Kodaň – Raków 1:1 (kon.) | Eindhoven – Rangers 5:1 (kon.) | AEK Atény – Antverpy 1:2 (kon.)
FC Kodaň
1:1 (1:0)
Raków Čenstochová
Středa 30.08.2023, 21:00 • Telia Parken, Kodaň • Liga mistrů (předkola) • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního klubového evropského fotbalu. V tomto zápase posledního předkola Ligy mistrů proti sobě nastoupí Kodaň a Raków Čenstochová.

Jedná se o odvetný zápas mezi kluby a lepší výchozí pozici před jeho začátkem mají fotbalisté Kodaně. Diváci před týdnem viděli jednu jedinou branku, vlastní gól si vstřelil Rákowský Racovitan. Nešťastně si srazil míč do své branky.

Oba kluby v úvodním zápase vyslaly na branku po dvou střelách, ujala se jedna jediná. Před odvetným duelem není nic rozhodnutého.

FC Kodaň: Grabara – Jelert, Vavro, Diks, Meling – Claesson (C), Falk, Lerager – Diogo Goncalves, J. Larsson, Elyounoussi
    Náhradníci: Sander, Dithmer – Sorensen, Cornelius, Óskarsson, Ankersen, Lund, Achouri, Clem, Hojlund, Bardghji
    Trenér: Jacob Neestrup

Raków Čenstochová: Kovačevič – Arsenič, A. Kovačevič, Rundič – Tudor, Papanikolaou,Berggren, Sorescu – Kočergin, Piasecki, Cebula
    Náhradníci: Tsiftsis -Lederman, Zwolinski,Yeboah, Plavšič, Racovitan, Nowak, Kittel
    Trenér: Dawid Szwarga

Rozhodčí: Kovács – Florin Marinescu, Artene (ROU).

1

2
    Domácí fotbalisté hrají v bílém, hostující celek oblékl červené dresy.

2
    Kodaň se jako první dostala před branku, ale centr před branku dokázala hostující obrana zastavit. První náznak útočné domácí akce.

2
    Kovačevič v brance Rakówa rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry v tomto zápase.

3
    Vavro měl plné nohy práce, aby si dokázal poradit se zajímavou šancí soupeře. To se mu podařilo.

4
    Od úvodního hvizdu vytvářejí fanoušci domácího celku velmi dobrou atmosféru. Fotbalistům se musí hrát dobře v této kulise.

5
    Hosté se dostali po rychlé akci na útočnou polovinu. Sorescu nedokázal přesněji poslat míč před branku. Jeho kolega byl obsazený.

6
    V úvodu zápasu jsou aktivnější fotbalisté domácího celku. Vavro hledal na útočné polovině spoluhráče, ale Larsson nedokázal nic vymyslet.

8
    Zajímavou akcí se pokoušeli prosadit domácí fotbalisté, ale finální přihrávku před branku zastavila obrana Rakówa.

8
    Elyounoussi to zkoušel individuálně, ale s jeho akcí si obrana poradila. Ovšem jen za cenu rohového kopu.

9
    Goncalves poslal centr před branku, nebyla to špatná přihrávka, ale obrana si poradila.

9
    Hosté rychle přenesli hru před branku soupeře, ale bránící čtveřice se dokázala vrátit.

10
    Grabara rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu.

11
    Úvodních deset minut hry je pryč, zatím v tomto zápase čekáme na výraznější šanci.

11
    Hostující brankář Kovačevič rozehrává od své branky, míč přenechal obráncům před sebou, ti následně otáčejí směr hry.

12
    Žlutá karta pro tým Raków Čenstochová (Zoran Arsenič).

13
    Raków se pokoušel po kombinaci středem rozehrávat, jenže finální přihrávka nebyla přesná. Hrát tak mohou domácí.

14
    Úvod zápasu je hodně svázaný taktickými pokyny, hraje se o hodně, o postup do základní skupiny Ligy mistrů, ve které se točí nemalé finanční prostředky.

15
    Po dlouhé době se k brance prokombinovali hosté, ale s nepříliš povedenou střelou si dokázal brankář Kodaně poradit.

