Astana – Partizani Tirana 1:0 (kon.) | Tobol Kostanaj – Plzeň 1:2 (kon.) | FC Struga – Breidablik 0:1 (kon.)
Žalgiris Vilnius – Ferencváros 0:4 (kon.) | Nordsjaelland – Partizan Bělehrad 5:0 (kon.) | Dynamo Kyjev – Besiktas 2:3 (kon.)
Farul – Helsinki 2:1 (kon.) | Fenerbahce – Twente 5:1 (kon.) | Levski – Frankfurt 1:1 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Celje 4:1 (kon.) | Rapid – Fiorentina 1:0 (kon.) | Sepsi – Bodö/Glimt 2:2 (kon.)
Genk – Demirspor 2:1 (kon.) | Gent – APOEL 2:0 (kon.) | Lille – Rijeka 2:1 (kon.)
Midtjylland – Legia 3:3 (kon.) | Osasuna – Club Bruggy 1:2 (kon.) | FC Ballkani – BATE 4:1 (kon.)
Alkmaar – Brann 1:1 (kon.) | Hearts – PAOK 1:2 (kon.)
Fenerbahce Istanbul
5:1 (1:1)
FC Twente
Čtvrtek 24.08.2023, 19:00 • Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Istanbul • Evropská konferenční liga (předkola) • Play-off

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký den a třeba zase někdy na počtenou! (21:02:07)

Odvetný zápas
    Druhý zápas se hraje posledního srpna, tedy 31.8., od devatenácti hodin.

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 12:15.

Fenerbahce rozehrává poslední předkolo Evropské konferenční ligy skvěle, a to když poráží nizozemské Twente Enschede 5:1. Po vedení však šel nizozemský klub, když se míč odrazil k Manfredu Ugaldemu a ten proměnil. Ve 33. minutě však vyrovnal stoper istanbulského celku Jayden Ooosterwolde, a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Konec prvního poločasu však poznamenala také červená karta, kterou po intervenci VARu viděl hostující Regeer. Ve druhé půli nejprve nebyl pro ofsajd uznán gól Michymu Batshuayiovi, ale to nemuselo turecký celek mrzet. V rozmezí 60. a 63. minuty se totiž trefili Sebastian Szymanski a Irfan Can Kahveci, který pak zaznamenal ještě jednu branku. V nastavení pak ještě proměnil penaltu Dušan Tadić a Fenerbahce by tak o postup musel připravit jen totální kolaps.

90+5
    90+3. TADIĆ - 5:1

90+3
    Fenerbahce právě vstřelilo branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je DUŠAN TADIĆ.

90+3
    Penalta pro turecké Fenerbahce Istanbul!

90+1
    Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (Fred).

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

84
    Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul:
    ze hřiště odchází Szymanski, přichází Yandas.

83
    Střídání v týmu FC Twente:
    ze hřiště odchází Vlap, přichází Besselink.

82
    ze hřiště odchází Yüksek, přichází Elmaz.

75
    Žlutá karta pro tým Fenerbahce Istanbul (Irfan Can Egribayat).
    74. KAHVECI - 4:1

74
    Autorem branky je IRFAN CAN KAHVECI. Asistenci si připisuje Edin Džeko.

70
    ze hřiště odchází Batshuayi, přichází Džeko.

68
    ze hřiště odchází D. Rots, přichází Ünüvar.
    63. KAHVECI - 3:1

Matěj Skula

Branky: 33. Oosterwolde (Szymanski), 60. Szymanski (Fred), 63. Kahveci (Kadioglu), 74. Kahveci (Džeko), 90+3. Tadić (pen.) – 20. Ugalde

Karty:   75. Egribayat (FEN), 90+1. Fred (FEN) – 37. Ugalde (TWE)   41. Regeer (TWE)

Fenerbahce Istanbul: Egribayat – Müldür (46. Osayi-Samuel), Djiku, Ooosterwolde, Kadioglu – Fred, Yüksek (82. Elmaz), Szymanski (84. Yandas)– Kent (46. Kahveci), Batshuayi (70. Džeko), Tadić
    Náhradníci: Bayindir, Akyüz – King, Nayir, Rodrigo Becao, Ünder

Trenér: Ismail Kartal

FC Twente: Unnerstall – Sadílek, Pröpper, Hilgers, Sampsted – Kjölö (58. M. Rots), Vlap (83. Besselink)– Steijn (46. Van Hoorenbeeck), Regeer, D. Rots (68. Ünüvar) – Ugalde (58. van Wolfswinkel)
    Náhradníci: Tyton, El Maach – Bruns, Mesbahi, Taha

Trenér: Joseph Oosting

Rozhodčí: Madley – Hussin, Cook