Raków – Kodaň 0:1 (kon.) | Rangers – Eindhoven 2:2 (kon.) | Antverpy – AEK Atény 1:0 (kon.)
Glasgow Rangers
2:2 (1:0)
PSV Eindhoven
Úterý 22.08.2023, 21:00 • Ibrox Stadium, Glasgow • Liga mistrů (předkola) • Play-off

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji dobrou noc a třeba zase někdy na počtenou! (23:10:22)

Odveta
    Druhý zápas se hraje 30. srpna na stadionu Philips Stadium.

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 14:6.

Je konec! PSV Eindhoven v úvodním zápase čtvrtého předkola Ligy mistrů remizuje se skotským Glasgow Rangers 2:2 a zápas je tak před odvetou otevřený na obě strany.
    První poločas, který byl svázán především taktikou, zdaleka nebyl tak atraktivní jako druhá půle. V první půli byli po celou dobu více na míči hráči Eindhovenu, jejich snaha však končila na posledních 20 metrech. Snad jedinou výjimkou byl úvodní pokus Desta či střela ve 44. minutě od Bakayoka, které opravdu moc nechybělo. Avšak ve 45. minutě se po chybě v rozehrávce hostů zmocnil míče Dessers a předložil jej bývalému hráči Slavie Praha Abdallahu Simovi, který svou gólovou střelu umístil přesně do pravé šibenice Butlandovy branky.
    Do druhého poločasu vstoupili aktivně domácí, ale Taverniera brankář Benitez skvěle vychytal. Na druhé straně zase o deset minut později pálil Veerman, ale i tady byl brankář bezchybný. Chvíli na to, přesněji v 61. minutě, se však hostům povedlo srovnat, když míč vracet „do ohně“ Bakayoko a jeho přihrávku zužitkoval v gól záložník z Pobřeží Slonoviny Ibrahim Sangare. PSN nedále tlačilo, ale byli to právě domácí Rangers, kteří se znova ujali vedení. Skvělý pas od Desserse, který tak zaznamenal druhou asistenci v zápase, využil střídající Rabbi Matondo a zahájil tak oslavy na Ibrox Stadium. Avšak o další čtyři minuty později vyrovnal po rohovém kopu Luuk de Jong a stanovil konečné skóre 2:2. V 90. minutě pak mohl poslat Rangers de vedení Danilo, avšak jeho dorážku parádně zblokoval stoper PSV Ramalho.

Dnešní utkání sledovalo 47 537 diváků.

90+6

90+5
    Tavernier se pokusil o centr , ten byl však zblokovaný, a tak bude anglický bek vhazovat.

90+4
    Do odraženého míče se opřel Matondo, jeho střele však chyběly asi tři metry, aby zapadla do levého horního rohu.

90+4
    Rohový kop odvrátil Sangare pouze na další roh.

90+3
    Avšak hráči PSV naložili s rozehrávkou velmi prachbídně a mohli být potrestáni, naštěstí pro ně ale byl centr od střelce druhé branky Rangers Matonda zblokovaný a odvrácený do bezpečí.

90+2
    nově příchozí Lammers fauloval na útočné polovině Veermana a dává tak šanci Eindhovenu na poklidnou rozehrávku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Střídání v týmu PSV Eindhoven:
    ze hřiště odchází Boscagli, přichází Babadi,
    ze hřiště odchází Ramalho, přichází Schouten.

88
    Skotský klub mohl rozhodnout! Nejprve střílel Matondo, brankář Benitez jeho střelu úspěšně vyrazil. Míč se ale odrazil přihodně k Danilovi, před kterým doslova zívala prázdná branka a jen díky skvělému defenzivnímu zákroku od Ramalha PSV neprohrává!

87
    A právě zmiňovaný Yorbe Vertessen atakoval stopera Rangers moc intenzivně a vidí žlutou kartu.

87
    Pas od Sangareho mnoho přesnosti opravdu nepobral, Vertessen na tuto přihrávku dosáhnout opravdu nemohl.

86
    Střídání v týmu Glasgow Rangers:
    ze hřiště odchází Cantwell, přichází Lammers.

84
    PSV je celý druhý poločas aktivnější a vypadá to, že do Nizozemska nechtějí odjíždět jen s remízou.

83
    Harry Souttar si v souboji s de Jongem nepočínal vůbec čistě a za svůj zákrok vidí kartu žluté barvy.

Matěj Skula

Branky: 45. Sima (Dessers), 76. Matondo (Dessers) – 61. Sangare (Bakayoko), 80. Jong (Veerman)

Karty:   36. Tavernier (RFC), 48. Barišič (RFC), 57. Cantwell (RFC), 83. Souttar (RFC) – 87. Vertessen (PSV)

Glasgow Rangers: Butland – Tavernier (C), Goldson, Souttar, Barišič – Cifuentes (81. Dowell), Jack (67. Lundstram), Raskin – Cantwell (86. Lammers) – Sima (67. Matondo), Dessers (81. Danilo)
    Náhradníci: McCrorie – Balogun, Davies, Devine, King, Sterling, Wright

Trenér: Michael Beale

PSV Eindhoven: Benitez – Teze, Ramalho (90. Babadi), Boscagli (90. Schouten), Dest (81. Sambo) – Veerman, Sangare, Saibari (69. Til) – Bakayoko, de Jong (C), Lang (81. Vertessen)
    Náhradníci: Drommel, Waterman – El-Ghazi, Land, Pepi, Tillman

Trenér: Peter Bosz

Rozhodčí: Turpin – Danos, Finjean

Diváci: 47537
    Středa 30.08.2023
    Eindhoven - Rangers 5:1

Branky: 35. Saibari (Veerman), 53. Saibari (de Jong), 66. de Jong (Veerman), 78. Veerman (Teze), 81. Goldson (vla.) – 64. Tavernier (Lammers)

Karty:   84. Sambo (PSV), 90+4. Tillman (PSV) – 84. Tavernier (RFC)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:13.