puk dokáží v poli zachytit. Bláha je nadmíru koncentrovaný a snížení porubského vedení nepřipouští.

35:37
    Voráček udržel pásmo a Plonka si připisuje zákrok po střele Tvrdoně.

40:00

Druhá perioda nabídla jen jedinou gólovou radost. RT TORAX využil i druhou nabídku početní výhody. Po 38 vteřinách ji ukončil Petr Mrázek. A stejně jako v první třetině, i tato byla herně atraktivní, hrál se rychlý kontaktní styl s mnoha šancemi na obou stranách. Osvětim si vyzkoušela únik v oslabení, Bláha práci z hokejkou a oba týmy se nebály jít do osobních střetů, přestože se jedná o přípravu, kde se nechce nikdo zranit.

Další třetina začne přibližně v 20:47.

40:01

40:12
    Osvětim nemůže do pásma kvůli ofsajdu.

40:25
    Sadlocha netrefil správně střílenou nahrávku, aby puk dopravil do porubské brány.

41:19
    Hosté se usadili v pásmu a KRYSTIAN DZIUBINSKI, jako správný kapitán snižuje gólové manko. Asistence: Mark Kaleinikovas a Daniel Olsson Trkulja.

41:40
    Poruba je ve výhodě.

41:44
    Denyskin – 2 min., podrážení.

42:37
    Adamcova střela končí odražená Plonkou na zadním mantinelu.

43:44

44:40
    Djukov střílel od modré, což Bláha viděl a tak mohl puk chytit do lapačky.

45:25
    Berisha zkusil překvápko zpoza branky. Plonka se nachytat nenechal a levou tyč uhlídal.

46:47
    Krzemień to zkusil od mantinelu, ale ani tudy cesta do Bláhovy brány nevedla.

48:14
    ONDŘEJ ŠEDIVÝ byl před brankovištěm v době, kdy se Střondala rozhlížel komu nahrát na gól. Plonka nebyl rychlý a puk skončil za jeho zády. Asistence: Vojtěch Střondala.

49:10
    Kowalówka s Wanatem vyslali na Bláhu své střely, ale porubský gólman vedení 4:2 uhájil.

50:19
    Brodek – 2 min., sekání.

51:10
    V obranném pásmu Poruby se do sebe pustili dvojice. Rozhodčí včas zasáhli.

54:50
    Dudkiewicz střílí bez přípravy a trefuje Bláhovy betony. Na dorážku nedojede včas. porubský gólman puk vyhazuje do rohu.

55:39
    Jäkobsons – 2 min., krosček.

56:10
    Razgals jezdí obloučky blízko brankoviště. Dva puky se k němu dostaly a dvakrát dostaly z jeho hole směr brána. Plonka byl ve střehu, čímž se stav nemění.

57:39

58:04
    Oddechový čas pro tým Aksam Unia Osvětim.

58:04
    Osvětim hraje bez gólmana, protože se dostala před přerušením hry do útočné třetiny a střelou Sadlochy získali hosté pásmo.

58:40
    Hosté v šesti pár vteřin drželi pásmo a měli šance snížit ztrátu, ale Mrázek se Šoustalem dostali puk do střední třetiny a v útočné třetině se k nim přidal MAREK TVRDOŇ, který si s druhým jmenovaným dvakrát vyměnil puk aby přelstili jediného obránce v cestě za gólem. Tvrdoň nakonec střílel skoro z brankové čáry a trefil přesně druhou tyč. Asistence: Tomáš Šoustal a Petr Mrázek.

58:53
    Střondala – 2 min., sekání.

59:09
    RT TORAX ubránil oslabení. Nic na skóre nezměnil ani Dziubinski a jeho střela z osy hřiště.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté. Ve druhé minutě snížil Dziubinski a jak se později ukázalo, byl to ze strany Osvětimi poslední gól utkání. RT TORAX odpověděl v deváté minutě třetího dějství, kdy slavila dvojice Šedivý – Střondala a v závěru třetiny, kdy hráli hosté bez brankáře, do prázdné brány dopravil puk Marek Tvrdoň.

HC RT TORAX Poruba 2011 slaví v turnaji druhou výhru a je kousek od čtvrtého turnajového vítězství.

Z dnešního hokejového klání je to ode mne vše. Ještě Vás pozvu na zítřejší zápas Poruby s Prostějovem, který se odehraje od 17 hodin opět v Ostravar Aréně.

Přeji krásný zbytek večera a příjemný pátek s víkendem.

Na počtenou. (21:35:27)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 7. Berisha (Střondala, Gutwald), 19. Střondala, 28. Mrázek (Šoustal), 49. Šedivý (Střondala), 59. Tvrdoň (Šoustal, Mrázek) – 2. Bezuška (Denyskin), 42. Dziubinski (Kaleinikovas, Olsson Trkulja)

HC RT TORAX Poruba 2011: Bláha (Dolejš) – Voráček, Lemcke, Gutwald, Pohl, Doudera, Sedlák, Adamec, Hlaváč – Mrázek, Šoustal, Tvrdoň – Brodek, Berisha (C), Razgals – Gřeš, Vachovec, Häring (A) – Šedivý, Střondala, Klímek

Rozhodčí: Mrkva, L. Janda – Hlavatý, Vengřín