15
    Domácí fanoušci i hráči se dožadovali odpískání faulu na jednoho z hráčů, ale sudí nechává hru plynout.

16
    Raków se dostal po rychlé akci do zajímavé střelecké pozice, ale akce končí pro značný ofsajd.

16
    Larsson se nedokázal dostat k míči, následně jej sebral hostující brankář a rozehrál. Akci vedl Arsenič.

18
    Elyounoussi se dostal z ničeho nic do střelecké pozice, ale jeho pokus o zakončení obrana zblokovala na rohový kop.

19
    Domácí Larsson se pokoušel o elegantní zakončení nůžkami, ale balon netrefil podle představ.

20
    Obrovskou šanci měli nyní hosté, Papanikolaou se dostal na hranici velkého vápna k míči. Jeho rána, na kterou brankář nereagoval, jen o malý kousek minula branku.

21
    Goncalves měl možnost brejku, jeho individuální akci zmařila nepřesná přihrávka na volného hráče. Je z toho rohový kop. Obrana si poradila.

22
    Berggren si dokázal poradit se zajímavě vypadající akcí soupeře. Nyní mají více ze hry fotbalisté Kodaně.

25
    Kovačevič v brance Rakówa rozehrává od své branky, balon prodloužil na spoluhráče, kteří rychle přenesli hru na útočnou polovinu.

26
    Sudí nyní nechávají hru plynout, Tudor byl hodně důrazně dohraný soupeřem. Hodně se zlobí na rozhodčího.

27
    Zatím jsme v tomto zápase viděli pouze tři střely, domácí mají dvě, hosté jednu. Všechny pokusy mířily mimo branku.

28
    Hraje se nyní především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho fotbalové krásy tento zápas nenabízí.

28
    Papanikolaou se dostal k odraženému míči a rychle zakončil. Jeho projektil byl zblokovaný na rohový kop.

29
    Následně se centr se snesl před branku, ale obrana Kodaně si dokázala poradit.

30
    Raków je nyní výrazně aktivnější, dlouhou dobu byl před brankou soupeře, ale do výraznější střelecké pozice se tým nedostal.

31
    půlhodina hry je pryč, hostující fotbalisté jsou úspěšnější v osobních soubojích, snaží se hrát aktivně, ale zatím čekáme na první gól zápasu.

31
    Hostující celek rozehrává a má míč pod kontrolou hluboko na své polovině hrací plochy.

32
    Do hry nyní připletl rozhodčí, který zastavil míč, což naštvalo hostující hráče, naopak pomohlo domácím.

33
    Domácí zajímavá akce byla obrano soupeře zastavená na rohový kop.

34
    Hodně nenápadný pokus, z velké dálky to zkoušel Diks. Jeho rána míří nad branku, rozhodně to nebylo špatné zakončení.

35
    Kodaň právě vstřelila branku!
    Před malou chvílí to sice nevyšlo Diksovi, ale následně to zkusil jeho spoluhráč znovu a nyní to už byla gólová rána. Prosazuje se z velké dálky zakončující DENIS VAVRO. Tento moment si brankář za rámeček nedá.
    35. Denis VAVRO - 1:0

38
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, více ze hry mají domácí fotbalisté, kteří mají aktuálně v součtu náskok o dva góly.

39
    Hostující celek se pokouší ještě něco vymyslet na útočné polovině v závěr prvního poločasu. Domácí obrana je ale pozorná.

40
    Na počátku čtyřicáté minuty odvrátila domácí obrana míč do zámezí, je z toho rohový kop.

41
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, optickou převahu mají nyní sice hosté, ale mají problémy s přesností střelby.

42
    Žlutá karta pro tým Raków Čenstochová (Milan Rundič).

43
    Po ošetření domácího hráče pokračuje hra dál, viděli jsme druhou žlutou kartu v tomto zápase.

43
    Elyounoussi to vzal na sebe, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. Ta byla zblokovaná. Autové vhazování a domácí zůstanou u balonu.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45
    Další velká šance, ale domácí hráč poslal z hranice vápna míč jen do břevna. Následně balon získal brankář.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje X minut.

