Alavés – Sevilla 4:3 (kon.) | Granada – Rayo Vallecano 0:2 (kon.)
Deportivo Alavés
4:3 (2:2)
Sevilla FC
Pondělí 21.08.2023, 19:00 • Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) • Španělská LaLiga • 2. kolo

Divoká přestřelka v prvním poločase přinesla 4 branky. Do druhé poloviny Sevilla zaspala a hned po 14 minutách ve druhém poločase dvěma góly poslal do vedení svůj tým García. Až v nastavení upravil skóre na konečných 4:3 nádherným gólem Mir. (21:08:37)

90+10

90+9
    Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Óliver Torres).

90+7
    Sevilla právě vstřelila branku!
    Autorem branky je RAFA MIR.
    Nádherný gol, Rafa Mir si vybojoval míč, navedl si ho až k rohovému praporku, trošku si ho popostrčil doprostřed hřiště a krásnou, opravdu krásnou a dělovou střelou na zadní tyč vstřelil nádherný gól!

90+5
    Na Coronův centr skákal Rafa Mir, ale rozhodčí mu odpískal ofsajd, pokud se nepletu, tak vůbec první ofsajd dnešního večera.

90+4
    Blanco dokázal míč udržet a vybojovat ještě jeden rohový kop.

90+2
    De La Fuente se snažil obloučkem najít jednoho ze svých spoluhráčů na zadní tři, Pedrosa vytáhl míč skvostným obranným zákrokem na rohový kop.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

90
    Žlutá karta pro tým Deportivo Alavés (Andoni Gorosabel).

89
    Velká šance De La Fuenteho, španělský útočník ohrozil skrytou střelou bránu soupeře, ale Dmitrović vytáhl míč na rohový kop.

86
    Střídání v týmu Deportivo Alavés:
    ze hřiště odchází Rubén Duarte, přichází Rafa Marín,
    ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Miguel De la Fuente.

84
    Gudelj vypálil z přímého volného kopu, ale trefil pouze zeď, Sevilla bude po teči zahrávat rohový kop.

83
    Rafa Mir vybojoval faul, Sevilla bude mít zajímavou standardní situaci.

82
    Sevilla ve druhé polovině daleko aktivnější na míči, ale Alavés disponuje velmi kvalitní defenzívou.

81
    En-Nesírí se přes Duarteho nedostal k zakončení a nakonec ještě fauloval.

79
    ze hřiště odchází Kike García, přichází Mamadou Sylla,
    ze hřiště odchází Carlos Benavídez, přichází Antonio Blanco.

77
    Hlavní rozhodčí Cuadra nařídil pauzu na pití.

75
    Střídání v týmu Sevilla FC:
    ze hřiště odchází Joan Jordán, přichází Jesús Manuel Corona,
    ze hřiště odchází Suso, přichází Rafa Mir.

Pavel Budař

Branky: 7. Rioja (Guridi), 44. R. Duarte (Rioja), 54. K. García (Guridi), 59. K. García (Rioja) – 15. Abqar (Lamela) (vla.), 41. Lamela (Ocampos), 90+7. Mir

Karty:   90. Gorosabel (DAL) – 62. Gudelj (SEV), 90+9. Ó. Torres (SEV)

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:13.
    Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqar, Sedlar, R. Duarte (C) (86. R. Marín) – Alkain (67. J. López) – Guevara, Benavídez (79. Blanco), Guridi, Rioja (86. De la Fuente) – K. García (79. Sylla).
    Náhradníci: Owono, Rodriguez – J. Álvarez, Maraš, Rebbach.

Trenér: Garcia L.

Sevilla FC: Dmitrović – Navas (C), Gudelj, Salas, Acuña (46. Pedrosa) – Ocampos (60. Ó. Torres), Jordán (75. Corona) – Suso (75. Mir), Rakitić (46. Fernando), Lamela – en-Nesírí.
    Náhradníci: Árbol, Nyland – M. Bueno, Gattoni, A. Gómez, J. Sánchez, Sow.