45+1
    Nyní se hraje převážně na polovině hrací plochy a domácí fotbalisté mají aktuálně dvoubrankový náskok a mají blízko k postupu do Ligy mistrů.

45+2
    Domácí celek vybojoval autové vhazování na své polovině.

45+2

Viděli jsme několik velkých šancí, po prvním poločase vede domácí celek 1:0, celkově má dvoubrankový náskok.

46

46
    Zdá se, že ani jeden celek nestřídal, v zápase pokračují stejní hráči, kteří končili úvodní část.

46
    Piasecki to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, ale balon končí jen u brankáře. Grabara uvedl balon do hry dlouhým výkopem.

48
    Žlutá karta pro tým FC Kodaň (Viktor Claesson).

48
    Hodně zbytečná karta pro domácího hráče po souboji na polovině hrací plochy.

49
    Hostující celek pokračuje v dobrém výkon, Tudor se dostal k centru před branku, jeho pokus hlavou vyboxoval brankář.

50
    Úvodní minuty druhého poločas ukázaly, že domácí fotbalisty nečeká ve zbytku zápasu nic snadného.

50
    Jeden z domácích hráčů byl hodně důrazně dohraný, ale Sorescu si počínal podle pravidel zcela v pořádku.

52
    Hostující brankář Kovačevič chvilku držel míč na svých kopačkách a čekal, až bude moci lépe rozehrát na spoluhráče.

52
    Parádní atmosfér vytvářejí domácí fanoušci tomuto zápasu. Moc dobře ví, že Kodaň je blízko postupu do Ligy mistrů.

53
    Kovačevič si vyměnil míč se spoluhráčem, Arsenic pak přihrávku pokazil.

53
    Grabara si naprosto snadno poradil s centrem do malého vápna. Domácí brankář dnes podává velmi dobrý výkon.

54
    Elyounoussi vedl akci, kterou zakončoval Diogo Goncalves. Jeho rána byla zbylokovaná soupeřem. Následně prvně jmenovaný zakončoval a jeho rána končí nad.

56
    Berggren byl ošetřovaný na hrací ploše, následně za pomoci lékařů opustil hrací plochu. Uvidíme, zda bude v utkání pokračovat, a nebo bude střídat.

58
    Raków hraje aktivně, tlačí se do zakončení a domácí obrana je pod velkým tlakem. Tudor to zkoušel individuálně, ale neprosadil se.

59
    Střídání v týmu Raków Čenstochová:
    ze hřiště odchází Gustavo Berggren, přichází Ben Lederman,
    ze hřiště odchází Marcin Cebula, přichází Sonny Kittel.

60
    Střídání v týmu FC Kodaň:
    ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Elias Achoury,
    ze hřiště odchází Jordan Larsson, přichází Andreas Cornelius.

61
    Hodina hry je pryč, oba kluby už dvakrát střídaly. Tři střely jsme viděli ve druhém poločase, dvě mají domácí, hosté jednu.

62
    Zajímavé je, že jsme zatím viděli jen jednu jedinou střelu na branku a to tu, která skončila gólem.

63
    Meling vybojoval pro své spoluhráče autové vhazování. Následně uvedl míč do hry.

65
    Čas utkání velmi rychle ubíhá a domácí fotbalisté jsou minutu po minutě blíže postupu do Ligy mistrů.

65
    Domácí celek se dostal ke střele z velké dálky, ale tečovaný pokus končí vedle branky. Gólman Kovačevič zasahovat vůbec nemusel.

66
    Z ničeho nic vybojoval hostující celek rohový kop. Sonny bude rozehrávat od rohového praporku.

67
    Obrovská šance hostů. Hodně nevýrazný roh, následně pálil Kočergin, jehož pokus končí na brankové konstrukci. Nechybělo moc a hosté snížili.

68
    Máme tu střelu na branku, hostující Piasecki se dostal po centru před branku k zakončení hlavou. Míč mířil do středu branky, kde byl Grabara.

68
    Žlutá karta pro tým Raków Čenstochová (Vladyslav Kočergin).

69
    Zhruba dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, více ze hry sice mají nyní hosté, ale domácí fotbalisté drží dvoubrankový náskok.

70
    Falk a Cornelius kombinovali na útočné polovině, ale do střelecké pozice se tým propracovat nedokázal.

72
    Kodaň se nyní sice usadila na útočné polovině, ale přes dobrou obranu soupeře se tým k zakončení vůbec nedostal.

73
    Hostující Tudor pokoušel míč dostat před branku, ale domácí obrana si celkem snadno dokázala poradit.

74
    Diks hledal spoluhráče před brankou, ale finální přihrávka postrádala přesnost i důraz.

74
    Claesson se dostal do zakončení a jeho pokus výborně vytáhl brankář na rohový kop.

75
    Centr se snesl před branku, ale hráč u vzdálenější tyče nedokázal dostat míč do branky.

76
    ze hřiště odchází Vladyslav Kočergin, přichází John Yeboah,
    ze hřiště odchází Zoran Arsenič, přichází Bogdan Racovitan.

76
    Mnoho času už hostující fotbalisté na zdramatizování dvojzápasu nemají, v součtu prohrávají o dva góly.

77
    Vypadalo to, že do hry půjde i Plavšič, ale zatím na trávníku není.

79
    Domácí fotbalisté hrají takticky velmi dobře, drží hru daleko od vlastní branky, i když nyní střídající Cornelis fauloval.

80
    To už ovšem běží osmdesátá minuta utkání a fotbalisté Kodaně jsou velmi blízko postupu. Raków musí vstřelit dva góly, aby dostal zápas do prodloužení.

80
    Claesson měl zajímavou možnost, ale nedokázal nic vymyslet. Míč poslal jen do brankáře soupeře.

81
    Žlutá karta pro tým FC Kodaň (Lukas Lerager).

82
    Hosté rozehrávali volný kop. Nakrátko rozehráno, Tudor našel spoluhráče, ale Sorescu nedokázal hrudí přesněji zakončit.

83
    Souboje o míč se odehrávají na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do zakončení.

84
    Domácí fotbalisté mají možnost rohového kopu a s jeho rozehrávkou rozhodně nepospíchají. Ví, o co se hraje.

84
    Z zakončení se dostal Diks, ale jeho projektil míří vedle.

84
    Žlutá karta pro tým FC Kodaň (Kevin Diks).

84
    ze hřiště odchází Fabian Piasecki, přichází Lukas Zwolinski.

86
    Domácí brankář rozehrává od své branky a ukazuje spoluhráčům, aby šli až na útočnou polovinu.

87
    Raków právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic se hostující celek dostal do šance, kterou proměnil šikovně hrající LUKAS ZWOLINSKI. Z bezprostřední blízkosti se prosadil a snižuje v celkovém součtu na rozdíl jediné branky. Asistence: Frank Tudor.
    87. Lukas ZWOLINSKI - 1:1

88
    Žlutá karta pro tým FC Kodaň (Rasmus Falk).

88
    ze hřiště odchází Diogo Concalves, přichází Valdemar Lund.

90
    Začala poslední minuta hry, hosté mají převahu a cítí šanci poslat tento dvojzápas do prodloužení. Yeboah minul branku.

90
    Uvidíme, kolik minut hlavní sudí ke druhému poločasu ještě přidá.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90+1
    Papanikolaou se po výborném centru před branku dostal k hlavičce, kterou zastavil brankář.

90+3
    Tudor hledal před brankou spoluhráče, následně ale Sorescu minul branku. Rozehrávat budou domácí fotbalisté, konkrétně brankář.

90+4
    Yeboa vybojoval odražený míč, hostující celek poslal centr před branku, jeden z domácích odehrál do bezpečí.

90+5
    Grabara rozehrává po nepřesném centru od své branky a postup domácích do Ligy mistrů je blízko.

90+6
    Začala poslední nastavená minuta. Hosté kontrolují hru na útočné polovině.

90+6
    Sorescu se dopustil útočného faulu, míč pro domácí.

90+6

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:10.

Fotbalisté Kodaně, kteří v předkole porazili Spartu, dokázali porazit také Raków, a díky tomu postupují do základní skupiny Ligy mistrů. Ačkoliv dnešní zápas skončil remízou, tak díky prvnímu zápasu vyhrávají domácí. (22:59:06)